15 Nisan 2012, Pazar 08:25:30

TRABZON YOLCULARINA 'SIVI' UYARISI...

Trabzon Havalimanı Başmüdürü Vedat Atabek, uçaklarda sıvı taşınması konusunda yolculara uyarılarda bulundu...
  • bu uygulama sadece Trabzon da mı var? yazı haber niteliği taşıyorda ben mi anlayamadım?
  • yapılan sadece trabzona özgü olmadığı halde laf ola beri gele bir açıklama olmuş. almanyaya giden turşu bidonlarına da bakmak lazım.
Yolcuların yanlarına alacakları çok zaruri ihtiyaçların dışında 100 mililitreyi geçmeyecek şekilde sıvı taşıyabileceklerini belirten müdür Atabek, "1 Nisan itibariyle uçaklarda sıvı taşınması konusunu uygulamaya koyduk. Atatürk, Sabiha Gökçen ve Antalya Havalimanları bu uygulamaya bizden önce geçmişti. Asıl önemli olan, yolcularımızın yanlarına alacakları bagajlardaki el çantalarında sıvıların kısıtlanması, öncelikle buna ağırlık veriliyor.

Uçak altına verilecek olan büyük bagajlarda şirketlerin müsaade ettiği oranda sıvıların taşınma ihtimali var. Reçel, tereyağı, bal gibi onlarda şirketlerin müsaade ettiği, koyduğu kotalarda taşınabilir. Yanlarına alacakları çok zaruri ihtiyaçların dışında 100 mililitreyi geçmeyecek şekilde sıvı taşınabilecek. Arkadaşlarımız ilk giriş noktasında uyarılarını yapıyorlar, yanlarında fazla miktarda sıvılar varsa çekim bankolarında şirket yetkilileriyle görüşerek bagaj altına gidecek valizlerine versinler. Ancak unutup ta veya bagaj altına gidecek valizleri yoksa el bagajlarını taşımak zorunda kalıyor iseler en fazla uygulamada 100 mililitre civarında bir sıvıya müsaade ediliyor geri kalan maalesef alınmak zorunda kalınıyor" dedi.
TRABZON YOLCULARINA 'SIVI' UYARISI...

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 6 yıl önce
bu uygulama sadece Trabzon da mı var? yazı haber niteliği taşıyorda ben mi anlayamadım?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
yapılan sadece trabzona özgü olmadığı halde laf ola beri gele bir açıklama olmuş. almanyaya giden turşu bidonlarına da bakmak lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000