06 Ekim 2017, Cuma 10:48:33

'Şubat 2018'e kalmadan ilk uçak inecek'

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Anadolu Ajansı Editör Masası'nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
  • Metro yoksa açılmasın. Geç olsun metrosuz olmasın. Yeterki metro olsun, illaki olsun. Metro olmayacaksa da hiç olmasın. Metro şart, olmazsa olmaz, gerisi boş. Metro lazım o yüzden, acil metro. Bu konuda da haber çıksa keşke.
  • A180 mi indirecekmiş anlayan anladı :)
  • Tamamiyle bitsin öyle açalım acelemiz yok ahl'de eksik açılmıştı ilk zamanlarda neler olduğunu gördük ayrıca ilerde gelişmiş ama aleyhimize ne varsa koruyan,besleyen ülkeler güvenliği ve terörü bahane edip yeni havaalanından uçuşları kısıtlar ya da iptal ederlerse ne yaparız bu muhtemel riski hiç düşündünüz mü ?
  • Temmuz'da vizesiz Avrupa hala planlarda mi?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Anadolu Ajansı Editör Masası'nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, havacılık sektöründe beklenen yenilikleri anlattı:

Kararlarla ilgili Türkiye'deki sivil havacılık mevzuatı güvenlik anlamında onlarla örtüşmüyordu. Karşı muhataplarımız bize sıkıntı yaşatıyordu. Bu sıkıntıları yaşamamak adına düzenlemelerin ona uygun hale getirmek gerekiyordu. Yaptığımız bu. Yasal dayanağa kavuşturmuş oluyoruz. Yolcu bilgilerin toplanması ve ilgili ülke ile paylaşılması zorunluluğu yapılıyor. Uçakta silahlı polis bulundurması zorunluluğu var. Bizim mevzuatımız buna cevap vermediği için sıkıntı yaşıyorduk. Bunu mevzuata uygun hale getirmeye çalışıyoruz.

3.HAVALİMANI NE ZAMAN TAMAMLANACAK?

Bakan Arslan, 3. Havalimanı hakkında şöyle konuştu:

3. Havalimanı ile komşu çalışmalar olması nedeniyle, olağanüstü çalışma var. 30 binin üzerinde çalışanımız var. 3 binin üzerinde makineler çalışıyor. Bugün itibarıyla yüzde 68'in üzerinde tamamlandı. İnşallah bunlar devam edecek. En iyisini yaptığımız için ödüller alıyoruz. 29 Ekim 2018 tarihinde birinci fazı olan kısmını açmak ve uçuşları oradan yapmak istiyoruz.

Şubat 2018'e kalmadan ilk uçağı indireceğiz. Resmi açılışı 29 Ekim 2018 olacak.

Atatürk Havalimanı ile 3. Havalimanı uçuşları ortak. Atatürk Havalimanı'nın sadece küçük uçaklara hizmet vermek adına uçuşları olabilecek. Geçmişte de açıkladım. Terminalleri İstanbul'un hizmetine fuarcılık olarak sunabiliriz diyoruz. Atatürk Havalimanı gibi geniş bir alanın İstanbul'a nefes aldıracak bir alan olacak.

Bakan Arslan, köprü çalışmaları ile ilgili olarak "FSM'deki çalışmaları 7 Kasım'da bitirmeyi öngörmüştük. Hedefimiz bu ayın sonunda bitirmek" müjdesini verdi.

'Şubat 2018'e kalmadan ilk uçak inecek'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Makinist ~ 9 ay önce
Metro yoksa açılmasın. Geç olsun metrosuz olmasın. Yeterki metro olsun, illaki olsun. Metro olmayacaksa da hiç olmasın. Metro şart, olmazsa olmaz, gerisi boş. Metro lazım o yüzden, acil metro. Bu konuda da haber çıksa keşke.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anladınız ~ 9 ay önce
A180 mi indirecekmiş anlayan anladı :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sn bakan ~ 9 ay önce
Tamamiyle bitsin öyle açalım acelemiz yok ahl'de eksik açılmıştı ilk zamanlarda neler olduğunu gördük ayrıca ilerde gelişmiş ama aleyhimize ne varsa koruyan,besleyen ülkeler güvenliği ve terörü bahane edip yeni havaalanından uçuşları kısıtlar ya da iptal ederlerse ne yaparız bu muhtemel riski hiç düşündünüz mü ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sorum var ~ 9 ay önce
Temmuz'da vizesiz Avrupa hala planlarda mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000