28 Kasım 2011, Pazartesi 08:23:52

SEN MİSİN F-16'YI MİLLİLEŞTİREN?

Aselsan mühendislerinin şüpheli ölümleri ile ilgili soruşturmada çarpıcı delillere ulaşıldı.
  • Boğazı ve bilekleri kesilen adamın cinayete kurban gittiğini anlamak 5 sene mi almış? CSI izleyen biri için bir kaç dakika yeterdi.
  • Bu ölümlerin Mossad ve CIA tarafından yapıldıgını bilmeyen varmı ? Ha ABD ha İsrail ne farkları var.ABD yi kim yönetiyor ki ? Yahudiler.
  • MİT kimin için mi çalışıyor kuruluş aşamasında maaşları kimlerin verdiğini düşünürsek sanırım en son Türkiye için çalışırlar.hakikaten ne işe yarar bu MİT ülkenin yararını ,vatandaşını savunmadıktan sonra........... yazık yahu ülkenin evlatlarına .
  • bizim MIT kim tarafindan yonetiliyordu aceba? .......
Savcının, Hüseyin Başbilen'in ölümü ile ilgili cinayet sonrası olay yeri inceleme ekiplerince çekilen fotoğraf ve video kayıtları ile cinayete dair elde edilen delillerin incelenmesini talep ettiği bilirkişi, hazırladığı raporda cinayeti işaret etti.

Araçta başka parmak izlerine rastlandığı belirtilen raporda Başbilen'in çantasının da sonradan arabaya konduğu belirtildi.

Taraf gazetesinin haberine göre; Ankara'da 7 Ağustos 2006 tarihinde aracında boğazı ve elleri kesilmiş halde bulunan Aselsan mühendisi Hüseyin Başbilen'in intihar olduğu öne sürülen ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmada çarpıcı bir gelişme yaşandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebi üzerine Başbilen'in ölü bulunduğu araçtaki kan ve parmak izlerini analiz eden uzman bilirkişi, cinayeti işaret etti.

Aselsan soruşturmasını yürüten Ankara Cumhuriyet Savcısı Murat Demir, Hüseyin Başbilen'in ölü bulunduğu araçta çekilmiş fotoğrafları ve video kayıtlarını, kan ve parmak izlerini, Türkiye'de bu alandaki uzmanlığı ile tanınan bilirkişiye yorumlattı.

Olaydan sonra araçta çekilen onlarca resmi tek tek inceleyen uzman bilirkişi, kanın yönü ve akış şeklini analiz etti.

'ARAÇTAN DIŞARI ÇIKMAK İSTEDİ'

Bilirkişi raporunda, Başbilen'in şoför koltuğunun yanındaki koltukta, başının torpido gözünün altında, ayaklarının ise koltuğun üzerine kalması ile ilgili olarak, "Başbilen'in aracın içerisinde olduğu esnada, boynundaki 20 cmlik kesik ve bileğindeki kesiklerin mevcut olduğu, kendisinin dışarı çıkmak için önce şoför koltuğunun yanındaki koltuğu açmak istediği, ancak kapıyı açmayı başaramayınca yan koltuğa geçtiği, yan koltuktaki kapıyı açmak için geçtiği esnada vücudundaki yaralar nedeniyle başının torpido gözünün altına gelecek biçimde düştüğü, daha sonra ölüm anının gerçekleştiği ve vücut ağırlığının baş üzerinde toplanmasından dolayı boynunda kırıklar oluştuğu" değerlendirmesi yapıldı.

ARAÇTA BAŞKALARI DA VARDI

Bilirkişi iki önemli bulguda olayın cinayet olduğuna kanaat getirdi. Kan fışkırma, akma ve cesedin bulunduğu konumu gözönünde bulunduran uzmanlar, parmak izi araştırmasına göre olay anında araçta başka kişi veya kişilerin varlığını tesbit etti.

Ayrıca Başbilen'e ait olduğu belirtilen bir çantanın olaydan sonra araç koltuğuna bırakıldığı belirlendi. Söz konusu yorumların yanına kan izlerinin resimleri eklenerek raporlaştırıldı. Bu rapora göre olay 'intihar' değil 'cinayet'.

ERGENEKON SAVCISI DOSYAYI AÇTIRDI

Aselsan'da uzak mesafede daha etkili bir kanas silahı, F16 ve milli tank projeleri üzerinde çalışan Hüseyin Başbilen, 7 Ağustos 2006'da boğazı ve bileği kesilmiş olarak aracının içinde bulunmuştu.

Ardından 17 Ocak 2007'de Halim Ünal kafasına isabet eden tek kurşunla öldü.

Dokuz gün sonra da Evrim Yançeken, oturduğu binanın altıncı katından düşerek can verdi.

ODTÜ mezunu üç genç mühendisin ortak özelliği uçaklar için dost-düşman tanıma sistemi üzerinde çalışmaları oldu.

Ankara Başsavcılığı'nın bu olaylarla ilgili iki yıl önce kapattığı Aselsan intiharları dosyası, bir dönem Ergenekon soruşturmasını yürüten savcılarından Fikret Seçen'in elde ettiği deliller üzerine Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı tarafından yeniden açılmıştı.
SEN MİSİN F-16'YI MİLLİLEŞTİREN?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 6 yıl önce
Boğazı ve bilekleri kesilen adamın cinayete kurban gittiğini anlamak 5 sene mi almış? CSI izleyen biri için bir kaç dakika yeterdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bu ölümlerin Mossad ve CIA tarafından yapıldıgını bilmeyen varmı ? Ha ABD ha İsrail ne farkları var.ABD yi kim yönetiyor ki ? Yahudiler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
MİT kimin için mi çalışıyor kuruluş aşamasında maaşları kimlerin verdiğini düşünürsek sanırım en son Türkiye için çalışırlar.hakikaten ne işe yarar bu MİT ülkenin yararını ,vatandaşını savunmadıktan sonra........... yazık yahu ülkenin evlatlarına .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
bizim MIT kim tarafindan yonetiliyordu aceba? .......

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000