27 Şubat 2015, Cuma 08:12:19

ŞEHİT ANNESİNİ KAHREDEN KAZA

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde 2003 yılında 4 pilotun şehit olduğu 2 RF-4E Fantom tipi uçağın çarpıştığı kazada oğlunu da şehit veren Melahat Ongun, aynı yerde yine iki uçağın çarpışarak 4 pilotun şehit olduğu haberini duyunca yaşadığı acı tesadüfle kahroldu.
  • Aklın yeni mi başına geldi ruhsuzzzzzzz, ancak düşünüp cevap yazdın herhalde beynin geç çalışıyor. Normaldir!!!!!
  • DKM'ye 2003 de o üzücü olayı yakinen yaşamış ve silah arkadaşlarını kaybetmiş birisi olarak şunları söylemek isterim. Çok iyi ve zorlu eğitimlerden bileğinin ve yüreğinin hakkıyla geçerek vatan savunmasında görev almak her insana nasip olmaz. Her havada ve şartta " bana birşey olur mu ? " sorusunu aklına bile getirmeden, kutsal bildiği değerler uğruna canını hiçe sayan arkadaşlarımıza yorum yaparken Allah'tan korkmanızı tavsiye ediyorum. Burada sırf laf olsun diye birşeylerde yazan zavallı arkadaşım! Senin o insanların yaşadığı duyguları ve gördüklerini anlamana beyninin RAM'i yetmez ! Hayatında 30 dereceden fazla yatış yapmamış insanlar lütfen yorum yapmasın.
  • Editöre.. Her türlü görüşe saygımız var ...ama lütfen ..biraz daha özen gösterin yayınladıgınız yorumlar konusunda..Saçma sapan ,hic bir fikri yansıtmayan Zırvaları burada okumak istemiyoruz..
  • Teyzecim uçak f4 olsa ne olur 16 olsa 35 olsa ne olur. Heralde sanıyorki bu f4 ler külüstür, her tarafı dökülen bir makina. Halbu ki değil. Pilotaj hatası bahane kabul etmez

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde 2003 yılında 4 pilotun şehit olduğu 2 RF-4E Fantom tipi uçağın çarpıştığı kazada oğlunu da şehit veren Melahat Ongun, aynı yerde yine iki uçağın çarpışarak 4 pilotun şehit olduğu haberini duyunca yaşadığı acı tesadüfle kahroldu. Oğlunun acısını yeniden yaşayan Ongun, "Bu uçakları kaldırsınlar. Düşe düşe mi bitirecekler" dedi.

Türkiye, 24 Şubat 2015 günü Malatya 7. Hava Jet Komutanlığı'ndan eğitim amaçlı havalanan 2 RF-4E keşif uçağının havada çarpışması sonucu düşmesiyle 4 pilotun şehit olmasının yasını tutuyor. Bu kazaya en çok üzülen ise oğlunu 9 Ocak 2003 yılında benzer kazayla kaybeden Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şube Başkanı Melahat Ongun oldu.

12 YIL ÖNCE AYNI KAZA

Ongun, 2003 yılında Malatya 7. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda oğlu Fatih Ongun pilot üsteğmen olarak görev yaparken 9 Ocak'ta RF-4E Fantom tipi iki uçakla eğitim uçuşuna kalktığını, ancak iki uçağın havada kanatlarının çarpışması sonucu düşmesiyle oğluyla birlikte Yüzbaşı Fazıl Taştan, Yüzbaşı Ali Rıza Sadak, Üsteğmen Semih Desticioğlu'nun hayatını kaybettiğini anlattı.
Melahat Ongun aradan 12 yıl geçmesine rağmen aynı tip iki uçağın çarpışması sonucu yine 4 pilot subayın hayatını kaybettiğini hatırlatarak, "Yaşanan kaza aynı benim oğlumun şehit olduğu kaza gibi. Bu haberi duyduğumda aynı şeyleri yaşadım. Bugün olmuş gibi aynı acıyı yaşadım. Bu kaçıncı, aynı yerde bu kadar uçağın düşmesi bana hiç normal gelmiyor. Normal bir kazaya, normal bir çarpışmaya asla benzetmiyorum ben bunu. Malatya Akçadağ'da ne oluyor bilmiyorum. Yürekler yanıyor, insanlar acı içinde geride kalanlar, gencecik çocuklar toprağa veriliyor. Bunlara kim 'dur' diyecek. Benim işittiğime göre uçakların çok eski olduğu söyleniyordu. Oğlumu Malatya Akçadağ'da şehit verdiğimde orada yazılanlar çizilenlere baktığımda uçakların çok eski olduğu söyleniyordu. Hala o günden bu yana uçak kazaları oluyor ve çocuklarımız şehit oluyor. Nasıl bir önlem alırlar ne yaparlar bilmiyorum ama bizim içimiz yanıyor. Ne yapacağımı, nasıl yapacağımı da bilmiyorum şu anda. Son yaşanan kaza ile benim oğlumun şehit olduğu kaza birbirine çok benziyor. Benim oğlumun kazasında da söylenen uçaklar kalktıktan sonra kanatları birbirine değdiği için bir dağa çarpıp düşmüşler. Oğlumla birlikte 4 kişi şehit oldu. Bu son yaşanan kazada da uçakların çarpışması sonucu düştüğü söyleniyor ve yine 4 şehit var" dedi.

