13 Mayıs 2009, Çarşamba 08:32:49

Tarom filoya ATR-72 dahil etti

Romanya milli havayolu şirketi TAROM, filosuna yeni bir uçak dahil etti. Fransa’nın Toulouse kentindeki ATR fabrikasına sipariş edilen ATR 72–500 tipi uçak perşembe günü törenle teslim alındı.
  • Bir yakınım.Bu uçakla Warsovadan Poznana huysuz bir havada gece alçaktan yavaş, yavaş uçmuş.Biletimi yakarım.Hele gece asla bu uçağa binmem diyor.
  • ben bu ucaklarla bır kerecık uctum oa ıle. bır kez daha mı? allah korusun:) turboprop ucaklar ekonomık olabılır ama konfor ve guvenden malesef cok uzaklar. bu sebeple thy nın fılosuna ne marka olursa olsun asla gıremeyeceklerdır bence.
  • THY pervaneli uçak ne alır ne uçurur.
  • Tarom'u tebrik ederim.Öyle fazla konfor düşünmeyen,ekonomik bir havayolu.Bir keresinde atr 42'siyle uçmuştum.Gayet te güzel uçuştu.Thy'ninde atr almasını isterim.

Toplam 68 yolcu kapasiteli uçak, iç hatların yanı sıra İstanbul’a da yolcu taşıyacak. Saatte 510 kilometre hız yapabilen uçak için Fransız ATR firmasına 18 milyon dolar ödendi. Tarom yetkilileri, söz konusu uçağın yakıt sarfiyatı yönüyle son derece tasarruflu olduğunu dile getirdi.

Öte yandan ekonomik kriz her alanda olduğu gibi havacılık sektöründe de etkili oluyor. Kriz nedeniyle uçakla seyahatlerde gözle görülü düşüş yaşanıyor. Yılın ilk üç ayında 312 bin 300 yolcu taşıyan Tarom, geçen yıla oranla yüzde 16 daha az yolcu taşıdı. Yılın ilk çeyreğindeki doluluk oranı ise yüzde 46 olarak gerçekleşti.

Tarom'un toplamda iki adet ATR-72-500 tipi uçak sipariş verdiği vetoplam değeri 37 milyon dolar olan şipariş kapsamındaki diğer uçağında yakın zamanda filoya dahil edileceği belirtildi..

Tarom filoya ATR-72 dahil etti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 9 yıl önce
Bir yakınım.Bu uçakla Warsovadan Poznana huysuz bir havada gece alçaktan yavaş, yavaş uçmuş.Biletimi yakarım.Hele gece asla bu uçağa binmem diyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ben bu ucaklarla bır kerecık uctum oa ıle. bır kez daha mı? allah korusun:) turboprop ucaklar ekonomık olabılır ama konfor ve guvenden malesef cok uzaklar. bu sebeple thy nın fılosuna ne marka olursa olsun asla gıremeyeceklerdır bence.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
THY pervaneli uçak ne alır ne uçurur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Tarom'u tebrik ederim.Öyle fazla konfor düşünmeyen,ekonomik bir havayolu.Bir keresinde atr 42'siyle uçmuştum.Gayet te güzel uçuştu.Thy'ninde atr almasını isterim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000