25 Ocak 2017, Çarşamba 16:28:24

THY ve PIA ortak uçuş için anlaştı

Pakistan Uluslararası Hava Yolları ve Türk Hava Yolları, 1 Şubat 2017 tarihi itibarıyla geçerli olacak şekilde, aralarındaki mevcut işbirliğini genişleterek, iki ülke taşıyıcısının yeni pazarlara girmesine olanak sağlayacak ve yolcularına yeni seyahat imkânları sunacak birçok noktayı kod paylaşımı anlaşmasına eklediler.
  • PIA birkaç yıl önce EASA tarafından kara listeye alınmamışmıydı? Biraz Kuru Fasulye ve Bulgur pilavı dolu tencere ve kapağının havada buluşması olmuş ama olsun. Vizyon bu...!
  • Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş...
  • Havayollari PIA'nin bir zamanlar acilimi, Perheps It Arrives idi. Ayni THY icin They Hate You dendigi gibi.
  • Çok yerinde bir karar 180 m nüfus ile thy ye can katar

Pakistan Uluslararası Hava Yolları ve Türk Hava Yolları, 1 Şubat 2017 tarihi itibarıyla geçerli olacak şekilde, aralarındaki mevcut işbirliğini genişleterek, iki ülke taşıyıcısının yeni pazarlara girmesine olanak sağlayacak ve yolcularına yeni seyahat imkânları sunacak birçok noktayı kod paylaşımı anlaşmasına eklediler.

Pakistan Hava Yolları söz konusu seferlerde kendi havayolu kodu ve sefer numarası ile mevcut anlaşmada yer alan İstanbul–Karaçi /İslamabad/ Lahor vv. (karşılıklı) güzergahlarına ilâve olarak İstanbul ötesi Atlanta, Johannesburg, Atina, Amsterdam, Taşkent, Moskova, Miami, Boston, Houston, Washington, Los Angeles, San Francisco ve Chicago noktalarında satış yapabilecekken; Türk Hava Yolları ise, Pakistan Hava Yolları’nın Karaçi ve İslamabad noktalarından Dubai, Abu Dhabi, Maskat ve Lahor noktasından da Dubai ve Abu Dhabi seferlerinde kendi havayolu kodu ve sefer numarası ile yolcu taşıyabilecek.

Türk Hava Yolları, hâlihazırda İslamabad, Karaçi ve Lahor’a haftalık 7’şer frekans olmak üzere sefer sağlamakta. Genişletilen kod paylaşımı sayesinde, iki havayolu arasındaki işbirliğiyle, yolculara Türkiye ve Pakistan arası ve ötesinde daha iyi bağlantılar sunulabilecek ve esnek seyahat olanakları sağlanabilecek.

Pakistan Uluslararası Hava Yolları’nın Cidde ve Medine seferleri ile Karaçi, İslamabad ve Lahor noktalarından icra edilen 8 iç hat noktasının, 1 Ocak 2017’de yürürlüğe giren yeni Özel Prorasyon Anlaşması (SPA)’na eklenmesiyle Türk Hava Yolları’nın Pakistan iç hatlarına erişimi kolaylaşmıştır. Bununla birlikte ilgili anlaşma kapsamına Türk Hava Yolları’nın uçuş düzenlediği birçok Avrupa noktası ve ayrıca tüm Amerika seferleri de eklenmiştir.

Yine bu anlaşma çerçevesinde Pakistan Uluslararası Hava Yolları ve Türk Hava Yolları, Türkiye ve Pakistan arasındaki turizm potansiyelini ve kültürel paylaşımları artırmaya yönelik işbirliği yapacak, iki bölge arasındaki iş amaçlı seyahatleri de teşvik edeceklerdir.

İki havayolu arasındaki işbirliğinin genişletilmesi neticesinde yolcuların daha makul bağlantılardan ve daha esnek seyahat olanaklarından istifade edebileceklerini belirten Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanvekili Bilal Ekşi; “İlerleyen süreçte, frekans haklarının daha da artırılması durumunda, mevcut işbirliğimizi tekrar geliştirebilecek ve bu sayede de yolcularımıza çok daha kısa süreli bağlantılarla hizmet verebileceğiz.” dedi.

Pakistan Uluslararası Hava Yolları Genel Müdürü Bernd Hildenbrand; “Kardeş ülkeler Türkiye ve Pakistan, havacılık dâhil pek çok alanda kültürel ve ekonomik olarak yakın bir işbirliği içerisinde. Türk Hava Yolları ile aramızdaki ticari ilişkiler, Pakistan Uluslararası Hava Yolları için büyük bir önem arz etmekte. Genişletilmiş bu kod paylaşımı anlaşması ticari bağlarımıza değer katmakla birlikte, yolcularımıza daha fazla uçuş kolaylığı sağlayacaktır. Bu çerçevede işbirliğimizin daha da gelişmesi için farklı opsiyonlar da, önümüzdeki dönemde taraflarca değerlendirilebilecektir.” dedi.

Dünyanın iki kıta üzerinde kurulmuş tek şehri olan ve Doğu ile Batı arasında köprü vazifesi gören İstanbul’u transfer merkezi olarak kullanan Türk Hava Yolları, 100’den fazlası Avrupa’da olmak üzere 246 yurt dışı noktasına sefer icra etmektedir. İstanbul’un coğrafi konumunun getirmiş olduğu avantaj sayesinde bu işbirliğinin, yolculara daha önce görülmemiş kolaylıkta seyahat imkânı sağlaması hedeflenmektedir.THY ve PIA ortak uçuş için anlaştı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Vizyon ~ 1 yıl önce
PIA birkaç yıl önce EASA tarafından kara listeye alınmamışmıydı? Biraz Kuru Fasulye ve Bulgur pilavı dolu tencere ve kapağının havada buluşması olmuş ama olsun. Vizyon bu...!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ancak ~ 1 yıl önce
Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pakistan ~ 1 yıl önce
Havayollari PIA'nin bir zamanlar acilimi, Perheps It Arrives idi. Ayni THY icin They Hate You dendigi gibi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mafaky ~ 1 yıl önce
THY'ni bir zamanlar yerel açılımı da "Tehirli Hava Yolları" idi... Rahmetli SABENA için de "Such A Bad Experience Never Again" açılımı vardı...
Tp ~ 1 yıl önce
Çok yerinde bir karar 180 m nüfus ile thy ye can katar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000