11 Şubat 2017, Cumartesi 13:06:26

TATCA ve havacılar bir araya geldi

Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği TATCA, havacılık temsilcileriyle bir araya geldi.
  • Biriieri, yeni hava trafik kontrolörü yetiştiren ''eğitmen'' lere el atmadığı sürece sorunlar çözülmez.Hepsi değil ama çoğu kontrolör olarak çalışmayı beceremedeiklerinden bir şekilde kapağı Eğitim Ünitesi'ne atan tipler.Tabi onları oraya atayan,atanmasına vesile olan ya da engel olmayanlar için ben bir şey demeyeyim artık.Trafik yönetirken eli ayağı birbirine dolananlar,telaştan dudakları titreyenler şimi '' hoca !! ! ve yeni kontrolörleri yetiştiriyorlar.Eğitimcileri kalifiye olmazsa yetiştirdikleri çocuklar nasıl kalifiye olsun ?!
  • Sırf çamur atmak için yorum yapılınca böyle saçmalıklar ortaya çıkıyor. İlgili tüm tarafların katıldığı bir toplantı düzenleniyor ve sorunların tespit edilip çözülmesi için görüş alışverişinde bulunuyorlar. Bu toplantıda hiç bir sorun çözülmemişse bile , ki eminim önemli sonuçlar da alınmıştır, yöntem doğru amaç iyi. Nesini eleştiriyorsunuz anlamadım.
  • Pilot yok denilmiş yorumlarda ama pilotlar da var bu toplantıda, daha öncekilerde de vardı. Toplantı olduğu için üniformalı değiller.
  • Yabancı pilota hayır, maaşsız fo çalıştırmaya hayır, verilmeyen maaşlara, gasp edilen pirimlere, ücretsiz izinle tehtite, ekip planlama yardımıyla mobbing'e hayır, kaptanlık sırası torpiline hayır, sektör yöneticilerinin pilot ve kabin maaşlarına göz dikmeleri ahlaksızlığına hayır.. Teklif, hava yolları genel müdürleri ve shgm genel müdürü kesinlikle uçucu ekip yada teknik ekipten olmalı. Muhasebeci, bakkal, tekne sahibi, kebapçı dan oluşan bu yöneticiler liakat ve havacılık adabından yoksundurlar.

18 Haziran 2014 tarih ve 29034 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Hava Trafik Hizmetleri ile Bağlantılı Emniyet Olaylarının Rapor Edilmesi ve Değerlendirilmesine dair Yönetmeliğin “Tavsiye ve İzleme Kurulu” başlıklı 14 üncü maddesi gereğince Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği TATCA’nın ev sahipliğinde 10 Şubat saat 10:00’da İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali TAV Ali Sürmen Salonunda toplantı düzenlendi.

Toplantıya Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Devlet Hava Meydanları İşletmesi, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Anadolu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Kara Kuvvetleri  Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Tatca, Talpa,  Türk Hava Yolları, Atlas Global, Onur Air, Pegasus, Sunexpress, Mng, Borajet, Freebird, Corendon, İz Air, Tailwind sektör ve şirket temsilcileri katıldı.

Mevcut uygulamalar, yaşanılan aksaklıklar ve bu aksaklıkların iyileştirilebilmesi adına çözüm önerilerinin tartışıldığı toplantı oldukçe verimli bir havada geçti. Kurul bir sonraki toplantıda buluşmak üzere saat 17:00'de dağıldı.

TATCA ve havacılar bir araya geldi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

fhıeefı ~ 1 yıl önce
Biriieri, yeni hava trafik kontrolörü yetiştiren ''eğitmen'' lere el atmadığı sürece sorunlar çözülmez.Hepsi değil ama çoğu kontrolör olarak çalışmayı beceremedeiklerinden bir şekilde kapağı Eğitim Ünitesi'ne atan tipler.Tabi onları oraya atayan,atanmasına vesile olan ya da engel olmayanlar için ben bir şey demeyeyim artık.Trafik yönetirken eli ayağı birbirine dolananlar,telaştan dudakları titreyenler şimi '' hoca !! ! ve yeni kontrolörleri yetiştiriyorlar.Eğitimcileri kalifiye olmazsa yetiştirdikleri çocuklar nasıl kalifiye olsun ?!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yahu ~ 1 yıl önce
Sırf çamur atmak için yorum yapılınca böyle saçmalıklar ortaya çıkıyor. İlgili tüm tarafların katıldığı bir toplantı düzenleniyor ve sorunların tespit edilip çözülmesi için görüş alışverişinde bulunuyorlar. Bu toplantıda hiç bir sorun çözülmemişse bile , ki eminim önemli sonuçlar da alınmıştır, yöntem doğru amaç iyi. Nesini eleştiriyorsunuz anlamadım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
N ~ 1 yıl önce
Pilot yok denilmiş yorumlarda ama pilotlar da var bu toplantıda, daha öncekilerde de vardı. Toplantı olduğu için üniformalı değiller.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yabancıya Hayır Grubu ~ 1 yıl önce
Yabancı pilota hayır, maaşsız fo çalıştırmaya hayır, verilmeyen maaşlara, gasp edilen pirimlere, ücretsiz izinle tehtite, ekip planlama yardımıyla mobbing'e hayır, kaptanlık sırası torpiline hayır, sektör yöneticilerinin pilot ve kabin maaşlarına göz dikmeleri ahlaksızlığına hayır.. Teklif, hava yolları genel müdürleri ve shgm genel müdürü kesinlikle uçucu ekip yada teknik ekipten olmalı. Muhasebeci, bakkal, tekne sahibi, kebapçı dan oluşan bu yöneticiler liakat ve havacılık adabından yoksundurlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000