27 Kasım 2013, Çarşamba 08:02:30

TRABZON HAVALİMANI'NIN PİSTİ UZATILACAK

Trabzon Havalimanı pisti 300 metre uzatılacak...
  • Trabzon hava limani ordu and gresun hava alani seklinde olmali ve pistin uzunlugu azami 3000 m olmali ama zor zannetmiyorum.
  • 1957 yilindan beri acik olan trabzon havaalani pistin 2640 metre uzunlukta kalmasi ve 300 metre daha uzatilmak istenmesi simdiye kadar nasil kimsenin aklina gelmemis.
  • 29 a şık bi RNAV olsa APPR a bassak Airbus ımız " pıt" diye inse :))
  • Havaalanının manzarası çok hoş.Ayrıca önemli bir merkezde.Şahsen ben Rize'ye yapılmasına karşıyım.Çünkü çok yakın Trabzon'a.Aynen Çardak ile Isparta örneği olduğu gibi.Her ile havaalanı yapılacak diye bişey yok.Ama siyaseten var.Al sana Isparta örneği.Atlasjet kaza yapınca Isparta'ya uçak indiğini duyduk.Bi örnekte Uşak Havaalanı.Verdiğimiz vergilerle bankamatik memurları yetiştirdik.Rize'de de olsun,Pazar'a da olsun,Hemşin'e de helikopter pisti yapılsın...

Trabzon Havalimanı pisti 300 metre uzatılacak.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odasını ziyarette Başbakan Tayyip Erdoğan’a Trabzon Havalimanı pistinin 300 metre daha uzatılması konusu aktarılmıştı.

TTSO Başkanı Suat  Hacısalihoğlu, Trabzon Havalimanının lojistik yönden önemli bir yere sahip olduğunu, özellikle büyük uçakların havalimanına inişi konusunda ihtiyaç duyulan havaalanı pistinin 300 metre daha uzatılması yönünde Başbakan'dan talepte bulunmuştu.

Ulaştırma Bakanı Binalı Yıldırım, bu talebin yerine getirilmesi noktasında düğmeye bastı. Pazartesi günü fizibilite çalışması için bir ekip Trabzon’da olacak. Rize’ye doğru uzatılması beklenen pist tamamlandığında büyük yolcu uçakları Trabzon Havalimanını rahatça kullanabilecek.

TRABZON HAVALİMANI'NIN PİSTİ UZATILACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Zekeriya keles ~ 2 yıl önce
Trabzon hava limani ordu and gresun hava alani seklinde olmali ve pistin uzunlugu azami 3000 m olmali ama zor zannetmiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hala ~ 3 ay önce
anlayamadınız uzunlukla ilgili burada bugüne kadar bir kaza yaşanmadı açın araştırın.Pilotun hatasını meydana yıkmaya çalışanlara prim vermeyin.
altuntastelfs ~ 4 yıl önce
1957 yilindan beri acik olan trabzon havaalani pistin 2640 metre uzunlukta kalmasi ve 300 metre daha uzatilmak istenmesi simdiye kadar nasil kimsenin aklina gelmemis.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorumlar doğru ~ 4 yıl önce
29 a şık bi RNAV olsa APPR a bassak Airbus ımız " pıt" diye inse :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Harika ~ 4 yıl önce
Havaalanının manzarası çok hoş.Ayrıca önemli bir merkezde.Şahsen ben Rize'ye yapılmasına karşıyım.Çünkü çok yakın Trabzon'a.Aynen Çardak ile Isparta örneği olduğu gibi.Her ile havaalanı yapılacak diye bişey yok.Ama siyaseten var.Al sana Isparta örneği.Atlasjet kaza yapınca Isparta'ya uçak indiğini duyduk.Bi örnekte Uşak Havaalanı.Verdiğimiz vergilerle bankamatik memurları yetiştirdik.Rize'de de olsun,Pazar'a da olsun,Hemşin'e de helikopter pisti yapılsın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sedar Senghor ~ 4 yıl önce
Bingöl'e,Şırnak'a,Hakkari'ye niye yapılıyor o zaman.Iğdır da Kars'a yakın.Onu da yapmasalardı.Zafer'e trilyonlar akıtıldı,Pegasus yolcu yok diye kaldırdı seferi.Trabzon bakıma girince görürüm sizi ta Ordu'ya veya Batum'a kadar gidin de kaç km olduğunu görürsünüz belki.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000