22 Nisan 2016, Cuma 13:51:15

Rusya İsrail savaş uçağına ateş açtı

İsrail'in Yedioth Ahronoth gazetesi, Suriye'deki Rus jetlerinin "en az iki kez İsrail uçaklarına ateş ettiğini" iddia etti.
  • sevindim
  • En az 2 kez Nasıl bi anlam ifadesidir.
  • Zoruna gittiyse birini de sen düşüreydin eey İsrail...! Yemedi mi?
  • ya bırakın bunlar hep israil'in oyunu. rusya'ya karşı kurulan küresel komploya hayır de! putin reis kafamızı keseriz!!

Gazetenin kaynak belirtmeden yayımladığı haberde olayın ne zaman gerçekleştiği ve ayrıntıları hakkında bilgi verilmezken, İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin'in geçen ay Moskova'da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le yaptığı görüşmede konuyu gündeme getirdiği belirtildi.

Gazete, Putin'in ise Rivlin'e "Böyle bir şeyi ilk kez duyuyorum" diye karşılık verdiğini yazdı.

Söz konusu haberin İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun temaslarda bulunmak üzere Moskova'da olduğu bir zamana denk gelmesi dikkati çekti.

Netanyahu, Putin'le dünkü üç saatlik görüşmenin başında, "Buraya güvenlik alanındaki olası yanlış anlaşılmalar ve olayları önlemek için koordinasyonumuzu güçlendirmek amacıyla geldim. Önceki görüşmelerimizde size kuzey sınırımızın güvenliği konusundaki politikamızdan bahsetmiştim. İsrail, güvenliği konusunda açık kırmızı çizgilere sahip" demişti.

İsrail Başbakanı Netanyahu, "Golan Tepeleri'nde İsrail'e yönelik yeni bir terör cephesi açılmasını önlemek için her şeyi yapıyoruz. Bu, üzerinde ısrarla durduğumuz kırmızı çizgimiz. Şehirlerimize ve çocuklarımıza o tepelerden ateş açıldığı günlere dönebiliriz. Bu nedenle bir anlaşma kapsamında olsun ya da olmasın Golan Tepeleri İsrail'in parçası olarak kalmaya devam edecek" ifadesini kullanmıştı. (NTV)

Rusya İsrail savaş uçağına ateş açtı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

n ~ 2 yıl önce
sevindim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
?!? ~ 2 yıl önce
En az 2 kez Nasıl bi anlam ifadesidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çok votka vardır ~ 2 yıl önce
Zoruna gittiyse birini de sen düşüreydin eey İsrail...! Yemedi mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yedi ~ 2 yıl önce
Biz vurduk da ne oldu? Artık sınırı korumak için uçak kaldıramıyoruz. Kilis ateş altında kıpırdıyamıyoruz. Türkmenleri eziyorlar, bakıyoruz. Bu işler ucuz kahramanlıkla olmuyor.
yalan ~ 2 yıl önce
ya bırakın bunlar hep israil'in oyunu. rusya'ya karşı kurulan küresel komploya hayır de! putin reis kafamızı keseriz!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000