09 Temmuz 2015, Perşembe 22:57:39

Samsun'da küçük uçak denize acil iniş yaptı

Samsun'da, Çarşamba Havalimanı'ndan havalandıktan kısa süre sonra sahile zorunlu iniş yapan eğitim uçağındaki 2'si çocuk 4 kişi, Sahil Güvenlik ekibi tarafından helikopterle kurtarıldı.
  • Çok geçmiş olsun. Allah tekrarını yaşatmasın.
  • Büyük geçmiş olsun. Pilot arkadaşımı tebrik ederim, ıslak kuma harika bir emergency inişi yapmış.
  • Ucak ihk nin ise test ucusu icin neden taa samsuna gitti, istanbulda sgokcende olmuyomu.?
  • Ne karışıyorsun arkadaşım pilotun pozisyonuna ? Keyif onun değil mi ; istereer glide pozisyonuna geçer, isteeer lotus poziyonuna geçer ister misyoner pozisyonuna geçer , pilottan daha mı iyi bilicen o an uçağın hangi pozisyona uygun olduğunu ???

Çarşamba Havalimanı'ndan kalkış yapan pilot Semih Güleçyüz (56) yönetimindeki Socata TB10 tipi TC-GYZ eğitim uçağı, havalandıktan kısa süre sonra motorunun arızalanması nedeniyle pist başına yaklaşık 1 kilometre mesafede sahile zorunlu iniş yaptı.

Burun kısmı suda kalan uçaktan yapılan yardım çağrısı üzerine Sahil Güvenlik Samsun Hava Grup Komutanlığına ait eğitim uçuşu yapan helikopter, 14 dakikada olay yerine ulaşarak sahile indi. Uçaktaki pilot ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Havacılık ve Uzay Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi (UZAYTEM) Kalite Müdürü Kıvılcım Ozaner, çocukları Halil (8) ve Yiğit Ozaner (11) helikoptere alınarak Çarşamba Havalimanı'na götürüldü.

Buradan ambulansla özel bir hastaneye götürülen 4 kişi, sağlık kontrolünden geçirildi.

Kurtarılanlardan Kıvılcım Ozaner, AA muhabirine, kalkıştan kısa süre sonra motorlarının arızalandığını belirterek, "Pilotumuz sayesinde kontrollü ve başarılı bir iniş yaptık. Hiçbirimizde bir şey yok. Gezi amaçlı uçuş yapıyorduk. Sahil Güvenlik'in başarılı operasyonuyla kurtarıldık. Çok kısa sürede geldiler. Teşekkür ederiz" dedi.

Öte yandan, Vali İbrahim Şahin'in kurtarılanlara geçmiş olsun dileyerek kısa sürede kurtarmayı gerçekleştiren Sahil Güvenlik ekibini tebrik ettiği öğrenildi.

Samsun'da küçük uçak denize acil iniş yaptı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (54)

hakan yazgan ~ 3 yıl önce
Çok geçmiş olsun. Allah tekrarını yaşatmasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
A.Nevzat Doğru ~ 3 yıl önce
Büyük geçmiş olsun. Pilot arkadaşımı tebrik ederim, ıslak kuma harika bir emergency inişi yapmış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Ucak ihk nin ise test ucusu icin neden taa samsuna gitti, istanbulda sgokcende olmuyomu.?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hamit ~ 3 yıl önce
can sıkıntısından gitmiştir
Hubf a ~ 3 yıl önce
Ne karışıyorsun arkadaşım pilotun pozisyonuna ? Keyif onun değil mi ; istereer glide pozisyonuna geçer, isteeer lotus poziyonuna geçer ister misyoner pozisyonuna geçer , pilottan daha mı iyi bilicen o an uçağın hangi pozisyona uygun olduğunu ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000