06 Ağustos 2012, Pazartesi 08:35:09

SU-27 ANIT OLDU...

Avcı uçağı Su-27 anıt oldu. Avcı uçağı SU-27, Rus hava kuvvetlerinin savaş gücünün sembolü olarak Borisovka şehrinin girişine yerleştirildi...
  • Uçurmak için yedek parça ve yakıtları yok demek ki... :))))

Anıt Rus Hava Kuvvetleri'nin 100. yılı ve Borisovka bölgesinden olan ''Russkiye Vityazi'' (Rus Prensleri) adlı pilot grubundan iki pilotun şerefine yerleştirildi.

Aleksandır Sırovoy ve Sergey Klimov adlı iki genç pilot havacılığa gönül vermiş ve kariyerlerinde yükselerek ''Russkiye Vityazi'' grubuna katılmışlardı. Ancak iki pilot da trajik birer sonla hayata veda ettiler. Aleksandır 1995 yılında Vietnam-Kamran'daki havalanında yaşanan felakette hayatını kaybetti. Sergey de 2002 yılında yaşama veda etti. İki kahramanın anısına Borisovka'da bölgesinde açılmış okullar ve büstler bulunuyor.

Rossiyskaya Gazeta'nin haberine göre, şehir yönetimi ve pilot grubu anıtın açılabilmesi için olağanüstü çaba harcadılar. Pilotlar 4 Ağustos günü küçük çaplı bir hava gösterisi düzenlediler ve Belgorog'un kurtuluş günü olan 5 Ağustos'taki büyük helikopter ve uçak şovunda yer alacaklarını açıkladılar.

Su-27 anıtının açılış törenine katılan usta pilotlar, yaptıkları dalışlar, yükselişler ve taklalarla izleyenlere Nesterov uçaklarının kıvrak hareketlerini sergilediler. ''Russkiye Vityazi'' grubunun görkemli şovunu izleyenler ise pliotların risk dolu işlerindeki heyecanı yakından hissetme şansına eriştiler.

SU-27 ANIT OLDU...

Facebook Yorum

Yorumlar

Yazık ~ 6 yıl önce
Uçurmak için yedek parça ve yakıtları yok demek ki... :))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000