23 Eylül 2010, Perşembe 08:14:53

Tarık Bitlis: "Daha net açıklamalar yapılmamıştı"

Aydınlatılamayan bir uçak kazasında hayatını kaybeden Jandarma eski Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis'in oğlu Tarık Bitlis, Ergenekon sanığı, JİTEM'in kurucusu emekli Albay Arif Doğan'a ait olduğu öne sürülen ses kaydının somut delil olduğunu belirterek adli mercileri göreve çağırdı.
  • Rahmetli Orgeneral Eşref BİTLİS yaşasaydı, şimdi evinde emekliliğinin gururunu mu yaşayacaktı, yoksa Silivri'de dinlendiriliyor olacaktı merak ediyorum. Buzlanma, kaza veya sabotaj. Bu kaza kırım raporu niçin karanlık nokta kalmayacak şekilde sonuçlandırılmadı. Ailesine ve sevdiklerine, sürekli komplo teorileri ile yaşatılan bu işkence nedendir acaba. Merak ediyorum.
  • EŞREF PAŞAYI ÖLDÜRMEKLE ASLINDA TÜRK HALKININ GELECEĞİNDEN BİR PARÇA ÇALDILAR .YABANCILAR HİÇ BİR ZAMAN VATANI İÇİN ÇALIŞAN VATANINA FAYDALI KAFASI İŞLEYEN İNSANLARI İSTEMEZLER ,BU İNSANLAR ONLAR İÇİN ENGELDİR BU ENGELLERİ ANCAK ORTADAN KALDIRARAK ULAŞIYORLAR.ASIL ACIKLI TARAFI İÇİMİZDEN SATILMIŞ KİŞİLERİN BUNLARA TAŞERONLUK YAPMALARIDIR.YAZIKLAR OLSUN
  • Goruslerinde yanilmiyorsun ve saniyorum Infaz emri verilen yere ' devlet cikari ' adi altinda mudahele edilmemistir. Dedigin ulke ve istihbarat teskilati. Bu olay aslina bakarsaniz cuval meselesine benzer, gikini cikartamazsin. Sonucta ne yapacaksin? Haa su var ona tetikcilik yapanin torunlarina varana kadar elini uzatacaksin, cunki burasi teksas inanmiyorsan arastir ve gorursun.....
  • Uçak düştüğü gün sabah SHGM'den bir heyet Uçağın yanına gitti ancak askerler bu heyeti uçağa dahi yaklaştırmadı. Uçak devlet uçağı olduğu için SHGM'nin yetkisi dışında olduğu biliniyor. Keşke askerler herşeye rağmen SHGM'nin uzmanlarının kaza üzerinde çalışmasına müsaade etseydi veya asker sivil birlikte çalışılsaydı. SHGM'nin o günkü Genel Müdürü ve kaza yerine giden uzmanların tüm çabası sonuç vermedi. Çok iyi hatırlıyorum.

Tarık Bitlis, "Babamı sen mi öldürdün diye ben mi soracağım" diye soran Bitlis, Silahlı Kuvvetlerin de konuyla ilgili açıklama yapması gerektiğini vurguladı. 

Doğan'a ait olduğu belirtilen "Eşref Paşa'nın ölümü Cem Ersever yaptı diyorlar. Ersever'in arkasında ben destek vermesem adam mı öldürebilir" sözlerinin önemli olduğunu vurgulayarak, babasının cinayeti ile ilgili sürekli komplo teorileri üretildiğini belirten Tarık Bitlis, bu itiraflarla gerçeklerin ortaya çıkartılmasını istedi.

CİDDİ SORUŞTURMA ŞART

Tarık Bitlis, Albay Doğan'ın Ergenekon sanığı olduğunu, ancak bu soruşturmanın Ergenekon davasını dışında yapılaması gerektiğini söyledi. İlgili kurumların girişim yapmak zorunda olduğunu belirten Bitlis, adli mercileri göreve çağırdı. JİTEM konusunda muhatap olanların da derhal açıklanması gerektiğine vurgu yapan Bitlis, "Bu arkadaş kiminle konuşuyorsa o şahsın da tespit edilmesi gerekir. Bu konuşma önemli ve araştırmasını yapmak da dinleyen mercilere düşer. Ciddi olmayan bir soruşturma durumunda kamuoyunda tereddütler oluşacaktır. Ordu mensubu birisi 'bunu ben yaptım' diyor. Diyen kişinin askeri olarak birliği de belli. Zannederim ki silahlı kuvvetler de bu konuda bir açıklama yapar" dedi.

