31 Mayıs 2017, Çarşamba 21:55:45

Şırnak'ta askeri helikopterle irtibat kesildi!

Şırnak 23. Sınır Tümen Komutanlığından kalkan askeri helikopter, Irak sınırında bulunan Şenoba beldesinde radardan kayboldu.
  • Allahım ne büyük acı ve kayıp.. Yakınlarına baş sağlığı ve sabır diliyorum.. Mekanınız cennet olsun kahramanlarım..
  • Gerilim hatti degildi, vatansiz sicanlar yani pkk itleri yapti. Sizi asite ve kana bogcaz allahisizlar. Sehitlerin Mekanlari cennet olsun insallah.
  • Allah rahmet eylesin. Çok üzücü bir olay.
  • Bu ihanet çemberinden kurtulmamız elzem. Rabbim şehitlerimize cennet mekân kılsın. Allah buna sebep olan hainleri kahru perişan , bizleri ise muzaffer eylesin. (Langsam)

Şırnak 23. Sınır Tümen Komutanlığından kalkan askeri helikopter, Irak sınırında bulunan Şenoba beldesinde radardan kayboldu. Helikopterle irtibat sağlanamadığı öğrenildi.

(Güncellendi) Şırnak'ın Uludere ilçesi Şenoba beldesinden kalkan Cougar tipi helikopter kalkıştan 3 dakika sonra yüksek gerilim hattına takılarak düştü. Kaza bölgesine arama-kurtarma ekiplerinin yanısıra çok sayıda sağlık personeli sevk edildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ

Şırnak Valiliğinden yapılan açıklamada "İlimiz Uludere ilçesi Şenoba beldesinden kalkan coogeer tipi helikopterimiz kalktıktan 3 dakika sonra yüksek gerilim hattına takılması sonucu düşmüştür. Olay yerine kurtarma ekiplerimiz intikal etmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri kazayla ilgili az önce bir açıklama yayınlayarak helikopterde bulunan 13 askerimizin şehit olduğunu açıkladı.

TSK AÇIKLAMASI

31 Mayıs 2017 Çarşamba günü, Şırnak/Şenoba Tugay Komutanlığından kalkış yapan ve içinde 13 personelimizin bulunduğu AS 532 COUGAR tipi bir helikopter, kalkışından kısa bir süre sonra, ilk alınan bilgilere göre, yüksek gerilim hatlarına takılması sonucunda saat 20.55 sularında kaza kırıma uğramıştır. Olayla ilgili inceleme devam etmektedir.

Söz konusu elim kaza neticesinde; helikopterde bulunan kahraman silah arkadaşlarımızın şehit olduğu bilgisi alınmıştır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Şırnak'ta askeri helikopterle irtibat kesildi!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

Büyük kayıp ~ 1 yıl önce
Allahım ne büyük acı ve kayıp.. Yakınlarına baş sağlığı ve sabır diliyorum.. Mekanınız cennet olsun kahramanlarım..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gr ~ 1 yıl önce
Gerilim hatti degildi, vatansiz sicanlar yani pkk itleri yapti. Sizi asite ve kana bogcaz allahisizlar. Sehitlerin Mekanlari cennet olsun insallah.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yavaş ~ 1 yıl önce
yavaş millete gaz vermeyin!!!
grt ~ 1 yıl önce
kopan bilek kalınlığındaki elektrik telleri fotoğraflarda mevcut.komplo teorilerine gerek yok. helikopter bu en ufak hatayı dikkatsizliği kaldırmaz.tel makası bu telleri kesemez
Gr ~ 1 yıl önce
Yinede allah cezalarini versin insallah
Çok üzücü ~ 1 yıl önce
Allah rahmet eylesin. Çok üzücü bir olay.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anti fetö ~ 1 yıl önce
Bu ihanet çemberinden kurtulmamız elzem. Rabbim şehitlerimize cennet mekân kılsın. Allah buna sebep olan hainleri kahru perişan , bizleri ise muzaffer eylesin. (Langsam)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Amin ~ 1 yıl önce
Sonsuza kadar amin

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000