23 Ekim 2009, Cuma 13:35:48

SAGA MAĞDUR ETTİ Mİ?

Saga Havayolları'nın kabin memuru adaylarını işe almadan görevlerine son vermesi adayları çılgına çevirdi...
  • gecmıs olsun meslektaslarım yolunuz acık olsun
  • Bu kabin memurlarinin ise alinmamasini gectik de,bir de sirket degistirmek icin Saga'dan cikisini isteyen bir cok kabin memuruna -Saga'nin bu yeni sirketten bir hayli gozu korkmus olacak,yeni bir sirket itibar etmeyin vs demis baskalarina da-cikislarini bile vermemis.Simdi buna yeltenenleri de bin pisman ederler,nasilsa onlar diger sirkete girme sansini kaybettiler cikis alamadiklari icin...Saga neyin pesindesin?
  • bu tarz cewaplarınızı tecrübesizliğinize weriyorum,fakat hoşgörü olmadan bir yere waramazsınız,sizin asıl hatanız anlamakta bile güçlük çekiyo olmanız,arkadaşım 4 aydan bahsediyorsun,sagaya başwurmasaydın ne yapıcaktın,temkinli olmalısınız derken sözleşme imzalanmamışsa henüz kadroya dahil değilseniz,tahmin etmelisinizki henüz kesinleşmemiş bir operasyon sözkonusu.siz bu tutumla zaten alınsaydınızda agresif tawırlarınızdan dolayı sorun yaşardınız..hakkınızda hayırlısı olsun..saygılar
  • Anlamıyosunuz sanırım , ne demek bırakın uçuramazsa sizi neyapsınımı var allah aşkına? Benim 4 aydır ne yaşadığımı biliyomsunda konuşuyosun? Yok öyle, bu işbu kadar kolay kapanmayacak...

Türkiye'nin önemli havayolu şirketlerinden biri olan Saga Havayolları, kabin memuru adaylarına yolladığı bir maille işe başlamadan görevlerine son verdi. Bu gelişmenin ardından soluğu Saga Havayolları binası önünde alan kabin memuru adayları yönetime öfke kustu.

Toplamda 72 adaya kabin memurluğu eğitimi veren Saga, Cezayir'le olan anlaşmanın istenilen düzeyde olmaması ve sadece 2 uçak kiralaması nedeniyle 56 kabin memurunu işe almaktan vazgeçti. Bu durumu adaylara mail yoluyla bişdiren şirket yönetimi, 'Biz kimseye iş sözü vermedik' dedi.

Bu durumu prostesto etmek ve haklarını aramak için Florya'daki Saga Havayolları binası önünde toplanan söz konusu adaylar, Kabin Hizmetleri Müdürü Seda Sevinç'in İstanbul'da ev tutmalarını, gerekli sağlık sorunlarını halletmelerini ve işe alınacaklarını söylediğini iddia ederken, yaklaşık 2.5 ay boyunca oyalandıklarını ve en sonunda dün akşam gelen maille işe alınmadan şirketlerinden uzaklaştırıldıklarını belirttiler.

Görüşlerini aktaran bazı adaylar, 2.5 ay boyunca oyalandıklarını, ev tuttuklarını ve eğitim süresince işe alınacaklarını umarak birçok harcama yaptıklarını ve borç içinde olduklarını ifade etti. Haklarını hukuk yoluyla mutlaka arayacaklarını söyleyen adaylar, mağduriyetlerinin çok büyük olduğunun da altını çizdi.

Adaylar ayrıca işe alınan kişilerin torpilli olduğunu da sözlerine ekledi.

Bugün binada yönetimle bir toplantı yapan adaylar, yönetim için 'Bizimle dalga geçiyorlar' ifadelerini gözyaşlarıyla aktardı.

Saga Havayolları Yönetim Kurulu Başkan Vekili Musa Alioğlu ise kimseye iş sözü vermediklerini, aksine bedava kabin memurluğu eğitim verdiklerini söyledi.

AirportHaber ve Airport TV'nin sorularını yanıtlayan Alioğlu: "Biz kimseye iş sözü vermedik. İşe alınan insanın elinde sözleşmesi olur. Ama ortada sözleşme yok. Kişi başı 4 bin lira olan kabin memurluğu eğitimini bedava verdik. Arkadaşları işe alabilirdik ancak Cezayir'le olan anlaşmamız bu yıl istediğimiz gibi olmadı. Sadece iki uçak kiralayabildik. Bu nedenle 72 arkadaşımızdan 16'sını işe aldık. 56 kişiyle yollarımızı şimdilik ayırdık ancak ileride yeniden onlarla çalışabiliriz. Burada bizim yaptığımız bir yanlış söz konusu değildir. Arkadaşlar fevri davranıyor. Hukuksal süreçte başımızın ağrıyacağını da sanmıyorum" dedi.

Hayalleri suya düşen kabin memuru adaylarının açıklamaları ve duygusal anların yaşandığı günden çok özel görüntüler bu akşam saat 20:00'de sadece Airport TV Ana Haber'de...


Saga Havayolları kabin memurları

Saga Havayolları kabin memurları

Saga Havayolları kabin memurları

Saga Havayolları kabin memurları

Saga Havayolları kabin memurları

Saga Havayolları kabin memurları

Saga Havayolları kabin memurları

©AirportHaber Özel

SAGA MAĞDUR ETTİ Mİ?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (77)

Misafir ~ 8 yıl önce
gecmıs olsun meslektaslarım yolunuz acık olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bu kabin memurlarinin ise alinmamasini gectik de,bir de sirket degistirmek icin Saga'dan cikisini isteyen bir cok kabin memuruna -Saga'nin bu yeni sirketten bir hayli gozu korkmus olacak,yeni bir sirket itibar etmeyin vs demis baskalarina da-cikislarini bile vermemis.Simdi buna yeltenenleri de bin pisman ederler,nasilsa onlar diger sirkete girme sansini kaybettiler cikis alamadiklari icin...Saga neyin pesindesin?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
bu tarz cewaplarınızı tecrübesizliğinize weriyorum,fakat hoşgörü olmadan bir yere waramazsınız,sizin asıl hatanız anlamakta bile güçlük çekiyo olmanız,arkadaşım 4 aydan bahsediyorsun,sagaya başwurmasaydın ne yapıcaktın,temkinli olmalısınız derken sözleşme imzalanmamışsa henüz kadroya dahil değilseniz,tahmin etmelisinizki henüz kesinleşmemiş bir operasyon sözkonusu.siz bu tutumla zaten alınsaydınızda agresif tawırlarınızdan dolayı sorun yaşardınız..hakkınızda hayırlısı olsun..saygılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Anlamıyosunuz sanırım , ne demek bırakın uçuramazsa sizi neyapsınımı var allah aşkına? Benim 4 aydır ne yaşadığımı biliyomsunda konuşuyosun? Yok öyle, bu işbu kadar kolay kapanmayacak...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000