26 Temmuz 2012, Perşembe 15:58:17

THOMAS COOK UÇAĞINI VURACAKLARDI

Yüzlerce yolcu taşıyan Thomas Cook uçağı ile kontrol kulesinin bağlantısının kopması üzerine Kraliyet Hava Kuvvetleri alarma geçti.
  • adamlar king. yolcu uçagını vurmak nedir ya. ortadoguda olsa millet ayaklanır. ingiltere yapınca savunma tedbiri. hay sizin işinize son verilsin...
  • Londra'da Olimpiyadlar var. Adamlar NOTAMlamis heryeri 1 ayligina devriye geziyorlar. Istanbul'da ufacik bir senlikte bile binlerce polis asker nobet tutuyor. Suriye ile ne ilgisi var?
  • Ya Suriye yakınlarında olsa idi... ????

Olimpiyatlara yönelik terör saldırısı endişesi yaşayan İngiltere’de en küçük bir kuşku hemen sinirleri geriyor ve önlemler üst seviyeye taşınıyor. İngiltere tarihinde ilk kez bir savaş uçağı bir yolcu uçağının önünü kesmek ve gerekirse vurmak için havalandı.

Tunus’tan Glasgow’a dönen tarifeli Thomas Cook uçağı Çarşamba günü saat 11.30’da Hava Kuvvetlerinde alarma neden oldu.

Fransa kıyılarından İngiltere hava sahasına giren Thomas Cook uçağı ile kontrol kulesi arasındaki iletişim bir anda koptu.

Konu hakkında açıklama yapan bir Savunma Bakanlığı yetkilisi kısa süreli iletişim kopması nedeniyle bir jetin havalandığını ve kısa süre sonra tekrar bağlantı kurulması üzerine jetin üsse geri döndüğünü teyit etti.

İlk kez 2011’de Libya’da savaşan Typhoon tipi savaş jetleri Londra Olimpiyatları nedeniyle aldıkları emir gereği Başkent üzerindeki 30 millik hava sahasında izinsiz giriş yapan bütün uçakları ihtarsız vurmaya hazırlar.

TCX3125 uçuş numaralı Boeing 757’de 235 yolcu ve 8 kabin görevlisi olduğu öğrenildi. Uçak Glasgow Havalimanı’na sorunsuz iniş yaptı.

Bir Thomas Cook sözcüsü Fransa hava sahasını terk ettiği sırada uçak ile kontrol kulesi arasında iletişimin koptuğunu doğruladı. “Bu sorun kısa sürede çözümlendi ve İngiltere hava sahasına girildikten kısa bir zaman sonra iletişim tekrar sağlandı. Uçağımız Glasgow’a sorunsuz indi.” (Aktüel Marmaris)

THOMAS COOK UÇAĞINI VURACAKLARDI

Facebook Yorum

Yorumlar

ayt'den sevgiler ~ 6 yıl önce
adamlar king. yolcu uçagını vurmak nedir ya. ortadoguda olsa millet ayaklanır. ingiltere yapınca savunma tedbiri. hay sizin işinize son verilsin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
16:28E ~ 6 yıl önce
Londra'da Olimpiyadlar var. Adamlar NOTAMlamis heryeri 1 ayligina devriye geziyorlar. Istanbul'da ufacik bir senlikte bile binlerce polis asker nobet tutuyor. Suriye ile ne ilgisi var?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ya ~ 6 yıl önce
Ya Suriye yakınlarında olsa idi... ????

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000