11 Mart 2017, Cumartesi 12:02:14

TALPA'dan düşen helikopter ile ilgili açıklama

İstanbul Beylikdüzü'nde dün öğle saatlerinde yaşanan helikopter kazası ile ilgili TALPA'dan açıklama geldi.
  • TALPA çevresinde havacılık ile ilgili konularda proaktif davranmaya çalışıyor, kaza incelemesinde yardım teklif etmişler ne kötülük var bunda, yeni yönetim gayretli, ben çabalarını destekliyorum. Neticede toplumda ne derece itibar oluştururlarsa pilotların haklarını da o derece daha iyi korurlar. İtibarlı bir TALPA pilotların lehinedir. Ancak para ekseninden kendilerini kurtarmaları gerekiyor, otopark işini nasıl yaparlarsa yapsınlar tenkit edilmekten hiç bir zaman kurtulamayacaklar. İnsan doğası gereği hep birileri mutsuz olacak. Tüm faaliyetlerini üye aidatları ile karşılamalılar, diğer kalemleri ellerinin tersi ile reddetmeliler. TALPA üyesi olmayan pilotların otopark kartlarının iptal edilmesi konusu camiada hoş karşılanmadı. Bu kızgınlıkla yazılan yazılar var ve çok anlaşılıyor. Bir karar aldılar aldıkları kararın kölesi oldular, vazgeçmek istemelerine rağmen vazgeçemediler, bu sefer de tutarsızlıkla suçlanmaktan korktular. Yani arada derede kaldılar. Bize affetmek düşer. Ben TAV otoparktan ferdi üyelik aldım problemimi çözdüm, Denizbank afilli kart kullandım bir de yüzde 50 indirim aldım. Önce otopark takıntısından kendi beyninizi kurtarın sonra TALPA' nın bu otopark işini bırakmasını bekleyin. TALPA' ya sadece aidatlarla geçinen bir kurum olduğu zaman ilk üye olacak kişiyim ve o güne kadar da faaliyetlerini üye olmamama rağmen desteklemeye devam edeceğim. Lütfen tüm pilotlar da desteklerini esirgemesinler, ancak iyi niyetli olunursa TALPA' nın tenkit ettiğiniz konuları düzeltmesini bekleyebilirsiniz. Gidin üye olmasanız da düşüncelerinizi yönetimle paylaşın, sizi can kulağıyla dinleyeceklerdir. TALPA' nın dosdoğru bir sivil toplum örgütü olması için siz de katkı verin. TALPA yönetimi de bir karar alırken, bir bildiriyi kaleme alırken dikkatli davransın, gönülleri kırmasın. Bu vesileyle kazada hayatlarını kaybeden pilot ve diğer kişilere Allah rahmet eğlesin, Eczacıbaşı grubu ve ailelerinin başı sağolsun.
  • 3. Havalimanı otoparkına bulaşma yeter bize.
  • Airlaine sorunları bitti vfr ye el atıyorsunuz,siz asgari ücretle F/O uçurulan şirketlere körmüsünüz, nerde uçuş emniyeti, nerde talpa neede shgm, bu çocuklar yarın pisijolojisi bozuldumu 200 kişiyle uçağı çakar okyanusa veya dubai çöllerine,
  • Tahminin kuvetli ise nedenini acikla,

İstanbul Beylikdüzü'nde dün öğle saatlerinde yaşanan helikopter kazası ile ilgili TALPA'dan açıklama geldi.

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği'nin (TALPA) açıklamasında kaza nedenlerinin ortaya çıkarılması için katkı vermeye hazır oldukları belirtildi.

İşte TALPA'nın açıklaması;

10 Mart 2017 Cuma günü İstanbul Beylikdüzü’nde bir helikopterin düşmesi sonucu İkisi pilot, beşi yolcu olmak üzere yedi kaybımızın olduğunu büyük bir üzüntü ile öğrendik. Kazanın gerçek nedenlerinin ortaya çıkarılması için ilgili kurum ve kuruluşların başlattığı inceleme ve soruşturmalar devam etmekte olup Türkiye Havayolu Pilotları Derneği olarak sürece katkı vermeye hazır olduğumuzu bir kez daha belirtmekte fayda görülmektedir.

