15 Şubat 2016, Pazartesi 14:56:16

Sani Şener'den AHL açıklaması

TAV Group CEO'su Şener, "Atatürk Havalimanı'nın 2021'de dolan imtiyaz sözleşmesini ikame edecek 1-2 havalimanını portföyümüze katmayı hedefliyoruz" dedi
  • TAV Terminal İşletmelerinin kıymetini hem devletimiz hem hükümetimiz hem Cumhurbaşkanımız hem de Başbakanımız çok iyi bilirler. Bu ülkeye bunca düşman arasında değer katmış bir kuruma sahip çıkmak her vatan evladının görevi olmalıdır. Ayrıca Sani ŞEENER faktörünü sağladığı katma değeri kimsenin unutmaması başka Sani ŞENER'LERİN önünü açar. Ülkesi için çalışan Dünya çapında bir lider düşünün ve bundan ülkemizde 100'lerce var. Bu ülkenin sırtı yere gelir mi? Allah ülkemize ve milletimize zeval vermesin.
  • İhaleyi alan firmalar 3.Havalimanın işletmesini beceremeyeceği için TAV gelir işletir sorun çözülür.Sani bey diyorsa eninde sonunda yapacaktır.
  • Arkadas biride cıkıp ataturk havalimanı kapanacakmı kapanmayacakmı acıklama yapmıyor yeter artık tamam anladık tarifeli ucak olmayacak yahu kimi kucuk capta devam edecek diyor oburu ucus olamaz diyor oburu 2021 diyor digeri 2018 diyor ote taraftan ahlde yatirimlar hız kesmiyor bunca insan var calisan bu insanlarin geleceginin hicmi onemi yok allah askina artik resmi bir aciklama yapilsin
  • Sanki TAV arttırsa REİS bırakıcaktı. 3. Havalimanı projesi daha başlamadan bitmişti bile.

TAV Group CEO'su Şener, "Atatürk Havalimanı'nın 2021'de dolan imtiyaz sözleşmesini ikame edecek 1-2 havalimanını portföyümüze katmayı hedefliyoruz" dedi

TAV Grup CEO'su Sani Şener, TAV Havalimanları Holding'in  Atatürk Havalimanı'nın yerine 1 veya 2 havalimanını portföylerine katmak istediklerini söyledi.

Şener, Atatürk Havalimanı'nın EBITDA'daki payı 2015'te yüzde 60 oldu; 2021 yılında bitecek imtiyaz sözleşmesine kadar bunu kompanse edecek stratejimiz hazır. Bu strateji kapsamında servis şirketlerimizin payını artırmak ve Atatürk Havalimanı'nı ikame edecek şekilde 1 veya 2 havalimanını portföyümüze katma hedefindeyiz" dedi.

Uzun dönemde havacılık dışı gelirlerin toplam gelirlere oranını yüzde 70'e çıkarmayı hedefldiklerini söyleyen TAV CEO'su, oranın 2015'te yüzde 54 olduğunu hatırlattı.

"TAV'ı büyütecek her türlü ortaklığa açığız" diyen Şener ayrıca, "Güneydoğu Asya, Afrika'ya odaklandık; Manila havalimanına, Hindistan ve ABD'deki özelleştirmelere bakıyoruz" diye konuşu.

Tunus havalimanı için kullanılan 360 milyon euro kredinin geri ödemelerini 3 yıl donduracak anlaşmayı ise 1-2 ay içinde imzalayabileceklerini ve bu süre sonunda yeniden konuşaklarını söyledi.

Sani Şener'den AHL açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Aviation ~ 2 yıl önce
TAV Terminal İşletmelerinin kıymetini hem devletimiz hem hükümetimiz hem Cumhurbaşkanımız hem de Başbakanımız çok iyi bilirler. Bu ülkeye bunca düşman arasında değer katmış bir kuruma sahip çıkmak her vatan evladının görevi olmalıdır. Ayrıca Sani ŞEENER faktörünü sağladığı katma değeri kimsenin unutmaması başka Sani ŞENER'LERİN önünü açar. Ülkesi için çalışan Dünya çapında bir lider düşünün ve bundan ülkemizde 100'lerce var. Bu ülkenin sırtı yere gelir mi? Allah ülkemize ve milletimize zeval vermesin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Büyük CEO ~ 2 yıl önce
İhaleyi alan firmalar 3.Havalimanın işletmesini beceremeyeceği için TAV gelir işletir sorun çözülür.Sani bey diyorsa eninde sonunda yapacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 2 yıl önce
Merak etme Limak cok daha güçlü bir şirket
hı hı aynen öyle ~ 2 yıl önce
havalimanı işletmeyi bir tek TAV bildiği için beceremezler tabiki.. neyin kafasını yaşıyorsunuz gençler??bunlara gerçekten inananıp da yazanları üstüne bir de beğenenleri anlayamıyorum..işletmesini bilmediği şey için mi bu kadar para verebildi bu firmalar?
Ne olacak ~ 2 yıl önce
Arkadas biride cıkıp ataturk havalimanı kapanacakmı kapanmayacakmı acıklama yapmıyor yeter artık tamam anladık tarifeli ucak olmayacak yahu kimi kucuk capta devam edecek diyor oburu ucus olamaz diyor oburu 2021 diyor digeri 2018 diyor ote taraftan ahlde yatirimlar hız kesmiyor bunca insan var calisan bu insanlarin geleceginin hicmi onemi yok allah askina artik resmi bir aciklama yapilsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
xx ~ 2 yıl önce
Recep Tayyip Erdogan Havalimani acilinca AHL kapanacak
Mrn ~ 2 yıl önce
Sanki TAV arttırsa REİS bırakıcaktı. 3. Havalimanı projesi daha başlamadan bitmişti bile.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsimsiz ~ 2 yıl önce
Devletin projesini kimin alacağına tek kişi karar veriyorsa dükkânı kapatma vakti çoktan gelmiştir.
... ~ 2 yıl önce
Reis ne derse o!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000