24 Haziran 2015, Çarşamba 08:41:50

Trabzon'a inen en büyük uçak oldu

Libya’nın Misurata şehrinden havalanıp Hong Kong’a gitmek üzere yola çıkan kargo uçağı Trabzon Havalimanı'na teknik iniş yaptı.
  • Daha önce Antonov 124-100 Ruslan tipi uçak Trabzona iniş yapmıştır.
  • Gören de ilk defa iniyor zannedecek.Emirates 2 defa indi Air India Dreamliner ile indi.Antonov'un envayi çeşidi indi.Avrupa'dan Afganistan'a uçan askeri uçakların çoğu Trabzon'dan ikmal yapar.
  • Başmüdür Ahmet Aydının ne kadar başarılı bir yönetici olduğunu görmeye gelmiştir.
  • daha büyükleri de geldi.

Libya’nın Misurata şehrinden havalanıp Hong Kong’a gitmek üzere yola çıkan kargo uçağı Trabzon Havalimanı'na teknik iniş yaptı.

Yakıt ikmali ve ekip dinlemesi yapan uçak daha sonra Hong Kong’a gitmek üzere havalanırken, uçağın Trabzon Havalimanı'na şu ana kadar kanat ve boy uzunluğu açısından inen en büyük kargo uçağı olduğu belirtildi.

18 tekerleği bulunan Moldova Hava Yolları'na ait dev Boing 747 tipi kargo uçağı görüntüsüyle dikkat çekerken, Trabzon Havalimanı'na bu yılın ilk 5 aylık döneminde 25'i kargo uçağı olmak üzere toplam 141 uçak yurt dışı seferi kapsamında Trabzon Havalimanı'nı kullandı.

Özellikle Avrupa’dan ve Kuzey Afrika'dan havalanan yolcu ve kargo uçaklarının Uzakdoğu ülkelerine gitmek üzere yakıt ikmali için genellikle Trabzon Havalimanı'nı tercih ettikleri öğrenildi. Trabzon'a inen en büyük uçak oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (34)

antonov 124 ~ 3 yıl önce
Daha önce Antonov 124-100 Ruslan tipi uçak Trabzona iniş yapmıştır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TZX ~ 3 yıl önce
Gören de ilk defa iniyor zannedecek.Emirates 2 defa indi Air India Dreamliner ile indi.Antonov'un envayi çeşidi indi.Avrupa'dan Afganistan'a uçan askeri uçakların çoğu Trabzon'dan ikmal yapar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BAŞMÜDÜR ~ 3 yıl önce
Başmüdür Ahmet Aydının ne kadar başarılı bir yönetici olduğunu görmeye gelmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
noname ~ 3 yıl önce
yalaka mode 10
TAKLA ~ 3 yıl önce
AHMET AYDIN HAYATIMDA TANIDIĞIM EN BAŞARILI BAŞMÜDÜR. YILIN OSCAR ÖDÜLÜNÜ ALMAYA LAYIK. HATTA ONU O MAKAMA GETİRENLEREDE NOBEL ÖDÜLÜ VERMEK LAZIM...
yomralı ~ 3 yıl önce
daha büyükleri de geldi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kadir ~ 3 yıl önce
bildiğim kadarıyla en büyük 2. yolcu uçağı 747 en büyük a380. ben a380 in trabzona indiğini duymadım. yomralı sen çok sallıyorsun.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000