13 Nisan 2018, Cuma 10:16:30

THY skandal karar almakta ısrarcı…

Türk Hava Yolları’nda yaşanan huzursuzluk en üst seviyeye ulaştı. Sendikal gelişmelere paralel olarak yaşanan gerginlik, THY yönetimin ardı ardına hata yapmasına neden oluyor.
  • gmde 8-10 tane arkadasım var (1i müdür) lan ben nasıl mudur oldum diye hala hergun bana soyler. hepsinin ortak muhabbeti,10dan once is baslamz diyor zaten goy goy yemek namaz bahanesi falan derken 1-2 e zaten 4te herkes toparlanıyor ustune de 10-15bin para alıyoz. muhendisim ama meslegimi yapamiyorum diyor. ama burası tr para icin takılıyoruz diyor. Yani tk nin ozeti bu aslinda. Nasıl mı girdi tk ya? birisi sordu neresi olsun o da en fazla para nerdeyse orası. Referans yani anladınız
  • Hep sikayet hep sikayet icraat sifir Hem ayranimiz dokulmesin hem arkamiz durtulmesin
  • İş yavaşlatmanızı yapmalısınız artık kaptanlarım, kabine güç vericek olan sadece sizin dik duruşunuz olucaktır.
  • bile açmazsınız elektrik yok diye harekat koordinatörünü bekler tekniği beklersiniz puset gelmese kalkmaz uçak mesela amergency durumu oluşabilir belki dimi :) daha niceleri park sahalarında fod yapılmazsa belki son uçusu olur o uçağın motora kaçan küçük bir somon civata kalkış da veya inişte sıralı motor panellerini parçalayabilir yamultabilir. en basiti yakıtı veren ikmalciler eylem yaparsa ne olucak yetkisi var adamların bir kere öyle ha diyince yerine bulamazsınız anında yetkili akaryakıtcıyı :) bu gözler 15 temmuzda uçağını tamamen kapatmadan ayrılamam diyen kaptan gördü bu filoda adam indi traktörü kargo kapagından çekti arkaya koştu bulk kargoya dayalı olan bagaj aracını boşa atıp geri çekti adam sormuşlar hocam ne yapıyorsunuz tank tüfek adam bana zimmetli oğlum tamamen kapatmam lazım diye görev bilinci edindi . demem o ki herşey para deil biraz da görev bilinci ve istek olmalı bir kaptanın mesleği uçmak değildir bence hayali ve hevesi uçmaktır sevmeli sevemezse yapamaz

Türk Hava Yolları’nda yaşanan huzursuzluk en üst seviyeye ulaştı. Sendikal gelişmelere paralel olarak yaşanan gerginlik, THY yönetimin ardı ardına hata yapmasına neden oluyor. Personelin sorunlarına yönelik adımlar atmayan yönetim, kelle koparma yolunu seçiyor.

THY içinde yaşanan sendikal tercih kelle almaya devam ediyor. THY yönetiminin “Neden yeni sendika kuruldu” sorusuna cevap aramadan, yeni sendikada aktif olarak görev yapanları birer birer disiplin kuruluna dahi sevk etmeden işten çıkarması gerginliği tırmandırırken, Hava-Sen Başkanı İskender Çarkçı’yı da aynı akıbete uğratmak için bugün disiplin kuruluna çıkartıyor.

Üstelik akıllara durgunluk veren bir karar ile İskender Çarkçı, Hava-İş üyesi olmamasına rağmen Hava-İş Sendikası’nın yer aldığı disiplin kuruluna çıkartılacak.

Bu karar ile iki sendika arasındaki gerginliğin tırmanması mı amaçlanıyor bilinmez ama hangi gerekçe ile İskender Çarkçı’nın bu disiplinde sorgulanacağı bilinmiyor.

Söz konusu sevk ile İskender Çarkçı'nın tazminat ödenmeden işten atılmasının planlandığı tahmin ediliyor. Çarkçı'nın tazminatrsız olarak işten atılması durumunda THY’nin hukuki anlamda sıkıntı yaşayacağı ifade ediliyor.

Çarkçı’nın nasıl bir savunma yapacağı ise bilinmiyor.

©Airporthaber.com

THY skandal karar almakta ısrarcı…

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (103)

mahmutCevirgen ~ 3 ay önce
gmde 8-10 tane arkadasım var (1i müdür) lan ben nasıl mudur oldum diye hala hergun bana soyler. hepsinin ortak muhabbeti,10dan once is baslamz diyor zaten goy goy yemek namaz bahanesi falan derken 1-2 e zaten 4te herkes toparlanıyor ustune de 10-15bin para alıyoz. muhendisim ama meslegimi yapamiyorum diyor. ama burası tr para icin takılıyoruz diyor. Yani tk nin ozeti bu aslinda. Nasıl mı girdi tk ya? birisi sordu neresi olsun o da en fazla para nerdeyse orası. Referans yani anladınız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sabri abi ~ 3 ay önce
Hep sikayet hep sikayet icraat sifir Hem ayranimiz dokulmesin hem arkamiz durtulmesin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gry ~ 3 ay önce
İş yavaşlatmanızı yapmalısınız artık kaptanlarım, kabine güç vericek olan sadece sizin dik duruşunuz olucaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dışarıdan bakış ~ 3 ay önce
bile açmazsınız elektrik yok diye harekat koordinatörünü bekler tekniği beklersiniz puset gelmese kalkmaz uçak mesela amergency durumu oluşabilir belki dimi :) daha niceleri park sahalarında fod yapılmazsa belki son uçusu olur o uçağın motora kaçan küçük bir somon civata kalkış da veya inişte sıralı motor panellerini parçalayabilir yamultabilir. en basiti yakıtı veren ikmalciler eylem yaparsa ne olucak yetkisi var adamların bir kere öyle ha diyince yerine bulamazsınız anında yetkili akaryakıtcıyı :) bu gözler 15 temmuzda uçağını tamamen kapatmadan ayrılamam diyen kaptan gördü bu filoda adam indi traktörü kargo kapagından çekti arkaya koştu bulk kargoya dayalı olan bagaj aracını boşa atıp geri çekti adam sormuşlar hocam ne yapıyorsunuz tank tüfek adam bana zimmetli oğlum tamamen kapatmam lazım diye görev bilinci edindi . demem o ki herşey para deil biraz da görev bilinci ve istek olmalı bir kaptanın mesleği uçmak değildir bence hayali ve hevesi uçmaktır sevmeli sevemezse yapamaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000