15 Şubat 2016, Pazartesi 19:26:52

Salyazı Havalimanı için ortak hareket edecekler

Gümüşhane ve Bayburt Kent Konseyleri, ülke gündemine Gümüşhane-Bayburt havaalanı olarak giren Köse Salyazı Havaalanı için ortak hareket etme kararı aldı.
  • Ya arkadaş bırakın yapsınlar kendi insanımız istemiyor diye birşey alabilir mi bi mantıklı açıklaması varmı o havaalanı yapılacak yapılmalı da gereksiz yorumlarınızı silseniz iyi olur siyasi düşünceler yüzünden bu havaalanı yapılmazsa kendi nemleketine ihanet etmiş olursun bunu da unutmayın arkadaşlar.
  • Bence söğütalan a yapılsın hem yeni olur hem de anlamı olur
  • 1.170x30 m. pist ve 30x50 m. aprona sahip Köse havaalanının E-190 operasyonu için 2.000 m.ye uzatılması yeterli olacaktır.Terminali de henüz yok.
  • Lazim. Memleketin her kosesine havaalani kesinlikle lazim ancak HER HAVAALANI CANCANLI OLACAK KOCAMAN TERMINALLERI OLACAK YUZLERCE CALISANI OLACAK diye bir sey yok. Kucuk ucaklarin inip kalkabilecegi yurt icinde herkesin heryere gidip gelebilecegi havaalanlari muhakkak lazim. Butun ulkelerde kucuk havaalanlari var BIZE DE MUTLAKA LAZIM. Her bolgemizde en az 1-2 tane kucuk meydan mutlaka lazim. Vizyonunuzu gelistirin neden illaki devasa tesisler olsun ? Sadece havayolu ucaklari insin kalksin-ki? Yap kucuk belediye meydanlari bak genel havacilik ucaklari nasil inip kalkiyor insanlar kurumlar belediyeler jip yerine luks arabalar yerine 80-90 bin dolarlik kucuk ucaklar satin alip ucuyor. Bu konuda Almanya, Fransa, Italya, Ispanya ve hatta Çek Cumhuriyeti bile ornek alinmalidir. Bizim neyimiz eksik bir pist bir kucuk bina yapmaktan???

Gümüşhane ve Bayburt Kent Konseyleri, ülke gündemine Gümüşhane-Bayburt havaalanı olarak giren Köse Salyazı Havaalanı için ortak hareket etme kararı aldı.

Bayburt Kent Konseyi Başkanı Ercan Bekiş, beraberinde Bayburt Belediye Meclis üyeleri Nevzat Köse, Kurban Atmaca ve Bayburt eşrafından Ahmet Arslan, Gümüşhane Kent Konseyini ziyaret etti.

Aynı zamanda Belediyesi Meclis üyesi de olan Bayburt Kent Konseyi Başkanı Bekiş, Gümüşhane Kent Konseyi Başkanı Hasan Pir ve Başkan Vekili Ömer Salantur’la bir süre görüştü.

Görüşmeler sonunda varılan mutabakat gereği her iki il kent konseyi, ortak çalışma kararı aldı. İlk ortak çalışmanın da ülke gündemine Gümüşhane – Bayburt Havaalanı olarak giren Köse – Salyazı Hava alanının yaptırılması olacağını belirten her iki konsey başkanı, bu konuda devlet yetkilileri başta olmak üzere ilgililere ortak imzalı mektuplar yazarak konuyu sürekli gündemde tutacaklarını belirtti.

Salyazı Havalimanı için ortak hareket edecekler

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Halil İbrahim Kaya ~ 6 ay önce
Ya arkadaş bırakın yapsınlar kendi insanımız istemiyor diye birşey alabilir mi bi mantıklı açıklaması varmı o havaalanı yapılacak yapılmalı da gereksiz yorumlarınızı silseniz iyi olur siyasi düşünceler yüzünden bu havaalanı yapılmazsa kendi nemleketine ihanet etmiş olursun bunu da unutmayın arkadaşlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
şiran ~ 8 ay önce
Bence söğütalan a yapılsın hem yeni olur hem de anlamı olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
LTBQ ~ 8 ay önce
1.170x30 m. pist ve 30x50 m. aprona sahip Köse havaalanının E-190 operasyonu için 2.000 m.ye uzatılması yeterli olacaktır.Terminali de henüz yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GENEL HAVACILIK ~ 8 ay önce
Lazim. Memleketin her kosesine havaalani kesinlikle lazim ancak HER HAVAALANI CANCANLI OLACAK KOCAMAN TERMINALLERI OLACAK YUZLERCE CALISANI OLACAK diye bir sey yok. Kucuk ucaklarin inip kalkabilecegi yurt icinde herkesin heryere gidip gelebilecegi havaalanlari muhakkak lazim. Butun ulkelerde kucuk havaalanlari var BIZE DE MUTLAKA LAZIM. Her bolgemizde en az 1-2 tane kucuk meydan mutlaka lazim. Vizyonunuzu gelistirin neden illaki devasa tesisler olsun ? Sadece havayolu ucaklari insin kalksin-ki? Yap kucuk belediye meydanlari bak genel havacilik ucaklari nasil inip kalkiyor insanlar kurumlar belediyeler jip yerine luks arabalar yerine 80-90 bin dolarlik kucuk ucaklar satin alip ucuyor. Bu konuda Almanya, Fransa, Italya, Ispanya ve hatta Çek Cumhuriyeti bile ornek alinmalidir. Bizim neyimiz eksik bir pist bir kucuk bina yapmaktan???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ercan ~ 8 ay önce
İyi de küçük deyince de otobüs terminali yapmıyorsun. Polisi lazım, teknisyeni, gümrükçüsü,memuru, işcisi, temizlikçisi bir de Vardiya yapayım derken 150-200 kişiden az çalışanı olmaz bir havalimanının. Karayolu ile (tren dahil) iyi bağlantılarla bölgesel havalimanları daha iyidir.
Ercan'a ~ 8 ay önce
Koyma kardeşim polis filan. Hiç bir şey koyma, kent konseyyi arada bakımını temizliğini yapsın BÜTÜN DÜNYADA OLDUĞU GİBİ. Bu paranoyaları, bu korkuları endişeleri kurtlar vadisinden çıkmış gelmiş endişeleri acilen terk etmezsek ülkemizde havacılık ilerlemeyecek gardaş :)

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000