25 Eylül 2010, Cumartesi 10:55:47

RUM ULAŞTIRMA BAKANI TÜRKİYE'Yİ ŞİKAYET ETTİ!

Rum Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erato Kozakou Marcoullis’in uçuş güvenliğiyle ilgili düzenlenen uluslararası konferansta Türkiye'yi şikayet etti!
  • ARKADASLARIMIZIN TUMU DE ICAO STANDARLARINDA EGITIMLERINI TAMAMLAMISLARDIR.HIZMETTE KUSURSUZ CALISMAKATDIRLAR.VERİLEN HIZMET YONUNDEN BUYUK EFOR SARF EDILIYOR. HAVACILIKTA ERCANI YOK ETMEK UGRUNA PILOTLARLA MUNAKAŞA EDIP ELLERINDEN GELEN POLITIKAYI SARF EDIYORLAR.TABIKI HAKLILIĞIMIZI SAVUNACAGIZ. BU BAGLAMDA YAZI YETKILILERCE KARŞILIKSIZ KALMAMALI. İZZET DERKAN
  • ne eurocontrol'ün ne de IFATCA'nın ülkelere yaptırım gücü vardır. İstediği kadar şikayet etsin bir yaptırımları olamaz. Ancak bunu onlarda biliyorlar. Bu adımlar bizim tarafımızdan atılmalıydı. KKTC'nin eurocontrol tarafından tanınmasını sağlayabiliriz. Gerekli adaımlar atılırsa eurocontrol balıklama atlar. Bizimde KKTC'nin tanınması konusundaki elimiz güçlenir. Bölgedeki SESAR'ı Rumlara kaptıracağız bu gidişle. Uyumaya devam.
  • Boyle asip kesmekle olmuyor my friend. Artik 21 inci asirda yasiyoruz. Suclu veya sucsuz GERCEKLER su. Nicosia FIR ICAO tarafindan taninmistir, bizimki taninmamistir.... :(
  • ERCAN HAVA TRAFİK KONTROL MERKEZİ 3 ŞUBAT 1975 TEN BERİDİR ICAO KURALLARI İÇERİSİNDE EMNİYETLİ BİR ŞEKİLDE HİZMET VERMEKTEDİR.TURKİYE'NİN KATKILARI İLE YAPILAN SMART KAPASMINDAKİ BİNAMIZ TAKTİRE ŞEYANDIR.İSTİKRARLI CALIŞMALAR VE ERCAN HAVA TARFİK KONTROL MERKEZİ ÇALIŞANLARI KONTROLORLERİMİZ TAKTİR EDİLMETEDİR.GÜNEYLİLER ONCE POLİTİKAYI BRAKIP BAYRAGIMIZA SAYGI DUYMAYI ÖĞRENSİN.ICAO KURALLARI ALTINDA GÜNDE 700 UÇAĞA HİZMET VERİYORUZ. KIBRIS HAVA TRAFIK KONTROLORLERİ DERNEĞİ BAŞAKANI İZZET DERKAN

Rum Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erato Kozakou Marcoullis’in uçuş güvenliğiyle ilgili düzenlenen uluslararası konferansta “Türkiye’nin, Kıbrıs (Rum) uçaklarının Türk FIR Hattına girmesine izin vermemesi ve Kıbrıs Cumhuriyetiyle işbirliği yapmayı bütünüyle reddetmesinden dolayı Kıbrıs Cumhuriyeti’nin sivil havacılık hizmetlerinin yaşadığı sorunlardan” bahsettiği belirtildi.

Haravgi gazetesi “ ‘Türkiye Yasalara Aykırı Davranıyor’ – Uçuş Güvenliğiyle İlgili Uluslararası Toplantıda Markulli’nin Müdahalesi” başlıklı haberinde, Markulli’nin “uçuş güvenliği ve kara-hava iletişimi” ile ilgili “Güney Doğu Avrupa-Ortadoğu-Kıbrıs Uçuş Güvenliği Kurumu”, Avrupa örgütü Eurocontrol ve Uluslararası Hava Trafik Kontrolörleri Dernekleri Federasyonu (IFATCA) tarafından Larnaka’da düzenlenen iki günlük uluslararası konferansın açılış konuşmasını yaptığını ve Türkiye’yi “şikayet ettiğini” yazdı.

Habere göre Erato Kozakou Marcoullis, “Türkiye Chicacgo Sivil Havacılık Sözleşmesini ihlal ediyor ve AB ve Eurocontrol’ün politikalarına uymuyor” şekilde iddiada bulundu.

“Türkiye’nin yasadışı tutumuna Ercan’ın yasadışı kontrol merkezinin müdahalelerinin; Kıbrıs Sivil Havacılığının çalışmalarına ek sorunlar yarattığı” iddiasında bulunan Marcoullis, “bu müdahalelerden dolayı Kıbrıs Sivil Havacılık Hizmetlerinin, hava sahası trafiği kontrollerinin, diğer Avrupa ülkelerine göre daha zor ve karmaşık olduğunu” ileri sürdü.

Erato Kozakou Marcoullis konferansın gerçekleştirilmesi “önemli bir olay olarak” nitelendirerek uçuş güvenliğinin büyük önem taşıdığını söyledi.

