28 Aralık 2017, Perşembe 09:41:28

THY'den çocuklara özel üretim oyuncak

Türk Hava Yolları çocuk yolcularına sunduğu oyuncakları doğal malzemelerden ürettirecek.
  • Özellikle kızımın adını yazdım 7 yaşında ve türk hava yollarına bayılıyor iyiki varsın türk hava yolları çocukların kalbindesin cocuklar hiç yanilmaz
  • şu beyaz olan flying chef mi :)))))
  • Ben çok beyendim Çocuklar çok seviyor bunları
  • keşke iç hat uçuşlarında da olsa

Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu Türk Hava Yolları ödüllü çevreci şirket politikaları çerçevesinde yeni projeler geliştirmeye devam ediyor. Bayrak taşıyıcı havayolu  gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmak için Ocak ayının ilk haftası itibariyle bütün dış hat seferlerinde seyahat edecek çocuk yolcularına doğal malzemelerden üretilmiş oyuncaklar sunacak.

Tüm operasyonlarını, topluma, ekonomiye ve çevreye karşı sorumluluk bilinciyle yürüten ve sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunan Türk Hava Yolları, oyuncaklarda kullanılan plastik malzemelerin çocukların sağlığı ve gelişimi üzerinde olumsuz etkiler oluşturduğunun kanıtlanması üzerine yeni bir uygulama başlattı.  Küresel taşıyıcı, 3-12 yaş aralığındaki çocuk yolcuları için hazırladığı; hareketli, şekil değiştirebilir, dünyada nesli tükenme tehdidi altında olan hayvan figürlerinin de yer aldığı ve doğal malzemelerden üretilmiş bir koleksiyon hazırladı. Her uçuşta farklı oyuncaklardan oluşacak bu setler ile geleceğin teminatı çocukların sağlığını korumak, yaşam alanları tehdit altındaki hayvan türleri hakkında WWF-Türkiye’nin verdiği bilgiler ışığında farkındalık yaratmak ve çocuk yolcuların uçak seyahatlerini eğlenceli bir deneyime dönüştürmek hedefleniyor.

Türk Hava Yolları,  sunacağı yeni oyuncakların üretiminde kullanılan ahşap malzemelerin FSC (Forest Stewardship Council – Orman Yönetim Konseyi) kuruluşunun yayınlamış olduğu kurallara uygun şekilde üretilmiş olmasına dikkat ediyor. FSC; dünyadaki tüm ormanların en uygun şekilde yaşatılmasını, bu uygulamaların uluslararası anlamda yaygınlaşmasını amaçlayan ve bu amaca ulaşmak için uluslararası standartlar belirlemiş bir kuruluş olarak öne çıkıyor. Bunun yanında setlerde yer alan peluş oyuncaklar ise pamuktan üretiliyor.

THY'den çocuklara özel üretim oyuncak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Tuana ~ 4 ay önce
Özellikle kızımın adını yazdım 7 yaşında ve türk hava yollarına bayılıyor iyiki varsın türk hava yolları çocukların kalbindesin cocuklar hiç yanilmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
guzeller ~ 7 ay önce
şu beyaz olan flying chef mi :)))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km ~ 7 ay önce
Ben çok beyendim Çocuklar çok seviyor bunları

Yanıtla

Kalan karakter 1000
(: ~ 7 ay önce
keşke iç hat uçuşlarında da olsa

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000