19 Nisan 2016, Salı 09:04:06

Southwest uçağında bir skandal daha

Southwest Airlines şirketinin uçağına binmeden önce telefonda 'İnşallah' diyen Iraklı genç, uçuş ekibi tarafından FBI'ya teslim edilerek bir süre sorguya çekildi.
  • Şu an mydana çıkıp üzerinde arapça yazdığım saçma sapan bir kağıdı yırtsam linç edilirim,bu adamda arapça konuştuğu için aynı duruma maruz kalıyor.Dili bilmiyorsan karışma arkadaşım.Ne cahiller varmış
  • Kadın inşallah arapçası nasıl anlamış hayret
  • adnan hocayı izleseler kırmızı alarm verip ülkeyi kapatacaklar demek ki :)) kedicik bunlar kedicikkk
  • rüzgar eken fırtına biçer! her iki tarafta şapkasını önüne koyup düşünmeli, tek taraflı olmaz hiçbirşey

ABD'de Los Angeles'tan Oakland'a uçakla giderken telefonda Arapça konuşan ve İnşallah diyen bir Iraklı FBI tarafından sorgulandı.

Irak'ta diplomat olan babasının 2002'de Saddam tarafından öldürülmesinden sonra ailesi ile ABD'ye gelen 26 yaşındaki Hayreddin Mahzumi (Khairuldeen Makhzoomi), uçakla okuduğu bölgeye gidiyordu. Mahzumi, bir gün önce Los Angeles World Affairs Council tarafından düzenlenen ve BM Genel Sekreteri Ban Ki-Mun'un katıldığı bir programa katılmıştı.

Dailymail'in haberine göre, Hayreddin Mahzumi'nin uçağın havalanmasını beklerken uçuş ekibinin yanına gelerek onu aldığı ve FBI yetkililerine teslim ettiği belirtiliyor. Mahzumi, telefon konuşmasına şahit olan bir kadının şikayeti üzerine bir süre sorgulandı.

Iraklı gencin telefonda aralarında İnşallah ifadesinin de olduğu bazı Arapça kelimeler kullandığı kaydedildi. Mahzumi'nin uçmasına izin verildi. Iraklı genç yaptığı açıklamada FBI yetkililerinin sıkı bir şekilde ve köpek yardımıyla üzerini aradığını, insanlık dışı muameleye tabi tutulduğunu belirtiyor.

Southwest Airlines'tan yapılan açıklamada Mahzumi'nin tehdit olarak görüldüğü için FBI'ya teslim edildiği belirtildi. Mahzumi ise Nisan ayı başlarında meydana gelen olay için firmadan bir özür bekliyor. Mahzumi "Tazminat istemiyorum, bu sebeple özür dilerlerse dava açmayacağım" diyor.

Mahzumi, bir yandan ailesine ve down sendromlu kardeşine bakarken eğitimini tamamlamaya çalışıyor. (Yeni Şafak)

Southwest uçağında bir skandal daha

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Be nedir varya.. ~ 2 yıl önce
Şu an mydana çıkıp üzerinde arapça yazdığım saçma sapan bir kağıdı yırtsam linç edilirim,bu adamda arapça konuştuğu için aynı duruma maruz kalıyor.Dili bilmiyorsan karışma arkadaşım.Ne cahiller varmış

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şikayetçı olan kadın ~ 2 yıl önce
Kadın inşallah arapçası nasıl anlamış hayret

Yanıtla

Kalan karakter 1000
adnan hoca ~ 2 yıl önce
adnan hocayı izleseler kırmızı alarm verip ülkeyi kapatacaklar demek ki :)) kedicik bunlar kedicikkk

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ztk ~ 2 yıl önce
ilimli islam projesi, adnan hoca cumhurbaskani olmasidir zaten :) kendisi mevlana dan sonra ulkemizin yetistirdigi en buyuk din alimlerindendir..
prenses süreyya ~ 2 yıl önce
adnan hocam
sebep ne ~ 2 yıl önce
rüzgar eken fırtına biçer! her iki tarafta şapkasını önüne koyup düşünmeli, tek taraflı olmaz hiçbirşey

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000