İddiaların doğru olması durumunda birçok konunun aydınlanacağına işaret eden Tarık Bitlis, JİTEM'le alakalı bağlantıların olayın sonunu çorap söküğü gibi getireceğini kaydetti. Olayın çok acil ve ciddi bir şekilde soruşturulması gerektiğini ifade eden Bitlis şöyle konuştu:

"İnceleyecek mercilerin tutarlılığı çok önemli. Ancak asıl tereddüt burada başlıyor. Bu böyle konuşuldu, böyle bir şey var ama sonra ne olacak? Yani bunun hesabını kim soracak? Adaletin yerini bulması için mekanizmaların işlemesi lazım. İşlemediği zaman bir kuşku oluşuyor."

Öte yandan özel bir televizyon kanalında katıldığı programda o dönem mahkeme tarafından bilirkişi olarak atanan Prof. Dr. Ahmet Yüksel'in "Uçağın motorundaki bazı parçalar yoktu. Bu dışardan bir müdahale dışında olamaz" sözleri üzerine Tarık Bitlis, bugüne kadar bu derece net açıklamaların yapılmadığını ifade etti. 

Tarık Bitlis: "Daha net açıklamalar yapılmamıştı"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 8 yıl önce
Rahmetli Orgeneral Eşref BİTLİS yaşasaydı, şimdi evinde emekliliğinin gururunu mu yaşayacaktı, yoksa Silivri'de dinlendiriliyor olacaktı merak ediyorum. Buzlanma, kaza veya sabotaj. Bu kaza kırım raporu niçin karanlık nokta kalmayacak şekilde sonuçlandırılmadı. Ailesine ve sevdiklerine, sürekli komplo teorileri ile yaşatılan bu işkence nedendir acaba. Merak ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
EŞREF PAŞAYI ÖLDÜRMEKLE ASLINDA TÜRK HALKININ GELECEĞİNDEN BİR PARÇA ÇALDILAR .YABANCILAR HİÇ BİR ZAMAN VATANI İÇİN ÇALIŞAN VATANINA FAYDALI KAFASI İŞLEYEN İNSANLARI İSTEMEZLER ,BU İNSANLAR ONLAR İÇİN ENGELDİR BU ENGELLERİ ANCAK ORTADAN KALDIRARAK ULAŞIYORLAR.ASIL ACIKLI TARAFI İÇİMİZDEN SATILMIŞ KİŞİLERİN BUNLARA TAŞERONLUK YAPMALARIDIR.YAZIKLAR OLSUN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Goruslerinde yanilmiyorsun ve saniyorum Infaz emri verilen yere ' devlet cikari ' adi altinda mudahele edilmemistir. Dedigin ulke ve istihbarat teskilati. Bu olay aslina bakarsaniz cuval meselesine benzer, gikini cikartamazsin. Sonucta ne yapacaksin? Haa su var ona tetikcilik yapanin torunlarina varana kadar elini uzatacaksin, cunki burasi teksas inanmiyorsan arastir ve gorursun.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Uçak düştüğü gün sabah SHGM'den bir heyet Uçağın yanına gitti ancak askerler bu heyeti uçağa dahi yaklaştırmadı. Uçak devlet uçağı olduğu için SHGM'nin yetkisi dışında olduğu biliniyor. Keşke askerler herşeye rağmen SHGM'nin uzmanlarının kaza üzerinde çalışmasına müsaade etseydi veya asker sivil birlikte çalışılsaydı. SHGM'nin o günkü Genel Müdürü ve kaza yerine giden uzmanların tüm çabası sonuç vermedi. Çok iyi hatırlıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000