26 Aralık 2017, Salı 10:45:06

TSI AR-GE merkezi olarak yetkilendirildi

TSI Uçak Koltuk Üretimi A.Ş., Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hava taşıtları ve uzay araçları ile bunlarla ilgili makinelerin imalatı konusunda çalışmak üzere Ar-Ge Merkezi olarak yetkilendirildi.
  • Bana da avyonik geliştirme görevini verin , kankamda başka bi enstrüman üretimi geliitirmesi yapsın , 3-5 seneye marsa gidebiliriz belki sanırım
  • Bu koltuklarda kaucuk oranlari cok yetersiz Amerika ucuslarinda su koltuklar yakismiyor
  • Tam bir kekosunuz.
  • kimse yorum yapmamış, demek kimse inamiyor

Türkiye’de ilk yerli uçak koltuğunu üretmek amacıyla Kibar Holding ve THY ortaklığı ile kurulan TSI Uçak Koltuk Üretimi A.Ş., Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hava taşıtları ve uzay araçları ile bunlarla ilgili makinelerin imalatı konusunda çalışmak üzere Ar-Ge Merkezi olarak yetkilendirildi.

20-21 Aralık 2017 tarihleri arasında düzenlenen 6. Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesinde, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kapsamındaki “Ar-Ge Merkezi Belgesi” şirket yetkililerine takdim edildi.

TSI Uçak Koltuk Üretimi A.Ş., etkinlik süresince Türkiye’nin ilk yerli ekonomi sınıfı uçak koltuklarını fuaye alanında sergiledi. Ziyaretçiler ve diğer katılımcı firma yetkilileriyle yapılan görüşmelerde, sivil havacılık sektöründe yerlileştirme konusunda yapılan çalışmalar değerlendirilerek, yakın gelecekte hedeflenen yerlileştirme ve ürün geliştirme konusunda görüşmeler yapıldı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkilileri fuaye alanında TSI Uçak Koltuk Üretimi A.Ş.’nin standını ziyaret ederek yerli koltuk üretimi konusunda bilgi sahibi oldular. Konfor ve hafifletme konusunda gerçekleştirilecek Ar-Ge çalışmalarında üniversite, kamu, sanayi işbirliklerinin sağlanması ve bu işbirliklerinin geliştirilmesi konusunda atılan adımlar ile sanayinin beklentilerine yönelik paylaşımlarda bulunuldu.

TSI AR-GE merkezi olarak yetkilendirildi

Facebook Yorum

Yorumlar

Ee ~ 1 yıl önce
Bana da avyonik geliştirme görevini verin , kankamda başka bi enstrüman üretimi geliitirmesi yapsın , 3-5 seneye marsa gidebiliriz belki sanırım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rahatsiz ~ 1 yıl önce
Bu koltuklarda kaucuk oranlari cok yetersiz Amerika ucuslarinda su koltuklar yakismiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pehh cevap ~ 1 yıl önce
Tam bir kekosunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pehh ~ 1 yıl önce
kimse yorum yapmamış, demek kimse inamiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000