15 Eylül 2014, Pazartesi 12:35:03

TC-TUR GÖRÜNMEZ HALE GETİRİLDİ!

Cumhurbaşkanlığı’na ait TC-TUR tescilli uçak internet üzerinden takip edilen flightradar24 sitesinde görünmez hale getirildi.
  • ÖMER HAMAİL HAKKARİ 15.02.1981 01.05.1979 2017
  • halka acik olan FR sitesinin kapatildigi yine halka yayinla duyurulmus.. halka acik olmayan durumlarla ilgili zaten yayin yapilmaz.. gerekli onlemler aliniyordur kimse canini sikmasin..
  • uçağın ads-b vericisi kapatılmış veya tanınmayacak başka bir bilgi vermesi sağlanmıştır. Yoksa haberdeki gibi uçağa bir erişim zaten söz konusu değildir. diger taraftan bu ucuz airforceone numaraları çok komik duruyor (o uçakta ads-b sistemi zaten yer almıyor). dev aynası işe yarıyor. elin gavurundan uçak alacaksın, her şeyi onlara monte ettireceksin sonra da gizleneceksin. zaten vatandaşın hiç bir şeyden haberi yok da adam almanyadan seni dinlemiş ona ne yapacaksın bakalım.
  • Biz kediye kedi deriz!

Sivil yolcu uçaklarının anlık olarak takip edildiği flightradar24 sitesine TC-TUR ayarı çekildi. Bir süre önce Cumhurbaşkanlığı kullanımı için alınan TC-TUR tescilli Airbus 330 tipi uçağa radar üzerinden erişim engellendi.

Bütün uçakların internet üzerinden hangi rotada, hangi yükseklikte ve hızda ilerlediğine ilişkin bilgilerin anlık olarak gösterildiği siteden TC-TUR kuyruk tescilli uçağa artık erişim sağlanamayacak.

TC-TUR ile birlikte devlet VIP uçak filosunda bulunan TC-GAP, TC-ATA, TC-ANA gibi diğer uçakların da radardan takibi mümkün olmayacak.

©Airporthaber.com ÖZEL
 

TC-TUR GÖRÜNMEZ HALE GETİRİLDİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

42997256138 ~ 8 ay önce
ÖMER HAMAİL HAKKARİ 15.02.1981 01.05.1979 2017

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kuscu ~ 4 yıl önce
halka acik olan FR sitesinin kapatildigi yine halka yayinla duyurulmus.. halka acik olmayan durumlarla ilgili zaten yayin yapilmaz.. gerekli onlemler aliniyordur kimse canini sikmasin..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hatalı bilgi ~ 4 yıl önce
uçağın ads-b vericisi kapatılmış veya tanınmayacak başka bir bilgi vermesi sağlanmıştır. Yoksa haberdeki gibi uçağa bir erişim zaten söz konusu değildir. diger taraftan bu ucuz airforceone numaraları çok komik duruyor (o uçakta ads-b sistemi zaten yer almıyor). dev aynası işe yarıyor. elin gavurundan uçak alacaksın, her şeyi onlara monte ettireceksin sonra da gizleneceksin. zaten vatandaşın hiç bir şeyden haberi yok da adam almanyadan seni dinlemiş ona ne yapacaksın bakalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kedi ~ 4 yıl önce
Biz kediye kedi deriz!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000