27 Eylül 2016, Salı 09:34:35

Rusya ile pasaportsuz seyahat dönemi

Gürcistan ve KKTC'den sonra Rusya'ya kimlik belgeleriyle, yani pasaportsuz giriş gündemde.
  • davutoglu agustos ayina schengen vizesini kaldrtacakti,anlasmanin son etabinda idi, birisi sarayda panik oldu.. benim zamanimda avrupa ile anlasmistik vs diye davutoglunu apar topar gonderdi, schengen isinide eline yuzune bulastirdi.. simdi vizesiz avrupanin adi bile gecmiyor..
  • BiZim erkekler gürcistandan sonra rusya ekonomisini de düZeltecek deseniZe :))
  • Öyle denildiği gibi güçlüysek,büyümüşsek,herkes bizden korkuyorsa ülkemiz aleyhine ne kadar yapı varsa besleyen,koruyan,kollayan ab ülkelerini vatandaşları neden kimlikleri ile ülkemize geliyor da biz onların ülkelerine kimlikle gidemiyoruz? Terörist başı Yunanistan'a kaçmadı mı? Sonra İtalya'ya gitmedi mi? Almanya ve Belçika bunların hamileri değil mi? Onur,şahsiyet,şeref gibi kavramlar bizde sadece para ve çıkar ile ölçülen şeyler mi? Ayrıca Putin'in ayağına kadar gidip,özür dileyerek ve 22 milyar dolarlık santral inşası ihalesiz onlara verilerek ilişkiler düzeldi sanıyorsanız yanılıyorsunuz daha geçenlerde Putin, cumhurbaşkanımız için 'beni arkamdan vurdu' dedi! Putin, hiçbir lidere benzemez,yapılan yanlışı asla affetmez! Ülkesi çıkarı için belki bazı şeylere göz yumabilir ama affetmez! Seneye rus turistin gelmesi hala muamma! Ortada net bir şey yok ve olabilecek en ufak krizde yaşananlar tekrarlanacaktır! Dolayısıyla kimlikle gitme gelme işi şu zamanda çok çok zor belki ilerde!
  • Azerbaycan dostumuz değil mi neden pasaport şartını kaldırmıyoruz birlikte ? Azerbaycan, Kazakistan falan kaldırılsın.

Gürcistan ve KKTC'den sonra Rusya'ya kimlik belgeleriyle, yani pasaportsuz giriş gündemde.

Türkiye ile Rusya arasında ilişkilerin normalleşmesinin ardından, iki ülke arasındaki yakınlaşmayı daha ileri götürecek adımlar da atılıyor. Bu kapsamda iki ülke vatandaşlarının, pasaportsuz (sadece kimlik belgesiyle) karşılıklı ziyaretler gerçekleştirebilmesi için çalışmalar yürütüldüğü vurgulandı.

Ankara ile Moskova arasında uçak kriziyle bozulan ilişkiler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Moskova ziyaretiyle birlikte başta turizm ve ticaret konuları olmak üzere yeniden normalleşme sürecine girmişti.

İKİLİ GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

İki ülkenin hükümetleri arasında yürütülen temaslarla atılan karşılıklı adımlar, pasaportsuz seyahatin yolunu da açıyor. Bu çerçevede önce Rusya’nın Türk vatandaşlarına yönelik vize uygulaması kaldırılacak ardından da iki ülke vatandaşları, sadece kimlik belgeleri ile karşılıklı seyahat edebilecekler. Pasaportsoz seyahat konusundaki teklifin Türkiye tarafından gündeme getirildiği, Rus tarafının da bu teklife sıcak yaklaştığı belirtildi. Türkiye ile Rusya arasında devam eden görüşmelerin önümüzdeki günlerde netice vermesi ve sadece kimlik belgesi ile seyahat uygulamasına geçilmesi bekleniyor.

GÜRCİSTAN VE KKTC'DEN SONRA 3. ÜLKE OLACAK

Halen Almanya, Belçika,  Fransa, Gürcistan, İsviçre, İtalya, KKTC ve Yunanistan’ın da aralarında bulunduğu 14 ülke vatandaşı, Türkiye’ye kimlik belgeleriyle giriş yapabiliyor. Türk vatandaşlarına kolay seyahat fırsatı sunan  Türkiye'nin hemen yanıbaşında yer alan bu iki ülkeye, sadece nüfus cüzdanınızı kullanarak, 90 güne kadar giriş yapabilme hakkı bulunuyor. Türkiye vatandaşlarının ise sadece Gürcistan ve KKTC’ye kimlik belgeleriyle giriş yapmalarına izin veriliyor. (Akşam)

Rusya ile pasaportsuz seyahat dönemi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

ztk ~ 2 yıl önce
davutoglu agustos ayina schengen vizesini kaldrtacakti,anlasmanin son etabinda idi, birisi sarayda panik oldu.. benim zamanimda avrupa ile anlasmistik vs diye davutoglunu apar topar gonderdi, schengen isinide eline yuzune bulastirdi.. simdi vizesiz avrupanin adi bile gecmiyor..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Casanova ~ 2 yıl önce
BiZim erkekler gürcistandan sonra rusya ekonomisini de düZeltecek deseniZe :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gerçekler ~ 2 yıl önce
Öyle denildiği gibi güçlüysek,büyümüşsek,herkes bizden korkuyorsa ülkemiz aleyhine ne kadar yapı varsa besleyen,koruyan,kollayan ab ülkelerini vatandaşları neden kimlikleri ile ülkemize geliyor da biz onların ülkelerine kimlikle gidemiyoruz? Terörist başı Yunanistan'a kaçmadı mı? Sonra İtalya'ya gitmedi mi? Almanya ve Belçika bunların hamileri değil mi? Onur,şahsiyet,şeref gibi kavramlar bizde sadece para ve çıkar ile ölçülen şeyler mi? Ayrıca Putin'in ayağına kadar gidip,özür dileyerek ve 22 milyar dolarlık santral inşası ihalesiz onlara verilerek ilişkiler düzeldi sanıyorsanız yanılıyorsunuz daha geçenlerde Putin, cumhurbaşkanımız için 'beni arkamdan vurdu' dedi! Putin, hiçbir lidere benzemez,yapılan yanlışı asla affetmez! Ülkesi çıkarı için belki bazı şeylere göz yumabilir ama affetmez! Seneye rus turistin gelmesi hala muamma! Ortada net bir şey yok ve olabilecek en ufak krizde yaşananlar tekrarlanacaktır! Dolayısıyla kimlikle gitme gelme işi şu zamanda çok çok zor belki ilerde!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Turko ~ 2 yıl önce
Azerbaycan dostumuz değil mi neden pasaport şartını kaldırmıyoruz birlikte ? Azerbaycan, Kazakistan falan kaldırılsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000