21 Eylül 2012, Cuma 09:07:48

ŞÜPHELİ UÇAK KAZASI İÇİN İFADE VERDİLER

Ergenekon davasının tutuklu sanıkları Veli Küçük ve Doğu Perinçek, eski Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis'in hayatını kaybettiği şüpheli uçak kazasıyla ilgili soruşturmada Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek ifade verdi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü eski Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis'in hayatını kaybettiği şüpheli uçak kazasıyla ilgili soruşturma kapsamında Ergenekon davasının tutuklu sanıkları Veli Küçük ve Doğu Perinçek ifade verdi. Terörle Mücadele Kanunu'nun (TMK)10. Maddesi'yle görevli özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Ümit Zafer Çolak'a ifade veren Perinçek ifadesinde Adnan Akfırat ile Nusret Senem’in Eşref Bitlis’in ölümüne ilişkin yazdığı kitaplardan başka bir şey bilmediğini söyledi. Daha sonra ifade veren Veli Küçük’e ise Eşref Bitlis’in ölümüne ilişkin sorular sorulduğu ve ifadesinin yaklaşık 10 dakika sürdüğü belirtildi.

Savcılık ifadeleri tamamlanan Perinçek ve Küçük, getirildikleri ceza evi aracıyla tekrar Silivri Ceza İnfaz Kurumu’na götürüldü.

ŞÜPHELİ UÇAK KAZASI İÇİN İFADE VERDİLER

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000