02 Aralık 2015, Çarşamba 08:30:59

Rus şirketler kara kara düşünüyor

İmzalanan kararname ile her yıl Türkiye’ye Rus turistleri taşıyan 30 bin charter yani tarifesiz uçuşa da yasak getirildi.
  • 4 gündür yeni grup anlaşmaları için ingilteredeyim. İlk defa ingilizlerin antalyaya bukadar iştahlı olduğunu gördüm. Rusların gelememe olasılığı adamları mutlu etmiş resmen.
  • Aslında gelmemeleri daha iyi olurdu ama paşa paşa gelecekler görürsünüz. charter yasaklandığı içinde THY ile gelmek zorunda kalacaklar.
  • erdoganin isleri dis politika 0 haci hoca hadi ordan politikasi
  • suriyeye gitsinler. lazkiye kıyıları tam ruslara göre. beşar esat ruslar için otel yapmış. suriyeli aşığı putin ve tavandaşları direk siz suriye plajlarına gidin. bizim 5 yıldızlı oteller size fazla gelir

İmzalanan kararname ile her yıl Türkiye’ye Rus turistleri taşıyan 30 bin charter yani tarifesiz uçuşa da yasak getirildi.

Bu kararla sadece Rus şirketlerin taşıdığı yaklaşık 4 milyon turist 2016’da Türkiye’ye gelemeyecek. Sovyetler Birliği döneminde iki ülke arasındaki ulaşım anlaşması ile tarifeli uçuşlar dışında kalan ve sektörde ‘charter’ olarak adlandırılan tarifesiz seferlerin yapılması izni sadece Rus taşıyıcılara verilmişti.

Rus tarafına daha sonra götürülen ‘Türk havayolu şirketleri de Rusya’ya tarifesiz uçsun’ talebi ise Moskova tarafından onaylanmamıştı. Bu kararın ardından charter uçuşları yapan özel Rus havayolu şirketlerinin nasıl hareket edeceği ise merak ediliyor.

Rus özel havayolu şirketleri, Türkiye’ye yapılamayacak uçuşları Avrupa, Kuzey Afrika, ve Uzakdoğu’da farklı noktalara kaydırmayı hedefliyor. Ancak yapılan araştırmalar birçok Rus turistin Türkiye dışındaki noktaları düşünmediğini ortaya koyuyor. Rusya ise turistleri yaz tatili için Kırım’a gitmelerini öneriyor. (tourexpi)

Rus şirketler kara kara düşünüyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Serdar ~ 2 yıl önce
4 gündür yeni grup anlaşmaları için ingilteredeyim. İlk defa ingilizlerin antalyaya bukadar iştahlı olduğunu gördüm. Rusların gelememe olasılığı adamları mutlu etmiş resmen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
onları derdi.. ~ 2 yıl önce
Aslında gelmemeleri daha iyi olurdu ama paşa paşa gelecekler görürsünüz. charter yasaklandığı içinde THY ile gelmek zorunda kalacaklar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Medjai ~ 2 yıl önce
Tur satislari da yasaklandi ama
erdoganin isleri ~ 2 yıl önce
erdoganin isleri dis politika 0 haci hoca hadi ordan politikasi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
suriye ~ 2 yıl önce
suriyeye gitsinler. lazkiye kıyıları tam ruslara göre. beşar esat ruslar için otel yapmış. suriyeli aşığı putin ve tavandaşları direk siz suriye plajlarına gidin. bizim 5 yıldızlı oteller size fazla gelir

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000