30 Aralık 2015, Çarşamba 12:09:13

Rusya krizi Türk şirketi vurdu

Rusya’dan Türkiye’ye yolcu taşıyan Azur havayolu şirketine teknik hizmet sağlayan Mavi Gök Havacılık, iki ülke arasındaki kriz sonrası uçak seferleri durdurulunca küçülme kararı aldı.
  • easa almışlar, şirkette kurmuşlar, laf cambazları yine konuştu, iş yapanlar yine üretti. biraz saygılı olun. bari taş üstüne taş koyanlara karşı susun ki, memlekette istihdam olsun. bu adamlar hep dediğini yaptı.
  • Buradaki kuyruk acisi olan arkadaslara cok guluyorum bende oasis kaldim ama bunun sorumlusu yonetim demedim bunun sorumlusu devlet yonetimdeki millet vekilleri diorum hic kimseyi tutmam ama calismis oldugum amirlerde laf ettirmem simdi bazi kucuk insanlar ilker abinin yalakasi diexekler ama(Ben ilker beyin yalakasi degilim yaklasik dort yil mga ailesinde calistim yedigim kaba isemem arkadas sorumlumu arion git onu hukumete sor .ucagin vurulmasi turizim kirizini ama tek anlayamadigim Bose var yonetime hakaret Eden kucuk insanlar(diorum biz yalin beyide gorduk nasil yonettigini )isinde iyi olsaydi mga kalirdi demekki isini iyi yapamadi 've. By hamster edenler dedimya kuyruk acisi olan ufak insanlar iste cesaret edin isminizi yazin ben yazdim ve korkmuyom. Ama isini iyi yapan birisine lag ettirmem bi cikarilan kisi olarak kim ne derse desin ilker bey den baska o sirketi. Daha iyi yonetemez....anladinizmi .
  • Nedir peki 2. raund aciklarmisin sayin ......
  • yakın zamanda 2. raund'a az kaldı.

Rusya’dan Türkiye’ye yolcu taşıyan Azur havayoluna teknik hizmet sağlayan Mavi Gök Havacılık, iki ülke arasındaki kriz sonrası uçak seferleri durdurulunca küçülme kararı aldı.

Türk hava sahasını ihlal ettiği için düşürülen Rus uçağından sonra Türkiye ile Rusya arasında yaşanan kriz etkilerini göstermeye başladı. Rusya’nın Türkiye’ye yönelik yaptırımlar kapsamında charter (tarifesiz) uçak seferlerini durdurma kararı alması sonrası, Mavi Gök Havacılık küçülme kararı aldı.

Rusya’dan 14 uçaklık filosu ile Türkiye’ye yılda bir milyon civarında yolcu taşıyarak iki milyar dolarlık iş hacmine ulaşan Mavi Gök Havacılık, 60 civarında çalışanan iş akdini fesh etti. Uçak seferlerinin bıçak gibi kesilmesiyle birlikte işleri azalan Mavi Gök Havacılık'ın, krizin ne zaman sona ereceğinin öngörülememesi nedeniyle böyle bir karar aldığı öğrenildi.

Airporthaber’e bilgi veren Azur Havayolları'nın kardeş kuruluşu Mavigök Havacılık Genel Müdürü İlker Göçhan, geçici olarak küçülme kararı alındığını doğrularken Anex Tur bünyesindeki Azur Havacılık’ın Ukrayna’dan 3 ve Rusya’dan 14 uçak olmak üzere 17 uçaklık filo ile Türkiye’ye yolcu taşıdığını söyleyerek, Rus hükümetinin talimatıyla Rusya’dan yapılan seferlerin artık yapılamadığını kaydetti. Türkiye’ye kış uçuşlarının yapılamaması sebebiyle Asya ülkelerine yönelmek zorunda kaldıklarını kaydeden Göçhan,  “ Rus yolcular Mısır ve Türkiye’yi yoğunlukla tercih ediyordu.

Metrojet kazasından sonra Mısır’a uçuşlar durduruldu. Rus savaş uçağının düşürülmesinden sonra da Türkiye’ye uçuşlar durdu. Kriz sona ermezse Rus tatilciler Yunanistan veya diğer Avrupa ülkelerini tercih edecek. Mısır’a yapılan uçuşların açılması sözkonusu ancak şu an için Türkiye uçuşlarının açılması beklenmiyor. Bunun için küçülme kararı alındı. ” dedi.

©AirportHaber

Rusya krizi Türk şirketi vurdu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (93)

easa, şirket ~ 1 yıl önce
easa almışlar, şirkette kurmuşlar, laf cambazları yine konuştu, iş yapanlar yine üretti. biraz saygılı olun. bari taş üstüne taş koyanlara karşı susun ki, memlekette istihdam olsun. bu adamlar hep dediğini yaptı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bayram aydemir ~ 2 yıl önce
Buradaki kuyruk acisi olan arkadaslara cok guluyorum bende oasis kaldim ama bunun sorumlusu yonetim demedim bunun sorumlusu devlet yonetimdeki millet vekilleri diorum hic kimseyi tutmam ama calismis oldugum amirlerde laf ettirmem simdi bazi kucuk insanlar ilker abinin yalakasi diexekler ama(Ben ilker beyin yalakasi degilim yaklasik dort yil mga ailesinde calistim yedigim kaba isemem arkadas sorumlumu arion git onu hukumete sor .ucagin vurulmasi turizim kirizini ama tek anlayamadigim Bose var yonetime hakaret Eden kucuk insanlar(diorum biz yalin beyide gorduk nasil yonettigini )isinde iyi olsaydi mga kalirdi demekki isini iyi yapamadi 've. By hamster edenler dedimya kuyruk acisi olan ufak insanlar iste cesaret edin isminizi yazin ben yazdim ve korkmuyom. Ama isini iyi yapan birisine lag ettirmem bi cikarilan kisi olarak kim ne derse desin ilker bey den baska o sirketi. Daha iyi yonetemez....anladinizmi .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mavi gök ~ 2 yıl önce
dünki çocuğa bak. ben yalaka değilim diyor.sen yalakalığını tastik ettirmişsin. altınada imzasını ilker abin atmış. bu yazdıklarından onu anlıyorum... buraya kişisel sorunlarınızı isim yazarak anlatmayın. ayıptır....
B777 ~ 2 yıl önce
Nedir peki 2. raund aciklarmisin sayin ......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
........ ~ 2 yıl önce
yakın zamanda 2. raund'a az kaldı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000