31 Temmuz 2014, Perşembe 08:26:29

SON PİLOT DA ÖLDÜ!

ABD ve Japon medyası, ikinci dünya savaşının sonlarına doğru Japonya'ya atom bombası atan ve hayatta kalan son pilot olan 'Enola Gay' pilotu Theodore Van Kirk'ün öldüğünü duyurdu. Hayatının son dönemlerini Georgia'daki Park Springs huzur evinde geçiren 'Alman' lakaplı Kirk 93 yaşındaydı.
  • Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birinden mezun olup askerlik şubesine gittiğimde 23 yaşındayım.Komando olup doğuya gideceksin dediler bir dakika düşünmedim.Dalavere yapıp , tanıdık bulup gorevden kaçmadım.Anam ellerime kına yaktı giderken , 70 yasında ki babam en küçük oğlunu ugurlayamadi gizleri doldu konuşamadı bir kere arkama bakmadım.O zamanki sevdiğim kız ,şimdi ki esime dimdik dur orasida vatan sen neysen orasida o , namus dedim .Yuru dediler kostüm , otur dediler sabaha kadar ayakta durdum , takdirler teşekkürlerle evime dondum.ne deseler yaptım.Savas vardı ülke benim ulkemdi sorgulamadım.Ama biri bana deseydi al su bombayı at kadın ve bebekleri öldür o isin yanından bile gecmezdim.Savasinda bir onuru var haysiyeti var böyle olmaz.daha once Japonlar sonra Amerikalılar almanlar şimdi israilliler.Simdi helal olsun adamlara diyen ağzı süt kokan morga girmemiş arkadaslar bir ölü bebek görseler ne yaparlar cok merak ediyorum.Herkese barış dolu günler
  • Japonlar atom bombasını haketmişlerdi. Tarihçiler atom bombasına "Nanking'in intikamı" derler. Zira Japonlar 2. dünya savaşı öncesi Hitler'le aynı düşüncelerle Çin'i işgal etmeye giriştiler. Çin'in özellikle Nanking şehrinde yaptıkları zulmün bir benzerini bu dünya o zamana kadar hiç yaşamamıştı. Japon askerleri bir yandan hergün olabildiğince fazla Çinli öldürmek için birbirleri ile yarışırlarken, diğer taraftan komutanları olan manyak doktor Japon general, kurduğu özel laboratuarda insanları kullanarak vahşi ve son derece acımasız deneyler yapıyordu. Bu laboratuara girenlerin çıktığı kesinlikle görülmedi. Atom bombası ile ölenlerin sayısı, katledilen Çinlilerin sayısı yanında komik kalır. Japonlar çok kibar görünümlerinin arkasında Dünya'daki en acımasız topluluktur. Yedikleri sopa yüzünden şu anda çok kibar görünmek durumundalar. Ancak öç almaya ant içtikleri biliniyor. Sabırla o günü bekliyorlar. Lakin göremeyecekleri kesin. ABV.
  • O ucaktaki personel atacaklari bombanin kuvvetli bir bomba oldugunu biliyordu fakat bu kadar kuvvetli bir bomba oldugunu bilmiyordu. Lanet esas bombayi atma karari alanlara okunmali. Zaten savasin o gunune kadar o kadar fazla halkin uzerine yikici, yakici ve oldurucu bomba dusurduler ki, artik buyuk bir bomba dusurmenin anlami kalmamisti.
  • Gebermissin şimdi hesap zamani

Kirk'ün cenazesi töreni Hiroşima'nın anısına 5 Ağustos'ta memleketi olan Pensilvanya'nın Northumberland kentinde yapılacak. Defin işlemlerinin basına kapalı yapılacağı bildirildi. Atom bombasını attığı zamanlarda 24 yaşında olanh Kirk, Enola Gay adlı B-29 Superfortress model taktik uçağını kullanıyordu. Enola Gay'in 12 mürettebatından sadece birisi olan Kirk, hayatta olan son pilottu.

1945 yılı 6 Ağustos günü, saat 08:15'te uçak Hiroşima'ya bombayı bırakmış ve 140 binden fazla insan yaşamını yitirmiş, binlerce kişi de yaralanırken şehir hayalet kente dönmüş ve izleri yıllarca etkisini göstermişti. Dünya tarihinde ilk olan bu atom bombasından 3 gün sonra ikinci kez Nagasaki şehrine atılan atam bombası da 70 bin kişinin ölümüne sebep olmuştu.

SON PİLOT DA ÖLDÜ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birinden mezun olup askerlik şubesine gittiğimde 23 yaşındayım.Komando olup doğuya gideceksin dediler bir dakika düşünmedim.Dalavere yapıp , tanıdık bulup gorevden kaçmadım.Anam ellerime kına yaktı giderken , 70 yasında ki babam en küçük oğlunu ugurlayamadi gizleri doldu konuşamadı bir kere arkama bakmadım.O zamanki sevdiğim kız ,şimdi ki esime dimdik dur orasida vatan sen neysen orasida o , namus dedim .Yuru dediler kostüm , otur dediler sabaha kadar ayakta durdum , takdirler teşekkürlerle evime dondum.ne deseler yaptım.Savas vardı ülke benim ulkemdi sorgulamadım.Ama biri bana deseydi al su bombayı at kadın ve bebekleri öldür o isin yanından bile gecmezdim.Savasinda bir onuru var haysiyeti var böyle olmaz.daha once Japonlar sonra Amerikalılar almanlar şimdi israilliler.Simdi helal olsun adamlara diyen ağzı süt kokan morga girmemiş arkadaslar bir ölü bebek görseler ne yaparlar cok merak ediyorum.Herkese barış dolu günler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İlahi Adalet ~ 4 yıl önce
Japonlar atom bombasını haketmişlerdi. Tarihçiler atom bombasına "Nanking'in intikamı" derler. Zira Japonlar 2. dünya savaşı öncesi Hitler'le aynı düşüncelerle Çin'i işgal etmeye giriştiler. Çin'in özellikle Nanking şehrinde yaptıkları zulmün bir benzerini bu dünya o zamana kadar hiç yaşamamıştı. Japon askerleri bir yandan hergün olabildiğince fazla Çinli öldürmek için birbirleri ile yarışırlarken, diğer taraftan komutanları olan manyak doktor Japon general, kurduğu özel laboratuarda insanları kullanarak vahşi ve son derece acımasız deneyler yapıyordu. Bu laboratuara girenlerin çıktığı kesinlikle görülmedi. Atom bombası ile ölenlerin sayısı, katledilen Çinlilerin sayısı yanında komik kalır. Japonlar çok kibar görünümlerinin arkasında Dünya'daki en acımasız topluluktur. Yedikleri sopa yüzünden şu anda çok kibar görünmek durumundalar. Ancak öç almaya ant içtikleri biliniyor. Sabırla o günü bekliyorlar. Lakin göremeyecekleri kesin. ABV.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haketmek ~ 4 yıl önce
Eger mesele hak etmekse, Almanya Japonya'dan cok daha fazla o bombayi hak etmisti. Eger Almanya'ya atilmadiysa Japonya'ya da atilmamaliydi.
Insaf ~ 4 yıl önce
O ucaktaki personel atacaklari bombanin kuvvetli bir bomba oldugunu biliyordu fakat bu kadar kuvvetli bir bomba oldugunu bilmiyordu. Lanet esas bombayi atma karari alanlara okunmali. Zaten savasin o gunune kadar o kadar fazla halkin uzerine yikici, yakici ve oldurucu bomba dusurduler ki, artik buyuk bir bomba dusurmenin anlami kalmamisti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Gebermissin şimdi hesap zamani

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000