07 Şubat 2015, Cumartesi 08:18:44

SİMÜLATÖR EĞİTİMİ 190 MİLYON KAR SAĞLADI

2'nci Ana Jet Üs Komutanlığı'ndaki Simülatör Eğitim Merkezinde bir yıl içerisinde 30 bin saat uçuş eğitimi gerçekleştirildi. Eğitimlerin simülatörle yapılmasının Türk Hava Kuvvetleri'ne bir yılda 190 milyon lira kar sağladığı belirtildi.
  • Eleştirisini " palavraaa , palavraaa " diye bitiren kardeşim , milletin vergisini kimlerin nerelere saltanat şatafatı içinde harcaması gözünden kaçtı galiba. Ve bu zat hiç bir işe de yaramayan , ANCA ülkeyi BÖLEREK kaosa sürüklemeye çalışan yaramaz adamın teki. Halbuki , hava kuvvetlerinin harcadığı milyonlar , ülkenin koruma şemsiyesini oluşturuyor. Ve o gücün sayesinde ülkemizde her tehditten uzak rahat yaşıyoruz. Saygılarımla
  • Şimdi yine konusursunuz iskembeden sallarsiniz TSK'da subaylar için mecburi hizmet 10 yildir. PİLOT subaylar için ise pilot okulu eğitiminde geçirdikleri sürenin üç katı kadar süre bu 10 yila eklenir. Yani iki yil ise Pilotlar için mecburi hizmet süresi 16 YILDIR. 24 yaşında pilot olsan 40 yaşında istifa edebilme özgürlüğüne ulaşıyorsun.
  • saçma.tasaaruf böyle olmaz.yetiştirip devletin milyonlarını harcadığınız pilotları 10 yıl sonra hava yollarına gitmesini engelleyin,tasarruf budur.nasılsa kendi paranız değil vergisini ödeyen vatandaşın sırtında yük.
  • Reklam kokan hareket bunlar dünyanın en çok parasını harcayan hava kuvvetleri atmayın şimdi Milletin vergisinin imanını gevretiyorsunuz..!!!!! Palavra palavraaaaaaa

2'nci Ana Jet Üs Komutanlığı'ndaki Simülatör Eğitim Merkezinde bir yıl içerisinde 30 bin saat uçuş eğitimi gerçekleştirildi. Eğitimlerin sümilatörlerle yapılmasının Türk Hava Kuvvetleri'ne bir yılda 190 milyon lira kar sağladığı belirtildi.

Savunma Sanayii Müsteşarlığından (SSM) yapılan açıklamada, geçen yıl hizmete açılan Simülatör Eğitim Merkezinin birinci yılını doldurduğu belirtildi.

SSM sahipliğinde projesini HAVELSAN'ın üstlendiği, Simülatör Filo Komutanlığı bünyesinde yer alan eğitimin merkezinde; 6 adet KT-1T Temel Eğitim Uçağı Simülatörü ve 4 adet T-38M Tekamül Jet Eğitim Uçağı Simülatörü olmak üzere toplam 10 simülatör ve 1 Uçak Terk Etme Eğiticisinin (UTER) bulunduğu kaydedildi.

Toplam 10 simülatör ile bir yıl içerisinde 30 bin saat uçuş eğitimi gerçekleştirildiği ifade edilen açıklamada şunlar bildirildi:

"Bunun yaklaşık 21 bin saati KT1-T simülatörü, 9 bin saati ise T-38 simülatörü ile gerçekleştirilmiştir. Simülatör eğitimi öncesinde KT-1T Uçuş Eğitimi alan bir pilotun bu eğitimi tamamlaması için 83 sorti yapması gerekiyordu. Bu koşula bağlı olarak, bir pilotun KT-1T Temel Uçuş Eğitimi'ni tamamlamasının maliyeti, her bir sortinin yaklaşık 20 bin TL gerçek maliyeti üzerinden hesaplandığında 1 milyon 660 bin TL idi. KT-1T tam görev uçuş simülatörleri ile sağlanan eğitim, KT-1T Temel Uçuş Eğitimi için ön koşul olan sorti sayısını 83'ten 69'a düşürdü ve 14 sorti üzerinden her bir pilotun eğitiminde yaklaşık 280 bin kar sağlandı. Bu sene 300 civarında pilotun KT-1T pilotaj eğitiminden mezun olduğu düşünülürse, KT-1T tam görev uçuş simülatörünün Türk Hava Kuvvetleri'ne sağladığı 1 senelik kar yaklaşık 84 milyon TL'dir."

Simülatör eğitimi öncesinde T-38M Tekamül Jet Uçuş Eğitimi alan bir pilotun bu eğitimi tamamlaması için 85 sorti yapması gerektiği, bu koşula bağlı olarak bir pilotun T-38M Tekamül Jet Uçuş Eğitimi'ni tamamlamasının maliyetinin, her bir sortinin yaklaşık 33 bin TL gerçek maliyeti üzerinden hesaplandığında 2 milyon 805 bin lira olduğu aktarılan açıklamada, "T-38M tam görev uçuş simülatörleri ile sağlanan eğitim, T-38M Tekamül Jet Uçuş Eğitimi için ön koşul olan sorti sayısını 85'ten 69’a düşürdü ve 16 sorti üzerinden her bir pilotun eğitiminde yaklaşık 530 bin TL kar sağlandı. Bu sene 200 civarında pilotun T-38M Tekamül Jet Uçuş pilotaj eğitiminden mezun olduğu düşünülürse, T-38M tam görev simülatörünün Türk Hava Kuvvetleri'ne sağladığı 1 senelik kar yaklaşık 106 milyon liradır" ifadeleri aktarıldı.

SİMÜLATÖR EĞİTİMİ 190 MİLYON KAR SAĞLADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Eleştirisini " palavraaa , palavraaa " diye bitiren kardeşim , milletin vergisini kimlerin nerelere saltanat şatafatı içinde harcaması gözünden kaçtı galiba. Ve bu zat hiç bir işe de yaramayan , ANCA ülkeyi BÖLEREK kaosa sürüklemeye çalışan yaramaz adamın teki. Halbuki , hava kuvvetlerinin harcadığı milyonlar , ülkenin koruma şemsiyesini oluşturuyor. Ve o gücün sayesinde ülkemizde her tehditten uzak rahat yaşıyoruz. Saygılarımla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Şimdi yine konusursunuz iskembeden sallarsiniz TSK'da subaylar için mecburi hizmet 10 yildir. PİLOT subaylar için ise pilot okulu eğitiminde geçirdikleri sürenin üç katı kadar süre bu 10 yila eklenir. Yani iki yil ise Pilotlar için mecburi hizmet süresi 16 YILDIR. 24 yaşında pilot olsan 40 yaşında istifa edebilme özgürlüğüne ulaşıyorsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
işkembe ~ 3 yıl önce
herşey yolundaysa neden sayısal harici bölümlerden öğrenci alıyorsunuz?pilot yok diye ağlıyorsunuz?
saçma ~ 3 yıl önce
saçma.tasaaruf böyle olmaz.yetiştirip devletin milyonlarını harcadığınız pilotları 10 yıl sonra hava yollarına gitmesini engelleyin,tasarruf budur.nasılsa kendi paranız değil vergisini ödeyen vatandaşın sırtında yük.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Reklam kokan hareket bunlar dünyanın en çok parasını harcayan hava kuvvetleri atmayın şimdi Milletin vergisinin imanını gevretiyorsunuz..!!!!! Palavra palavraaaaaaa

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000