15 Şubat 2017, Çarşamba 09:31:08

Rolls Royce'dan 21 milyarlık zarar

İngiliz motor üreticisi Rolls Royce, 2016 yılı için 4.6 milyar sterlin (21 milyar TL) zarar açıkladı.
  • Len victor, 2 asırdır dünyadan sömürdükerine saysınlar. Ne üzülüyorsun haşlama. Onlar kimse için üzülmezler. Boşver sen keyfine bak. Haaa, yok ben rolls-suz yapamam dersen. Takarsın bir tane kendine duble turbofan olur biter. Turbo Şirin.
  • 2 tane pervane tak bi yanma odası sistemi bir başka kişiye yaptırma hatta ne yaptırması modıfıye tamır bıle ettırtme ondan sonra zarar ettı ee bız neyapalım uzulelım mı dusene bır tekmede özenle bızden roysscum
  • Fırsat bu fırsat ortak olalım. Yerli sayılacak bir motor şirketimiz olur.
  • Beter olun

İngiliz motor üreticisi Rolls Royce, 2016 yılı için 4.6 milyar sterlin (21 milyar TL) zarar açıkladı.

Şirketin geçirdiği rüşvet soruşturması ve Brexit oylaması sonucu İngiliz poundunun dolar karşısında değer kaybetmesi sonucu motor devi Rolls – Royce zor günler geçiriyor. Şirket, 2016 yılı için 4.6 milyar sterlin (21 milyar TL) zarar açıkladı. Bu rakamlar, şirket tarihindeki en büyük zarar olarak açıklandı.

Şirket, bu yılın başında rüşvet soruşturması geçirmiş, ABD’li ve İngiliz yetkililere 671 milyon sterlin ceza (3 milyar TL) ödemeyi kabul etmişti. Uçuş ve motor anlaşmaları genellikle dolar üzerinden yapılması da şirketi vurdu. Brexit sonrası sene içinde sterlinin dolar karşısında değer kaybetmesi şirketin borçlarının artmasına neden oldu.

Rolls Royce CEO’su Warren East, konuyla ilgili “Önümüzdeki aylarda yatırım fırsatlarına bakacağız. Hissedarlarımıza sunabileceğimiz en iyi hizmet için en iyi şekilde çalışıyoruz.” dedi.

Rolls Royce'dan 21 milyarlık zarar

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

TurboFan Ellaam... ~ 1 yıl önce
Len victor, 2 asırdır dünyadan sömürdükerine saysınlar. Ne üzülüyorsun haşlama. Onlar kimse için üzülmezler. Boşver sen keyfine bak. Haaa, yok ben rolls-suz yapamam dersen. Takarsın bir tane kendine duble turbofan olur biter. Turbo Şirin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
haddd ~ 1 yıl önce
2 tane pervane tak bi yanma odası sistemi bir başka kişiye yaptırma hatta ne yaptırması modıfıye tamır bıle ettırtme ondan sonra zarar ettı ee bız neyapalım uzulelım mı dusene bır tekmede özenle bızden roysscum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ennzo ~ 1 yıl önce
Fırsat bu fırsat ortak olalım. Yerli sayılacak bir motor şirketimiz olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adi Ingilizler ~ 1 yıl önce
Beter olun

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000