07 Haziran 2017, Çarşamba 13:01:10

TALPA yetkiyi aldı

TALPA (Türkiye Havayolu Pilotları Derneği), pilotların İngilizce dil sınavlarının yapılması konusunda SHGM tarafından yetki alındığını duyurdu.
  • Peki hangi ulke verilen certificate I taniyacak? Ben olsam turkiyede yapdim bu ingilizce yeterlilik sinavini demeye utanirim, yaaa kardesim sen birak havaciligi hic birseyin turkiye disinda gecerli degil.
  • ESB de VG kafasına göre at koşturuyor şef izliyor iş huzuru yok çalışmayan adama dokunulmuyor
  • Tüm meslekdaşlarımdan öncelikle özür dileyerek..... Sayın TALPA; neyi kurtardınız ? Yok mu dur ülkemin yetkin bir kurumu, bu sınavları yapabilecek ..? Eğer yoksa onu da belirtseydiniz bir zahmet !! 30 sene boyunca başta Fransızlar olmak üzere, neler duydu bu kulaklar LVL6 diye.. TALPA : Bari yanında bir ;"ANAHTARLIK, ŞAPKA ya da bir FENER " verseydiniz...
  • çerez parasını ver gec, bence her kaptana ielts 7.0 akademik zorunlu olmalı

TALPA (Türkiye Havayolu Pilotları Derneği), pilotların İngilizce dil sınavlarının yapılması konusunda SHGM tarafından yetki alındığını duyurdu.

Geçtiğimiz aylarda Pilotlar Vakfı da SHGM tarafından alınan onayla dil yeterliliği sınavını yapma yetkisi almıştı.

TALPA AÇIKLAMASI:

Değerli Üyelerimiz,

TALPA olarak müjdeli bir haberi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Temmuz 2016’da bir çok kaptanımızın mağdur olduğu ve ücretsiz izine çıkmak zorunda kaldığı, sektörümüzün çok büyük problemi haline gelmiş olan ICAO İngilizce Seviye Belirleme Sınavı yapma yetkimiz SHGM tarafından onaylanmış bulunmaktadır.

SHGM’nin Ocak 2017 tarihi itibari ile artık sınav yapmayacağını duyurması ve diğer sınav merkezlerinin de İngiltere merkezli bir kurum ile anlaşma yapması sebebiyle farklı bir sınav anlayışı getirmek maksadıyla yaklaşık 8 ay önce başladığımız çalışmalarımız neticesinde İspanya merkezli The English Centre ile TALPA dernek merkezinde Temmuz ayından itibaren sınavlarımızı yapmaya başlıyoruz.

Şu anda TALPA dahil yetkili 4 merkezde sınavlar yapılmakta olup, SHT 1L HS talimatı gereği test sağlayıcımızın farklı olması sebebiyle diğer merkezlerde sınava girmiş fakat başarılı olamamış adaylarımızın (15 gün) süre beklemeksizin TALPA’da sınava girebileceklerini özellikle belirtmek istiyoruz.

Temmuz ayında yapacağımız ilk sınav tarihleri için son başvuru 30 Haziran 2017’dir.
http://www.talpatestcenter.com/kayit/ linkinden başvuru proseduru hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Sınav tarihleri:

10 Temmuz 2017 Pazartesi
11 Temmuz 2017 Salı

Sınav merkezimizin Kaptanlarımıza ve tüm havacılık camiasına hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.

Saygılarımızla,
TALPA YÖNETİM KURULU

YETKİYİ GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

TALPA yetkiyi aldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

TC ~ 1 yıl önce
Peki hangi ulke verilen certificate I taniyacak? Ben olsam turkiyede yapdim bu ingilizce yeterlilik sinavini demeye utanirim, yaaa kardesim sen birak havaciligi hic birseyin turkiye disinda gecerli degil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çılgın cs ~ 1 yıl önce
ESB de VG kafasına göre at koşturuyor şef izliyor iş huzuru yok çalışmayan adama dokunulmuyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kim bu VG ~ 1 yıl önce
Tüm haber lerde bu alakasız aynı yorum var. Kim bu VG allanısen
VAY vay Wwuyaaay ~ 1 yıl önce
Tüm meslekdaşlarımdan öncelikle özür dileyerek..... Sayın TALPA; neyi kurtardınız ? Yok mu dur ülkemin yetkin bir kurumu, bu sınavları yapabilecek ..? Eğer yoksa onu da belirtseydiniz bir zahmet !! 30 sene boyunca başta Fransızlar olmak üzere, neler duydu bu kulaklar LVL6 diye.. TALPA : Bari yanında bir ;"ANAHTARLIK, ŞAPKA ya da bir FENER " verseydiniz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Koyulhisarlı ~ 1 yıl önce
çerez parasını ver gec, bence her kaptana ielts 7.0 akademik zorunlu olmalı

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000