20 Eylül 2011, Salı 08:18:07

ŞOK İDDİA: 'TÜRKİYE'YE KARŞI ÜSLERİNİ KULLANAYIM'

Yunan basını, İsrail’in Atina’ya ‘uçaklarının üslerinde duraklaması’nı önerdiğini, Ankara’nın ise Atina’yı İsrail ile olan stratejik yakınlaşması nedeniyle uyardığını iddia etti...
  • İsrail'in Arapları nasıl yendiğini anlamak için, önce Arapları tanımak gerekiyor. Tüm Araplar, diğeri saldırsın, ben sonradan arkadan girip ganimeti alayım diye beklerken, İsrail önce Hv.K. ile birini vurdu, Hv.K. diğer tarafa dönerken Karacılar esir almaya başladılar, sonra 2nci ülkeye, sonra üçüncüye. Araplar tankları bırakıp kaçmışlar. Gidin arşivlerde ayrıntılar var. Türkiye istesin yeter.
  • Beyler, bi dakka yav. Komsularla sifir problem diye bir seyi hatirlayan var mi? Ne guzel gaza getirliyorsunuz.
  • tsk nın imkânlarından ve israilin sadece bir medya devleti olduğundan haberin olmadığı çok açık. lübnanda halk mücadele etmedi, kornet-e anti tank füzeleri istaril tanklarını harcamat etti. video sitelerine "kornet-e lübnan" yazarsan görürsün ne olduğunu.ayrıca bir istaril savaş gemisi hisbullah tarafından vuruldu.yani israil keyfinden geri çekilmedi.şu an yunaistan ve israilin topam deniz gücü bile bize az geliyor. biraz bilinçli şekilde araştırma yapmak lazım. medya okur yazarlığı çok önemlidir.
  • Ben olsam sivil havacılık sektörümüzde çalışan tüm yunanlı ve Rum yabancı pilotları hemen isten atardim .
İsrail’in Yunanistan’a, “Türkiye bölgede herhangi bir ‘askeri eyleme’ girişirse üslerini kullanayım, uçaklarım üslerinde duraklasın” önerisinde bulunduğu iddia edildi. Yunanistan’ın saygın gazetelerinden Kathimerini, Tel Aviv yönetiminin Atina’dan Meis adasının bulunduğu bölgede veya doğalgaz sondajı yapılacak, Kıbrıs’ın güneyindeki Afrodit ismi verilen 12. parselde “cüretkar bir askeri eyleme girişilmesi durumunda” İsrail savaş uçaklarının Yunan hava kuvvetlerine ait üslerde duraklayabilmesini istediği belirtildi. Kathimerini İsrail’in istemini “çok ileri giden bir öneri” olarak tanımladı.

Hükümetten tepki var
 
Gazeteye göre, öneri hükümet içerisinde de tepkiyle karşılandı. Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu hükümetinden bazı isimlerin öneriye tepki gösterdiği, bazı bakanların da “alınacak kararlarda çok dikkatli olmak gerek, İsrail’in istemlerine karşı kırmızı çizgilerimiz olmalı” şeklinde görüş belirttikleri kaydedildi.
Gazete ayrıca, Ankara’nın Atina’ya İsrail ile giriştiği stratejik yakınlaşmadan “çok rahatsız olduğunu” ilettiğini de öne sürdü. Haberde, Papandreu’nun, Kıbrıs’taki doğalgaz arama krizinin, Türk-Yunan krizine dönüşmemesi yönünde bir tutum belirlediğini fakat, Türkiye’nin Meis adası güneyinde arama çalışmaları yapacağı açıklamasının “tam da bu anlama geldiğini” iddia etti.
 
Yunan medyası uyarmıştı
 
Yunan medyasında geçtiğimiz günlerde yer alan yorumlarda “Papandreu hükümeti aklını başına toplasın, İsrail, Türkiye’ye karşı bizi kullanmak istiyor oysa Tel Aviv bizim stratejik ortağımız olamaz” ifadesi kullanılmıştı.
 
Kıbrıs Rum Yönetimi, Amerikan Noble Enerji firmasının platformu ile tek taraflı olarak ilan ettiği Ekonomik Münhasir Bölge’deki 12. platformda doğalgaz sındaj çalışmalarına başlarken, Türkiye’nin Kaş’ın karşı yakasında bulunan Meis Adası’nın güneyindeki Yunan kıta sahanlığında bilimsel araştırma yapacağı iddia edilmişti.

Hürriyet
ŞOK İDDİA: 'TÜRKİYE'YE KARŞI ÜSLERİNİ KULLANAYIM'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 7 yıl önce
İsrail'in Arapları nasıl yendiğini anlamak için, önce Arapları tanımak gerekiyor. Tüm Araplar, diğeri saldırsın, ben sonradan arkadan girip ganimeti alayım diye beklerken, İsrail önce Hv.K. ile birini vurdu, Hv.K. diğer tarafa dönerken Karacılar esir almaya başladılar, sonra 2nci ülkeye, sonra üçüncüye. Araplar tankları bırakıp kaçmışlar. Gidin arşivlerde ayrıntılar var. Türkiye istesin yeter.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Beyler, bi dakka yav. Komsularla sifir problem diye bir seyi hatirlayan var mi? Ne guzel gaza getirliyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
tsk nın imkânlarından ve israilin sadece bir medya devleti olduğundan haberin olmadığı çok açık. lübnanda halk mücadele etmedi, kornet-e anti tank füzeleri istaril tanklarını harcamat etti. video sitelerine "kornet-e lübnan" yazarsan görürsün ne olduğunu.ayrıca bir istaril savaş gemisi hisbullah tarafından vuruldu.yani israil keyfinden geri çekilmedi.şu an yunaistan ve israilin topam deniz gücü bile bize az geliyor. biraz bilinçli şekilde araştırma yapmak lazım. medya okur yazarlığı çok önemlidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Ben olsam sivil havacılık sektörümüzde çalışan tüm yunanlı ve Rum yabancı pilotları hemen isten atardim .

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000