Talihsiz kazada yaşamını yitiren değerli meslektaşlarımız  Kaptan Pilot Alaaddin Nacar ve Kaptan Pilot Ahmet Bulut ile 5 yolcuya  Allah’tan rahmet, başta kederli aileleri olmak üzere Eczacıbaşı Grubuna, Helikopterin işletmecisi Kuğu Havacılık Şirketine ve tüm havacılık camiasına başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Saygılarımızla
Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA)

TALPA'dan düşen helikopter ile ilgili açıklama

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

TALPA üyesi olmayan TALPA dostu pilot ~ 1 yıl önce
TALPA çevresinde havacılık ile ilgili konularda proaktif davranmaya çalışıyor, kaza incelemesinde yardım teklif etmişler ne kötülük var bunda, yeni yönetim gayretli, ben çabalarını destekliyorum. Neticede toplumda ne derece itibar oluştururlarsa pilotların haklarını da o derece daha iyi korurlar. İtibarlı bir TALPA pilotların lehinedir. Ancak para ekseninden kendilerini kurtarmaları gerekiyor, otopark işini nasıl yaparlarsa yapsınlar tenkit edilmekten hiç bir zaman kurtulamayacaklar. İnsan doğası gereği hep birileri mutsuz olacak. Tüm faaliyetlerini üye aidatları ile karşılamalılar, diğer kalemleri ellerinin tersi ile reddetmeliler. TALPA üyesi olmayan pilotların otopark kartlarının iptal edilmesi konusu camiada hoş karşılanmadı. Bu kızgınlıkla yazılan yazılar var ve çok anlaşılıyor. Bir karar aldılar aldıkları kararın kölesi oldular, vazgeçmek istemelerine rağmen vazgeçemediler, bu sefer de tutarsızlıkla suçlanmaktan korktular. Yani arada derede kaldılar. Bize affetmek düşer. Ben TAV otoparktan ferdi üyelik aldım problemimi çözdüm, Denizbank afilli kart kullandım bir de yüzde 50 indirim aldım. Önce otopark takıntısından kendi beyninizi kurtarın sonra TALPA' nın bu otopark işini bırakmasını bekleyin. TALPA' ya sadece aidatlarla geçinen bir kurum olduğu zaman ilk üye olacak kişiyim ve o güne kadar da faaliyetlerini üye olmamama rağmen desteklemeye devam edeceğim. Lütfen tüm pilotlar da desteklerini esirgemesinler, ancak iyi niyetli olunursa TALPA' nın tenkit ettiğiniz konuları düzeltmesini bekleyebilirsiniz. Gidin üye olmasanız da düşüncelerinizi yönetimle paylaşın, sizi can kulağıyla dinleyeceklerdir. TALPA' nın dosdoğru bir sivil toplum örgütü olması için siz de katkı verin. TALPA yönetimi de bir karar alırken, bir bildiriyi kaleme alırken dikkatli davransın, gönülleri kırmasın. Bu vesileyle kazada hayatlarını kaybeden pilot ve diğer kişilere Allah rahmet eğlesin, Eczacıbaşı grubu ve ailelerinin başı sağolsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tiger737 ~ 1 yıl önce
3. Havalimanı otoparkına bulaşma yeter bize.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Captain ~ 1 yıl önce
Airlaine sorunları bitti vfr ye el atıyorsunuz,siz asgari ücretle F/O uçurulan şirketlere körmüsünüz, nerde uçuş emniyeti, nerde talpa neede shgm, bu çocuklar yarın pisijolojisi bozuldumu 200 kişiyle uçağı çakar okyanusa veya dubai çöllerine,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Talpa ~ 1 yıl önce
Tahminin kuvetli ise nedenini acikla,

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000