05 Aralık 2017, Salı 09:37:16

SHGM'de flaş atama!

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nde flaş bir atama gerçekleşti.
  • Arkadaşlar SHGM nin durumu ortada. Kızmayın onlara. Baksanıza belgelendirme yaparken uluslararası TÜV, BSI vs gibi belgeler kabul görmüyor ama TSE kabul görüyor. Zihniyet böyle çalışıyor.
  • Olan SHGM'ye oldu. THY'nin Ankara ofisliği yetmiyırmuş gibi şimdi de Askerlerin arka bahçesi oldu deseniz
  • Sağlam solcudur yorumlardan farkedebikirsiniz şenlenmiş buralar :)) ssm den gittiğine mi sevinsem oraları iş bilmeyen yandaşlarla mı dolduracağına üzülsem bilemedim :(
  • Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünde daha ATPL sınav sistemini beceremediler... Kim neyi becericek Allahsen... Çalışan sistemi bozup çalışmayan ve üç aydır çalıştırılamayan sınav sistemi getirdiler... Acaba hangi işleri düzgün... İnşallah bu abimizden üç kuruş ekmek çıkar da bişeyler yapar...

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nde flaş bir atama gerçekleşti.

2017/542 sayılı kararla gerçekleştirilen atamayla Can Erel, Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcılığı'na atandı. 

Yayımlanan kararda, "Açık bulunan 1'inci derece kadrolu ve +3600 ek göstergeli Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcılığı'na Can Erel'in atanması, 657 sayılı Kanunun 93'üncü maddesi ile 2451 sayılı Kanunun 2'inci maddesi gereğince uygun görülmüştür" denildi.

Kararın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanmasıyla birlikte Can Erel, resmen SHGM Genel Müdür Yardımcısı oldu.

Can Erel Kimdir?

Ankara’da doğan Erel, orta öğrenimi sırasında kazandığı TÜBİTAK Bilim Adamı Yetiştirme Grubu başarı bursunu İTÜ Makina Fakültesi Uçak Mühendisliğinde de sürdürerek aynı yıl Türk Hava Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı’nın Türk havacılık endüstrisini yapılandırmak üzere seçtiği 11 öğrenciden biri olmuştur.

Erel, mezuniyeti sonrası ülkemizin havacılık endüstrisinde bir “Teknoloji Mükemmeliyet Merkezi” olan 1’nci Hava İkmal Bakım Merkezi - Eskişehir’de “Mühendis Teğmen” olarak 1982 yılında göreve başlayarak askeri uçaklar ve ilgili sistem ve aksesuarlarının Ar-Ge, bakım ve entegrasyonu ile ilgili proje mühendisliği,  işgücü/işyükü, finansal ve stratejik planlama konularında 18 yıl görev yapmıştır.

ABD Hava Kuvvetleri Wright-Patterson Hava Üssünde F-16 Sistem Program Ofisi’nde 2000-2002 yıllarında Türkiye F-16 Programı Kıdemli Milli Temsilciliği yapan Erel ülkeye dönüşü sonrası yeniden göreve başladığı 1’nci Hava İkmal Bakım Merkezi’nde Hava Kuvvetleri envanterindeki savaş ve eğitim uçakları, tüm turbo güç grupları ve ilgili sistemlerin teknik ve teknolojik yönetiminden sorumlu Teknik Yönetim Başkanı iken 2005 yılında emekli olmuştur.

Ulusal havacılık endüstrisine ara elemanı yetiştiren birçok okulun oluşumunda doğrudan sorumluluk alarak katkı sağlayan Erel, TOBB Türkiye Sivil Havacılık Meclisi "Teknoloji & Öğretim/Eğitim”den sorumlu Başkan Yardımcısı ve bu meclisi temsilen YÖK ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü koordinesindeki “Sivil Havacılık Komisyonu" ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı "Ar-Ge Komisyonu" üyesidir.

SHGM'de flaş atama!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (43)

SHGM ~ 9 ay önce
Arkadaşlar SHGM nin durumu ortada. Kızmayın onlara. Baksanıza belgelendirme yaparken uluslararası TÜV, BSI vs gibi belgeler kabul görmüyor ama TSE kabul görüyor. Zihniyet böyle çalışıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
başarılar ~ 8 ay önce
Can EREL havacılık için uğraş vermiş değerli bir mühendisdir.Gerçek bi Atatürkçüdür.Eğitim sorunlarıyla ilgilenen elinden geldiğince birşeyler yapmaya çalışan bir gönüllüdür.Açın bakın kendi kişisel sitesini.Yaptığı analizlere bakın.Eğitimde kalitesizliğin önüne geçmeye çalışan biridir.Vatanseverdir bu adam hemen taşlamayın papyon taktı diye.Mail listesinde olanlara havacılık tarihinde bugün konulu mail atardı hergün.Sizler bilmezsiniz ama ankarada ki rüzgar tünelinin kaldırılmaması için çok uğraştı.Sizler bilmezsiniz.Badem bıyıklı değildir beyler haberiniz olsun.Sizin bildiğiniz yöneticilerden değildir.İnsan yerine koyar sizle konuşur elinden geldiğince anlatmaya çalışır.Taşlamayın artık.Kaliteli bi insandır.
Yazık oldu ~ 9 ay önce
Olan SHGM'ye oldu. THY'nin Ankara ofisliği yetmiyırmuş gibi şimdi de Askerlerin arka bahçesi oldu deseniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şşş sakin ~ 9 ay önce
Sağlam solcudur yorumlardan farkedebikirsiniz şenlenmiş buralar :)) ssm den gittiğine mi sevinsem oraları iş bilmeyen yandaşlarla mı dolduracağına üzülsem bilemedim :(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hahaha ~ 9 ay önce
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünde daha ATPL sınav sistemini beceremediler... Kim neyi becericek Allahsen... Çalışan sistemi bozup çalışmayan ve üç aydır çalıştırılamayan sınav sistemi getirdiler... Acaba hangi işleri düzgün... İnşallah bu abimizden üç kuruş ekmek çıkar da bişeyler yapar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000