03 Mart 2009, Salı 18:35:28

TASSA, Amsterdam'dan haber gönderdi

TASSA, Amsterdam'dan yaralıların durumu ile ilgili bir haber gönderdi.
  • www.perihanozden.com dan arkadaşları dostları tüm türkler sağlık durumu hakkında güncel bilgileri alabilir, ona ziyaretci defterinden özel mesaj gönderebilirler...
  • Bir uçak düştü ama ya sonrası? Aynı gün uçuşlar devam etti, sonraki gün de, sonrasında da... Peki kabin memurları nasıl gitti bu uçuşlara? Kim onları toparlamaya çalıştı, kim-birbirinize tutunun- dedi? Birileri birlik çağrısı yapmış illa yermek mi lazım?
  • M:B bence siz biraz daha bekleseydiniz belki tassa dışında hosteslerin durumu ile ilgili açıklama yapan olurdu...
  • Pardon Tassa'nın SMS'lerini, basın açıklamalarını bir tek ben mi okudum? Niye herkes ilk defa Tassa'dan haber almış gibi yorum yazıyor?

TASSA Hava Yolları Kabin Memurları Derneği olarak, 25 Şubat günü Amsterdam’da meydana gelen uçak kazasının neticesinde Amsterdam’daki yetkililerin resmi açıklama yapmaması nedeniyle uzun ve endişeli bir bekleyiş sürecine girmiştik. Sürecin devamında Kabin Memuru arkadaşımız Ulvi Murat ESKİN’in vefat haberiyle acımız kat be kat arttı. Her ne kadar TASSA kabin memurlarının temsil edildiği bir dernek olsa da bizlerin düşüncesinde kokpit ekibi-kabin ekibi gibi bir ayrım söz konusu değildir. Bizim için uçuş ekibi birdir: mesai arkadaşı oldukları kadar kader arkadaşıdırlar. Hayatını kaybeden uçak mürettebatına Allah’tan bir kez daha rahmet diliyor, ailelerine ve tüm camiamıza sabır diliyoruz.

Dün (02.03.2009) dernek başkanımız İzzet LEVİ, kazadan yaralı olarak kurtulan kabin ekibinin durumlarını bizzat görmek ve kendilerine destek olmak maksadıyla Amsterdam’a gitmiştir. Kendisinden: Kabin Amiri Figen Eren’in tetkik ve tedavisine devam edildiği, Kabin Memuru Yasemin Vural’ın yarın (04.03.2009) 3.kez ameliyat olacağı, Kabin Memuru Perihan Özden’in genel sağlık durumunun iyi olduğu ve çok yakında taburcu olabileceği bilgilerini almış bulunmaktayız.

Bu üzücü olay karşısında bir kez daha gördük ki, biz çok büyük bir aileyiz. Havacılık camiası dağılıp bozulan bir yap-boz gibi gereken zamanlarda birbirine tutunmayı her zaman bilmiştir. Buradan camiamıza mensup tüm kabin memuru arkadaşlarımıza birlik çağrısı yapmak istiyoruz. Gün, beraberlik günüdür.

Gelin birlik olalım, tedavileri devam eden 3 kabin memuru arkadaşımıza destek olalım. Onlar bizlerin sevgisi ve desteği ile belki de uzun soluklu olabilecek tedavi sürecini daha kolay atlatacaklardır.

Olayın gerçekleşmesinden itibaren gerek telefonla, gerekse bizzat gelerek bizlere destek olan, acımızı paylaşan TASSA Antalya şube Başkanımıza, özel Hava Yollarındaki meslektaşlarımıza ve diğer sektör temsilci ve çalışanlarına teşekkür ederiz. 

Saygılarımızla
TASSA Yönetim Kurulu

TASSA, Amsterdam'dan haber gönderdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 9 yıl önce
www.perihanozden.com dan arkadaşları dostları tüm türkler sağlık durumu hakkında güncel bilgileri alabilir, ona ziyaretci defterinden özel mesaj gönderebilirler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bir uçak düştü ama ya sonrası? Aynı gün uçuşlar devam etti, sonraki gün de, sonrasında da... Peki kabin memurları nasıl gitti bu uçuşlara? Kim onları toparlamaya çalıştı, kim-birbirinize tutunun- dedi? Birileri birlik çağrısı yapmış illa yermek mi lazım?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
M:B bence siz biraz daha bekleseydiniz belki tassa dışında hosteslerin durumu ile ilgili açıklama yapan olurdu...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Pardon Tassa'nın SMS'lerini, basın açıklamalarını bir tek ben mi okudum? Niye herkes ilk defa Tassa'dan haber almış gibi yorum yazıyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000