19 Mayıs 2016, Perşembe 09:51:31

Sani Şener Atatürk Havalimanı macerasını anlattı

Trabzon Girişimcilik Zirvesi, TEB Holding Yönetim Kurulu üyesi Varol Civil'in moderatörlüğünde gerçekleştirilen, 'Neden Girişimcilik?' adlı oturumla sona erdi.
  • Anca A380´in maketiyle yetinirsiniz :) :) :)
  • Dogru insanları dogru koltuga oturttuk... İşini ehline verdik diyo adam, torpil yok diyor ... Aynı TK ;)))
  • pek bir şey söylemeye gerek yok. yorumlar ve yorumlara verilen beğenmedim oyları herşeyi anlatıyor.
  • yıllarca liderliğinizde çalışmaktan gururluyum keşke diğer ceo larda sizi örnek alsa yada adamlığınızdan bir parça alabilseler. selam ve saygılarımla

Trabzon Girişimcilik Zirvesi, TEB Holding Yönetim Kurulu üyesi Varol Civil'in moderatörlüğünde gerçekleştirilen, 'Neden Girişimcilik?' adlı oturumla sona erdi. Oturuma konuşmacı olarak TAV Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, FARPLAS Ceosu Ömer Burhanoğlu ve ASAŞ Alüminyum Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Safa Bayar Yavuz katıldı. Şirketlerinin başarı hikayesini anlatan konuşmacılar, girişimcilik konusunda da deneyimlerini aktardı.

DOĞRU KOLTUKLARA DOĞRU İNSANLARI OTURTTUK

Yaptığı konuşmada hayallerini yüksek tuttuklarını anlatan TAV Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, 'Bizim hikayemiz 1997 yılında İstanbul Atatürk Havalimanı' nda başladı. Hesabımızı kitabımızı yaptık, o gün o ihaleyi alarak bu işi 3 yıl, 8 ay 20 günde başarıyla tamamladık. Çünkü inanıyorduk. Hayallerimizi yüksek tutuyorduk ve hedeflerimizi hayallerimize göre belirledik. Doğru koltuklara doğru insanları oturttuk. Türkiye'nin en iyilerini oturttuk. 500 bin metrekare inşaatın bitirilmesi hayaldi ama 22 ayda bitirdik. Hem de 1999 depremi olmasına rağmen. Burada şu var; Birincisi değişik düşünce, ikincisi ise girişimcilik dedi.

BAŞKASININ DÜŞÜNMEDİĞİNİ DÜŞÜNDÜK

İnovasyon ve girişimcilik konusunda da kişisel görüşlerini aktaran ve girişimcinin büyümesi gerektiği tavsiyesinde bulunan Şener, konuşmasını şöyle sürdürdü:

'Hep konuşuyoruz 'inavasyon' diyerek. İnovasyon başkasının düşünmediğini düşünmektir. Bu kadar basit. Girişimcilik ise başkasının düşünmediğini de ticarileştirmek. Biz hem başkasının düşünmediğini düşündük, hem de başkasının düşünmediği şeyi ticarileştirdik. Bir işte büyümezseniz, girişimciliğiniz de demode olur. Demode olursanız da bir kere girişimcilik yapmış biri olarak bitersiniz. Bunun için her gün kendinizi yenilemeniz lazım.

DÜNYA YILDA 78 MİLYON UÇUŞ VAR

Dünyada yılda 78 milyon uçuş olduğunu hatırlatan ve Türkiye'de yolcu uçuş sayısında artış olduğunu kaydeden Şener, 'Bu uçuşlardan anlıyoruz ki bu uçaklar bir yerlere inecek. Dünyada ne kadar uçak varsa bunların 10 bini, havada 10 bini de yerdedir. Amerika 11 Eylül olaylarında tüm uçaklarını yere indirdi. Ama yer kalmamıştı. Pistlere bile uçak park ettiler. Yani tüm uçaklar yere indiği anda yer yok. Biz bunları düşünerek ve hedeflerimizi belirleyerek ortaya koyduk. Biz başladığımızda ülkede yolcu sayısı 33 milyondu, şimdi ise bu sayı 181 milyona ulaştı. İlerde bu noktada büyüme Çin'de olacağından bizler de Çin pazarına, Güney Asya ve Filipinlere doğru yolumuzu alabiliyoruz. Yani geleceği yönetmeye başlıyoruzö diyerek sözlerini noktaladı.

FARPLAS Ceosu Ömer Burhanoğlu da, Karadeniz insanının zeki ve her işte başarılı olduğunu ifade ederek kendi girişimciliğini de fındığa borçlu olduğunu söyledi.

ASAŞ Alüminyum Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Safa Bayar Yavuz ise, memleketi Trabzon'da olmaktan ötürü mutlu olduğunu ifade ederek, girişimcinin ön görüsünün ve öz güveninin kuvvetli olması gerektiğini vurguladı.

Konuşmalar sonrası protokol üyeleri oturumdaki konuşmacılara maket kayık hediye etti ve teşekkür plaketi verdi. (Haberler)

Sani Şener Atatürk Havalimanı macerasını anlattı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

AIRBUS A380 ~ 2 yıl önce
Anca A380´in maketiyle yetinirsiniz :) :) :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aynı biz ~ 2 yıl önce
Dogru insanları dogru koltuga oturttuk... İşini ehline verdik diyo adam, torpil yok diyor ... Aynı TK ;)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 2 yıl önce
pek bir şey söylemeye gerek yok. yorumlar ve yorumlara verilen beğenmedim oyları herşeyi anlatıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sani baba ~ 2 yıl önce
yıllarca liderliğinizde çalışmaktan gururluyum keşke diğer ceo larda sizi örnek alsa yada adamlığınızdan bir parça alabilseler. selam ve saygılarımla

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000