04 Ağustos 2017, Cuma 09:23:31

Samsun Havalimanı kapanıyor

Pistinde 19 cm çökme olan Samsun-Çarşamba Havalimanı, 7 Ağustos'ta uçuşlara kapatılarak bakıma alınacak.
  • Izin sezonunun ortasinda alan kapatmak ancak bir gerizekalidan beklenir. Daha once bir futbol maci yuzunden ertelenmis olmasi daha da komik.
  • İstanbulun asfalt uzmanlarını götürsünler Samsuna, adamlar sadece gece çalışarak 15 gecede pisti hiç kapatmadan bu işi başarabilirler?. Pisti kapatarak halkı mağdur etmeye gerek yok.
  • MZH-IST gidiş dönüş bileti 650 TL olmuş. Yuh diyorum başkada bir şey demiyorum.
  • Sizde Vurun Samsuna bir tekme. Bu duruma nekadar tepki göstersekte, kapanışın yanlış zamanda yapıldığını haykırsakta, karar verilmiş olay kapanmış. Martda kapanacak diye çoğu yolcu Biletini farklı meydanlara aldı, uçak seferleri diğer meydanlara kaydırıldı, sonra bir hafta kala kapanıştan vaz geçildi. Sonuç, azalan Yolcu ve Uçak Trafiği. Onur Seferleri kaydırdı, sora tekrar Samsuna çekti, ardından tamamen durdurdu, çok büyük kayıp. Ağustosta kapanacak denildi, tekrar aynı oyun başladı, yolcular ve seferler dağıldı, ama Beşiktaş-Konya Maçı önemliydi, 7 Ağustosa kaydı, peki Yaz sezonunda gelecek Yolcular? En bereketli zamanda oluşacak Trafik, bunlar önemli değil. Farklı Meydanlara uçsunlar denildi. Samsuna karşı niye böyle bir önemsiz izlenim var anlamak mümkün değil. Önemsense Terminal Binası bu durumda olmazdı, Havalimanının genel durumu böyle olmazdı. Günde iki uçağın indiği Meydan bile yeni Terminal, Apron ve Kule ile yenileniyor, ama Samsun maalesef ... Kapatın... vurun Samsuna ...

Pistinde 19 cm çökme olan Samsun-Çarşamba Havalimanı, 7 Ağustos'ta uçuşlara kapatılarak bakıma alınacak.

Daha önce çeşitli nedenlerle tadilatı iki kez ertelenen Samsun-Çarşamba Havalimanı, 7 Ağustos'ta bakıma giriyor. Samsun Valiliğinden alınan bilgiye göre Çarşamba Havalimanı'nda 1 Mart 2017 tarihinde başlaması planlanan tadilat, İşitme Engelliler Olimpiyatları nedeniyle 1 Ağustos 2017 tarihine ertelenmişti. Tadilat çalışması Beşiktaş ile Atiker Konyaspor arasında oynanacak Türkiye Süper Kupa finali dolayısıyla ikinci kez ertelenerek, 7 Ağustos 2017 tarihine kadar uzatılmıştı. Son ertelemeden sonra Çarşamba Havalimanı'ndan son uçağın 7 Ağustos 2017 saat 00.03'te kalkması planlanıyor.

Samsun’da havayolu ile gelecek yolcular Ordu, Merzifon ve Sinop Havalimanlarını tercih edecek. Havayolu taşımacılığı yapan firmalar bu havalimanlarını kullanabilecek. Yolcular, havalimanı yolcu servislerinden yararlanabilecek.

Kasım 2016’da havaalanını inceleyen Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak, "Pist eskiyince 2012 yılından beri sürekli olarak pistin grubunu izliyoruz. Pistimizde 19 santime varan çökmeler var. Bunun kabul edilmesi mümkün değil. Bu 22 santime vardığı zaman da uluslararası standardı yitirmiş olacağız" açıklamasını yapmıştı. 

Samsun Havalimanı kapanıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Ferit ~ 11 ay önce
Izin sezonunun ortasinda alan kapatmak ancak bir gerizekalidan beklenir. Daha once bir futbol maci yuzunden ertelenmis olmasi daha da komik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uzman ~ 12 ay önce
İstanbulun asfalt uzmanlarını götürsünler Samsuna, adamlar sadece gece çalışarak 15 gecede pisti hiç kapatmadan bu işi başarabilirler?. Pisti kapatarak halkı mağdur etmeye gerek yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komik ~ 12 ay önce
İstanbulda 3 tane pist var arkadasim.2 sini kapasan yine calisir.
mzh ~ 12 ay önce
MZH-IST gidiş dönüş bileti 650 TL olmuş. Yuh diyorum başkada bir şey demiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
LTFHHD ~ 12 ay önce
Sizde Vurun Samsuna bir tekme. Bu duruma nekadar tepki göstersekte, kapanışın yanlış zamanda yapıldığını haykırsakta, karar verilmiş olay kapanmış. Martda kapanacak diye çoğu yolcu Biletini farklı meydanlara aldı, uçak seferleri diğer meydanlara kaydırıldı, sonra bir hafta kala kapanıştan vaz geçildi. Sonuç, azalan Yolcu ve Uçak Trafiği. Onur Seferleri kaydırdı, sora tekrar Samsuna çekti, ardından tamamen durdurdu, çok büyük kayıp. Ağustosta kapanacak denildi, tekrar aynı oyun başladı, yolcular ve seferler dağıldı, ama Beşiktaş-Konya Maçı önemliydi, 7 Ağustosa kaydı, peki Yaz sezonunda gelecek Yolcular? En bereketli zamanda oluşacak Trafik, bunlar önemli değil. Farklı Meydanlara uçsunlar denildi. Samsuna karşı niye böyle bir önemsiz izlenim var anlamak mümkün değil. Önemsense Terminal Binası bu durumda olmazdı, Havalimanının genel durumu böyle olmazdı. Günde iki uçağın indiği Meydan bile yeni Terminal, Apron ve Kule ile yenileniyor, ama Samsun maalesef ... Kapatın... vurun Samsuna ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaza ~ 12 ay önce
Çökmeden kaynakli kaza kırım oldugunda siz veya baskasinin basina is geldiginde dhmi suclanir.Neden once onlem alinmadi diye.sizd3 haklisiniz
LTFHHD ~ 12 ay önce
"Pist eskiyince 2012 yılından beri sürekli olarak pistin grubunu izliyoruz" deniliyor, yani 5 yildir ancakmi harekete gecildi, neden daha önce yapilmadi, veya sezon disi dönemde yapilmadi. DHMI neden 5 yil bekledi madem kaza kirim riski var cökmeden dolayi? Benim demek istedigim neden yapiliyor diye degil, bunca zaman müdahale edilebilirdi, ve neden özellikle tam sezonda kapaniyor! Söz konusu samsun olunvca nedense hep bu sekilde kararlar aliniyor.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000