"AYNI ACIYI YAŞIYORUM"

Bugün 2003'teki oğlu Fatih'in acısının aynısını tekrar yaşadığını söyleyen Ongun, "Bu hiç hoş bir şey değil. Ben her cuma 2003'ten bu yana şehitliğe gidiyorum ve aynı olayı yaşıyorum. Ama bunu kimse bilmiyor. Bugün yine 4 kuzu gitti. O kuzuların aileleri acı içinde. Onların önünde gelecekleri vardı, planları vardı. Gelecek için ne hayalleri vardı. Biz bunların yaşanmasını istemiyoruz artık ne yapacaklarsa yapsınlar. Bu F4'leri kaldırsınlar. Şimdi kaldırmayı düşünüyorlarmış, yeni mi akılları başlarına geldi. Düşe düşe mi bitireceklerdi. Zaten çok az kalmış. Ben bu konuda çok üzgünüm içim çok yanıyor. Artık kimsenin içi yanmasın" diyerek gözyaşlarına boğuldu.

Melahat Ongun artık bu tür olayları insanların normal karşılamaya başladığını, eskisi gibi haberler yapılmadığını, sabah kazayla ilgili haberlerin şöyle gelip geçtiğini belirterek, "O kadar lüzumsuz haberler saatlerce kalıyor ki. Bu kadar mı değersizleştik" diye konuştu.

ŞEHİT ANNESİNİ KAHREDEN KAZA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

"dkm ye diyene" ye ~ 3 yıl önce
Aklın yeni mi başına geldi ruhsuzzzzzzz, ancak düşünüp cevap yazdın herhalde beynin geç çalışıyor. Normaldir!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dkm ye diyene ~ 3 yıl önce
ruhsuzun kim olduğu ortada..gayet açık ve net görülüyor...beyni geç çalışanlarında nerede olduğu malum..sen anladıı ınu..balon söndü barım barım bağırıyorsun..üzülme buda geçer
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
DKM'ye 2003 de o üzücü olayı yakinen yaşamış ve silah arkadaşlarını kaybetmiş birisi olarak şunları söylemek isterim. Çok iyi ve zorlu eğitimlerden bileğinin ve yüreğinin hakkıyla geçerek vatan savunmasında görev almak her insana nasip olmaz. Her havada ve şartta " bana birşey olur mu ? " sorusunu aklına bile getirmeden, kutsal bildiği değerler uğruna canını hiçe sayan arkadaşlarımıza yorum yaparken Allah'tan korkmanızı tavsiye ediyorum. Burada sırf laf olsun diye birşeylerde yazan zavallı arkadaşım! Senin o insanların yaşadığı duyguları ve gördüklerini anlamana beyninin RAM'i yetmez ! Hayatında 30 dereceden fazla yatış yapmamış insanlar lütfen yorum yapmasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone a cvp ~ 3 yıl önce
fazla yatış yapma zaten yattığın belli oluyor..senin beyninin ram ı yetse zaten böyle saçmalazsın...milleti kandırdığınızı zannediyorsunuz ama vatandaş uyandı artık...yok öyle astronotluk havaları...adamın havasını alıverirler
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Editöre.. Her türlü görüşe saygımız var ...ama lütfen ..biraz daha özen gösterin yayınladıgınız yorumlar konusunda..Saçma sapan ,hic bir fikri yansıtmayan Zırvaları burada okumak istemiyoruz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mesela ~ 3 yıl önce
mesela senin yorumun gibi.
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Teyzecim uçak f4 olsa ne olur 16 olsa 35 olsa ne olur. Heralde sanıyorki bu f4 ler külüstür, her tarafı dökülen bir makina. Halbu ki değil. Pilotaj hatası bahane kabul etmez

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000