“2009 yılında sadece Avrupa’da 11 milyondan fazla uçuşun gerçekleştirildiğini ve 500 milyondan fazla yolcuya hizmet verildiğini” belirten Marcoullis, önümüzdeki 20 yıl içerisinde bu sayının ikiye katlanmasının beklendiğini ifade etti.

Gazete, Uluslararası Uçuş Güvenliği Vakfı Başkanı William Voss’un “uçuş güvenliği konusunda Kıbrıs’ın yolunu bulduğunu ve bu alanda lider bir rol oynadığını” ifade ettiğini aktardı.

Habere göre Eurocontrol Merkez Yönetimi Müdür Yardımcısı Eric Meckx “tüm Avrupa çerçevesinde koordinasyonun olmasına” dikkat çektiğini, Hava Trafik Kontrolörleri Denekleri Federasyonun Avrupa yetkilisi Zelkjo Oreski de “pilotlar ve hava trafik kontrolörleri arasındaki iletişime” değindi.

Ercan’dan parazitler gidiyormuş

Politis gazetesi de “ ‘Ercan’dan Parazitler – Kıbrıs Havayollarında Uçuş Güvenliğiyle İlgili Sorunlar” başlıklarını kullandığı haberinde konferansta “işgal bölgelerindeki yasadışı Ercan Havaalanının kontrol merkeziyle iletişim sorunlarının yaşanması ve (Ercan Havaalanının) parazitlerinin olması dolayısıyla Kıbrıs Havayollarına ve Kıbrıs Havayollarından yapılan uçuşlarda, uçuş güvenliği konusunda ciddi sorunların bulunduğu” mesajının verildiğini yazdı.

Habere göre Eurocontrol Merkez Yönetimi Müdür Yardımcısı Eric Meckx, “teknik örgüt olarak, bazı teknik çözümlere ulaşılması için çaba harcadıklarını, ancak konunun siyasi olduğunu” söyledi ve Eurocontrol’ün yardım etmekte zayıf kaldığını belirtti.

Öte yandan Simerini gazetesi haberi “Havacılık Güvenliği Tehlikede – İşgal Altındaki Ercan Havaalanı’nın Parazitleri Şikayet Ediliyor – Türk Ambargosuna İlişkin Girişim” başlığıyla aktardı.

RUM ULAŞTIRMA BAKANI TÜRKİYE'Yİ ŞİKAYET ETTİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 8 yıl önce
ARKADASLARIMIZIN TUMU DE ICAO STANDARLARINDA EGITIMLERINI TAMAMLAMISLARDIR.HIZMETTE KUSURSUZ CALISMAKATDIRLAR.VERİLEN HIZMET YONUNDEN BUYUK EFOR SARF EDILIYOR. HAVACILIKTA ERCANI YOK ETMEK UGRUNA PILOTLARLA MUNAKAŞA EDIP ELLERINDEN GELEN POLITIKAYI SARF EDIYORLAR.TABIKI HAKLILIĞIMIZI SAVUNACAGIZ. BU BAGLAMDA YAZI YETKILILERCE KARŞILIKSIZ KALMAMALI. İZZET DERKAN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ne eurocontrol'ün ne de IFATCA'nın ülkelere yaptırım gücü vardır. İstediği kadar şikayet etsin bir yaptırımları olamaz. Ancak bunu onlarda biliyorlar. Bu adımlar bizim tarafımızdan atılmalıydı. KKTC'nin eurocontrol tarafından tanınmasını sağlayabiliriz. Gerekli adaımlar atılırsa eurocontrol balıklama atlar. Bizimde KKTC'nin tanınması konusundaki elimiz güçlenir. Bölgedeki SESAR'ı Rumlara kaptıracağız bu gidişle. Uyumaya devam.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Boyle asip kesmekle olmuyor my friend. Artik 21 inci asirda yasiyoruz. Suclu veya sucsuz GERCEKLER su. Nicosia FIR ICAO tarafindan taninmistir, bizimki taninmamistir.... :(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ERCAN HAVA TRAFİK KONTROL MERKEZİ 3 ŞUBAT 1975 TEN BERİDİR ICAO KURALLARI İÇERİSİNDE EMNİYETLİ BİR ŞEKİLDE HİZMET VERMEKTEDİR.TURKİYE'NİN KATKILARI İLE YAPILAN SMART KAPASMINDAKİ BİNAMIZ TAKTİRE ŞEYANDIR.İSTİKRARLI CALIŞMALAR VE ERCAN HAVA TARFİK KONTROL MERKEZİ ÇALIŞANLARI KONTROLORLERİMİZ TAKTİR EDİLMETEDİR.GÜNEYLİLER ONCE POLİTİKAYI BRAKIP BAYRAGIMIZA SAYGI DUYMAYI ÖĞRENSİN.ICAO KURALLARI ALTINDA GÜNDE 700 UÇAĞA HİZMET VERİYORUZ. KIBRIS HAVA TRAFIK KONTROLORLERİ DERNEĞİ BAŞAKANI İZZET DERKAN

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000