10 Eylül 2017, Pazar 10:02:39

"Siirt Havalimanı'nı istenilen standarta getiriyoruz"

Siirt Valisi Ali Fuat Atik, kente uçak seferlerinin düzenlenmesi için Siirt Havaalanı'nda çalışma başlatıldığını bildirdi.
  • Benim kızım kanser hastası sürekli siirt ten ankaraya tedavi için gelip gidiyor sizden biran önce siirt uçuşları başlasın Teşekkürler
  • Tuturdunuz thy gelsin 27senedir havalimanına var thy gel mek is te mi Yor.Neden bu kadar thy başka firma gelsin ve bunlara engel olanda thy dır.Vali bey elinden geleni yapıyor siz önce siyasilerinize bakin onlar halen foto peşinde.adamlar taziye te gittikleri zaman foto peşinde sokmayin adamları memlekete gitmeyin peşlerinden onlar bizim pesimizden gelsin vesselam
  • Istenilen standarttan kasit nedir? Ayrinti ve is takvimi belirtilse tam bir habercilik olurdu.
  • Sabiha gökçende 2 tane borajet uçağı yatıyor ve thy neden bu tarz uçak kiralamamakta ısrar ediyor???

Siirt Valisi Ali Fuat Atik, kente uçak seferlerinin düzenlenmesi için Siirt Havaalanı'nda çalışma başlatıldığını bildirdi.

Vali Atik, beraberinde İl Jandarma Komutanı Albay Kemal Benek ve İl Emniyet Müdürü Mustafa Tokyay ile Siirt Havaalanı'nda incelemede bulundu.

Kente uçak seferlerinin yeniden düzenlenmesi için pistte yapılan çalışmalar hakkında Siirt Havalimanı Müdürü Necati Algül'den bilgi alan Atik, çalışmaların bir an önce sona ermesi için gerekli girişimlerde bulunacaklarını söyledi.

Siirt Havaalanı'nın alt yapısında yapılacak küçük bir değişiklikle özel bir havayolu şirketinin buraya iniş yapmayı planladığı bilgisini aldıklarını ifade eden Atik, şunları kaydetti:

"Havaalanını, kendilerinin istediği standarda getiriyoruz. İkinci aşamada da diğer bütün şirketlerin belli ölçüdeki uçakların inebilmesi için de teknik altyapının bunlara uygun hale getirilmesi gerekiyor. Bunlarla ilgili süreç başladı. Bu sürecin sonunda inşallah kalıcı olarak havaalanımız, ülkemizde bulunan diğer havaalanları gibi altyapıya kavuşacak ve bundan sonra havaalanımızın bir daha uçaklara kapatılması gibi bir durum söz konusu olmayacak."

Hem Valilik hem Siirt olarak amaçlarının kente uçak seferlerinin bir an önce başlatılması olduğunu ifade eden Atik, bunun için de çalışmaları sürdüreceklerini vurguladı.

"Siirt Havalimanı'nı istenilen standarta getiriyoruz"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Kazım tunç ~ 8 ay önce
Benim kızım kanser hastası sürekli siirt ten ankaraya tedavi için gelip gidiyor sizden biran önce siirt uçuşları başlasın Teşekkürler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ya herro ya merro ~ 10 ay önce
Tuturdunuz thy gelsin 27senedir havalimanına var thy gel mek is te mi Yor.Neden bu kadar thy başka firma gelsin ve bunlara engel olanda thy dır.Vali bey elinden geleni yapıyor siz önce siyasilerinize bakin onlar halen foto peşinde.adamlar taziye te gittikleri zaman foto peşinde sokmayin adamları memlekete gitmeyin peşlerinden onlar bizim pesimizden gelsin vesselam

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tulgar ~ 10 ay önce
Istenilen standarttan kasit nedir? Ayrinti ve is takvimi belirtilse tam bir habercilik olurdu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Borajet ~ 10 ay önce
Sabiha gökçende 2 tane borajet uçağı yatıyor ve thy neden bu tarz uçak kiralamamakta ısrar ediyor???

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000