05 Ekim 2015, Pazartesi 08:40:17

Sukhoi Avrupa pazarında

İrlanda'da konuşlanan İngiliz havayolu şirketi CitiJet'in Rusya'nın Sukhoi Super Jet-100 uçaklarıyla ilgilendiği bildirildi.
  • Bu uçaklar Rusya haricinde Meksika'da halen uçuyor. Belçikalı VLM ve İsviçreli Comlux de bu uçaklardan almak üzere anlaşma yaptı. Comlux ilk Sukhoi Superjet uçağını yakın zamanda teslim aldı.
  • Rusya ve bazı diğer Asya ülkelerinin yanı sıra, Meksika'nın Interjet havayolunun filosunda da mevcut bu uçaklar. Yani öyle "sonuç-tıss" demeden önce neyin ne olduğunu bilmek gerek.
  • Bu da bizim TAI'nin meşhur Memorandum of Understanding'leri gibi bir anlaşma herhalde. Sipariş yok, avans ödemesi yok, takvim yok bir şey yok. Konuştuk, kuru pasta yedik çayımızı içtik, çok verimli bir toplantı oldu, uçak şahaneymiş belki alırız biz biraz daha düşünelim.. Sonuç- Tıss.
  • leman rumuzlu arkadaş, sen o uçağı hiç gördünmü veya teknik bilgilerine sahip misin..? Ben o uçağı çok iyi bilirim ve şu an kendi sınıfında dünyanın en iyi teknolojisi ile donatıldı. İnternet kahramanı olmak başka, bilgi sahibi olmak başka...

Soçi yatırım forumu aralarında gazetecilere açıklamalarda bulunan Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov, "İngiliz havayolu şirketiyle " anlaşma imzalandığını söyledi.

Anlaşmanın 2015 sonuna kadar sonuçlanacağını kaydeden Manturov, finansman işlemlerinin  VEB tarafından yapılacağını bildirdi. Tarafların, Rus uçaklarının  Avrupa pazarına çıkarılmasına ilişkin projenin finanse edilmesi için kredi ve  leasing sisteminin kullanılma olanağını görüşeceklerini  söyledi.

Sukhoi Avrupa pazarında

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

hakan ~ 3 yıl önce
Bu uçaklar Rusya haricinde Meksika'da halen uçuyor. Belçikalı VLM ve İsviçreli Comlux de bu uçaklardan almak üzere anlaşma yaptı. Comlux ilk Sukhoi Superjet uçağını yakın zamanda teslim aldı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mete ~ 3 yıl önce
Rusya ve bazı diğer Asya ülkelerinin yanı sıra, Meksika'nın Interjet havayolunun filosunda da mevcut bu uçaklar. Yani öyle "sonuç-tıss" demeden önce neyin ne olduğunu bilmek gerek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
N.Demirel ~ 3 yıl önce
Ooouv ne kadar önemli, kayda değer satışlarmış bunlar ben bilmiyordum kusura bakmayın. Milyarlarca dolar harcayıp anca üçüncü sınıf operatörlere bir kaç tane satabildikleri anlamsız gereksiz bir uçağa sahip olmuşlar. Rezil oluruz sertifika alamayız endişesiyle tüm önemli parçaları Avrupa/Amerikadan almaları da cabası.
N.Demirel ~ 3 yıl önce
Bu da bizim TAI'nin meşhur Memorandum of Understanding'leri gibi bir anlaşma herhalde. Sipariş yok, avans ödemesi yok, takvim yok bir şey yok. Konuştuk, kuru pasta yedik çayımızı içtik, çok verimli bir toplantı oldu, uçak şahaneymiş belki alırız biz biraz daha düşünelim.. Sonuç- Tıss.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adam hakli ~ 3 yıl önce
Olumsuz yorumlar kafasini kuma gomenler anlasilan.
Misafir ~ 3 yıl önce
leman rumuzlu arkadaş, sen o uçağı hiç gördünmü veya teknik bilgilerine sahip misin..? Ben o uçağı çok iyi bilirim ve şu an kendi sınıfında dünyanın en iyi teknolojisi ile donatıldı. İnternet kahramanı olmak başka, bilgi sahibi olmak başka...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000