18 Mayıs 2018, Cuma 08:54:58

Tarihi uçuş gerçekleştirildi

Helikopter ile uçak altyapısını bir araya getiren Bell V-280 Valor, kısa süre önce önemli bir uçuş başarına daha imza attı.
  • Aynısından üretelim
  • Kanatlari cok buyuk insallah prb yaratmaz.
  • Geleceği olan bir tasarım , tai bu yönde de çalışma yapabilir diye düşünüyorum ... 5 ila 10 adet arasında envantere katılıp tekniği incelenip çeşitli şekillerde kullansak fena olmaz ...
  • bizim milli uçaktan kopya çekmişler, satmaz bu!

Helikopter ile uçak altyapısını bir araya getiren Bell V-280 Valor, kısa süre önce önemli bir uçuş başarına daha imza attı.

Rotor döndürme sistemi sayesinde helikopter kolaylığını uçak hızıyla birleştirebilen Bell V-280 Valor, geçtiğimiz yıl ilk kez olduğu yerde havalanmış ve heyecan yaratmıştı. Kısa süre önce ise geleceğin hava aracıyla ilk normal uçuş gerçekleştirildi. Geçtiğimiz hafta Texas’ta yapılan denemede 352 km/s hıza çıkan Valor, kendini bu sefer gerçek anlamda kanıtlamış oldu.

Pervanelerini öne çevirerek ilk defa böyle yüksek bir hıza çıkan araç, yapısı gereği gerçekten çok büyük önem arz ediyor. Lockheed Martin, GE, Moog, IAI, TRU Simulation & Training, Astronics, Eaton, GKN Aerospace, Lord, Meggitt ve Spirit AeroSystems tarafından geliştirilen Valor, benzer yapılı Boeing V-22 Osprey‘e karşı büyük avantajlara sahip. Onun kadar büyük olmayan hava aracı, çok daha hafif, basit ve uzuca üretilebiliyor. Özel tasarım yapısıyla iç zırhına rağmen ağırlığı kontrol altında tutulan araç, 14 yolcu ile toplam 5,400 kilogram yük taşıyabiliyor. İlerleyen süreçte denemede ulaşılan 352 km/s hızı geçerek 502 km/s hıza çıkabileceği söylenen geleceğin hava aracı, toplam 1,481 km menzile sahip.

Bell V-280 Valor askeri üstünlük için kilit bir hava aracı

Helikopter ile uçakların zayıf yanlarını ortadan kaldırabilen Valor, test süreçlerini çok hızlı şekilde geçiyor. Göreve çıkmasına artık uzun yıllar kalmayan araç, şimdilik yapabildiklerini aşağıdaki videoda gözler önüne seriyor. (LOG)

Tarihi uçuş gerçekleştirildi

Facebook Yorum

Yorumlar

Biz de ~ 8 ay önce
Aynısından üretelim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pervane ! ~ 8 ay önce
Kanatlari cok buyuk insallah prb yaratmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aslında ~ 8 ay önce
Geleceği olan bir tasarım , tai bu yönde de çalışma yapabilir diye düşünüyorum ... 5 ila 10 adet arasında envantere katılıp tekniği incelenip çeşitli şekillerde kullansak fena olmaz ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hikaye ~ 8 ay önce
bizim milli uçaktan kopya çekmişler, satmaz bu!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000