11 Eylül 2016, Pazar 09:21:49

TSK'ya 14'üncü ATAK teslim edildi

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin en büyük güçlerinden biri olan yerli üretim ATAK taarruz helikopterinin 14'üncüsü Türk Silahlı Kuvvetleri'ne teslim edildi.
  • Kızıyorum.ve lanet ediyorum.Atatürk'ten sonra Atatürkçülük kisfesi altında yaklasık 80 yıl yan gelip yatıp.Bir şey geliştirmeyip.sonrada bu yapılanlara kılıf uyduranlara..Eee yapsaydı o çok güvendiğiniz kemalist politikacılar ,bilimadamları.Anca kitaplarda atatürkçülüğü savunup.Boyna hikaye anlatırsınız..Çok konuşup az iş yaparsınız...90 yılda bu ülkeyi laiklik dışında birşey katmadınız.Almanya ve japonya 2.dünya savasından sonra yine büyüdü.Biz yerimizde saydık..Hadi kalabalık etmeyin.Atatürkü bile doğru anlamadınız.
  • Turkiyenin urettiği herseyi kotuleyenlere soruyorum. Hayırdır gocundugunuz birsey mi var ? Sizin gibi zihniyetler hep vardı ama yok o yapılamaz yok tutkıye bunu yapamaz. Amerikalıların size dayattığı psikolojinin baya etkisinde kalmıssınız. Kendini küçük görmek gibi! Bak balllll gibi de yapılıyor. Almıcaz kardesim israilden amerikadan silah almıcaz . Bi tarafınızı yırtmayın artık, o zihniyet eskide kaldı.Baska kapıya baskaaaa
  • Bu 14 tanenin kaçı "EDH", kaçı yerli sistemler entegre edilmiş model?
  • Daha çok geliştirilmesi lazım. Amerikan Apache için 40 fırın ekmek yemesi lazım.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin en büyük güçlerinden biri olan yerli üretim ATAK taarruz helikopterinin 14'üncüsü Türk Silahlı Kuvvetleri'ne teslim edildi.

Test uçuşlarını başarıyla tamamlayan ATAK helikopterin, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde göreve başladığı öğrenildi.

Milli Savunma Bakanlığı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yurt dışında büyük ilgi gören ATAK helikopterinin 14'üncüsünü TSK'ya teslim ettiklerini duyurdu.

TSK'ya 14'üncü ATAK teslim edildi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

Antiataputcu ~ 2 yıl önce
Kızıyorum.ve lanet ediyorum.Atatürk'ten sonra Atatürkçülük kisfesi altında yaklasık 80 yıl yan gelip yatıp.Bir şey geliştirmeyip.sonrada bu yapılanlara kılıf uyduranlara..Eee yapsaydı o çok güvendiğiniz kemalist politikacılar ,bilimadamları.Anca kitaplarda atatürkçülüğü savunup.Boyna hikaye anlatırsınız..Çok konuşup az iş yaparsınız...90 yılda bu ülkeyi laiklik dışında birşey katmadınız.Almanya ve japonya 2.dünya savasından sonra yine büyüdü.Biz yerimizde saydık..Hadi kalabalık etmeyin.Atatürkü bile doğru anlamadınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zihniyet ~ 2 yıl önce
Turkiyenin urettiği herseyi kotuleyenlere soruyorum. Hayırdır gocundugunuz birsey mi var ? Sizin gibi zihniyetler hep vardı ama yok o yapılamaz yok tutkıye bunu yapamaz. Amerikalıların size dayattığı psikolojinin baya etkisinde kalmıssınız. Kendini küçük görmek gibi! Bak balllll gibi de yapılıyor. Almıcaz kardesim israilden amerikadan silah almıcaz . Bi tarafınızı yırtmayın artık, o zihniyet eskide kaldı.Baska kapıya baskaaaa

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hobi ~ 2 yıl önce
bu nasıl yerlilik abd istemedigi an bir tane bile satamıyoruz yılların agusta 129 u bir gecede nasıl atak 129 oluyor emin ol keşke yerli olsada gögsümüzü gere gere bizim diyebilsek tıpkı hürkuş ta altay tankında oldugu gibi agusta 129 italyanların motor amerika hürkuş ve altay korenin yıllardır ürettigi modeller
H.Ş. Topuz ~ 2 yıl önce
Bu 14 tanenin kaçı "EDH", kaçı yerli sistemler entegre edilmiş model?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zayif ~ 2 yıl önce
Daha çok geliştirilmesi lazım. Amerikan Apache için 40 fırın ekmek yemesi lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uçuş tavanı ~ 2 yıl önce
Önce bi araştır; ABD Afganistan'da AH-64'leri niye kullanamıyor, öğren. Akabinde TR'de bu helikopter yerine eski AH-1 Süper Cobra niye tercih edildi, onu da öğren. Daha da sonrasında Ah-64'te eksik olup ta bizim Atak'ta ne var onu da kendin anlayacaksın zaten.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000