12 Temmuz 2018, Perşembe 11:30:02

THY Venezuela’ya üs mü kuracak?

Ekonomik krizle boğuşan Venezuela’nın Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Türk Hava Yolları’nın Karakas’ta bir üs kuracağını açıkladı.
  • RTE TPAO yu ozellestirmek icin herseyi yapiyor onun yerine dunyanin en buyuk rezervu olan Venezzuella dan buyuk bir ruhsat alsin karsiliginda havayolu kurulur
  • Burada asıl komik olanı herkes kaçırmış bence.Doların neredeyse 5 tl olduğu ve cari açığın durdurulamadığı borsası çökmüş bizler Thy ile o ülkeyi mi ekonomik krizden çıkaracağız :)
  • petrolü sudilerden fazlaymış , trumph geçen burayı neden işgal etmiyoruz dedi . petrol var huzur yok , tk ya yar olmaz. onu geçinde imf türkiye ye üskuracak , yakındır çok az kaldı ...
  • Yig 5 tane ekip. 2 Tane de damacana koydun mu al sana us.

Ekonomik krizle boğuşan Venezuela’nın Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Türk Hava Yolları’nın Karakas’ta bir üs kuracağını açıkladı.

Venezuela yerel basınında yer alan haberlere göre Maduro,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmede konuyu gündeme getirdi. Görüşmede, Venezuela’da yaşanan ekonomik krizin giderilmesi için gereken ticari anlaşmaların da kısa süre içerisinde hayata geçirileceği konuşuldu.

Maduro tarafından yapılan açıklamada, “Burada havayolu bağlantısı hakkında konuştuk” ifadeleri kullanıldı. Maduro, “Türk Hava Yolları'nın Venezüella'da Latin Amerika ve Karayip operasyonları için bir üs açması için çalışıyoruz. Bu da bizi çok iyimser hissettiriyor” şeklinde konuştu.

Venezuela Devlet Başkanı, “Türkiye'nin gelişmekte olan dünya için öncü bir ülke olduğunu” ifade ederek, her iki ülkenin de menfaatleri doğrultusunda altın madenleri ve ticaretiyle ilgili anlaşmalar yapıldığını söyledi. Maduro, “Venezüella dünyanın en büyük altın rezervlerinden biridir. Ülkemizin önde gelen altın üretimi ve ihracatını yapmak için yatırım yapıyoruz ” dedi.

Maduro, bu yeni ilişkinin Venezuela'nın mevcut ekonomik sorunlarını hafifleteceğini belirterek, “Venezuela'daki tüm yatırım fırsatlarını içeren ayrıntılı bir dosya hazırladık. Bu daha önce hiç yapmadığımız bir şey. Venezuela ilk kez uluslararası bir ülkeye yatırım teklifi yaptı” şeklinde konuştu.PEK MÜMKÜN GÖRÜNMÜYOR!

Maduro’nun bu flaş açıklamalarının ardından Türk Hava Yolları’nın nasıl bir yol izleyeceği ise şimdiden merak konusu oldu.

AirportHaber’in edindiği bilgiye göre; döviz bozdurma ve yabancı para birimlerinin kullanımının yasakladığı Venezuela’da Türk Hava Yolları’nın böyle bir atılıma girişmesinin pek de mümkün olmadığı belirtiliyor.

Karakas Havalimanı’nın fiziki şartlarının da Türk Hava Yolları’nın o bölgeyi üs olarak kullanması için yetersiz görülüyor. THY’nin Karakas’ı üs olarak kullanması için Venezuela’nın yolcu ve kargodan döviz kullanımına kadar pek çok konuda garanti vermesi gerektiği öngörülüyor.

Türk Hava Yolları hâlihazırda Venezuela’nın başkenti Karakas’a Havana üzerinden uçuş gerçekleştiriyor.

©AirportHaber.com

THY Venezuela’ya üs mü kuracak?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (39)

Mba USA ~ 9 gün önce
RTE TPAO yu ozellestirmek icin herseyi yapiyor onun yerine dunyanin en buyuk rezervu olan Venezzuella dan buyuk bir ruhsat alsin karsiliginda havayolu kurulur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Birisi ~ 9 gün önce
Burada asıl komik olanı herkes kaçırmış bence.Doların neredeyse 5 tl olduğu ve cari açığın durdurulamadığı borsası çökmüş bizler Thy ile o ülkeyi mi ekonomik krizden çıkaracağız :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
He he ~ 8 gün önce
Düşün işte borsa çökmüş dolar 5 ₺ hala yaşıyoruz . Thy dolar kazanıyor ama sen tl harcıyorsun tl kazanıyorsun yerli malı kullan . Ülkene faydan olsun. Biraz dünyayı görün gezin. Biz ülke olarak çok iyi yerdeyiz. Dolara rağmen.
dikkatli ! ~ 9 gün önce
petrolü sudilerden fazlaymış , trumph geçen burayı neden işgal etmiyoruz dedi . petrol var huzur yok , tk ya yar olmaz. onu geçinde imf türkiye ye üskuracak , yakındır çok az kaldı ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sebep ~ 8 gün önce
Ne peki açıklar mısın
Yolla iki ucak ~ 9 gün önce
Yig 5 tane ekip. 2 Tane de damacana koydun mu al sana us.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Deice ~ 8 gün önce
Orada kar yağmaz damacanaya gerek yok

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000