17 Mayıs 2015, Pazar 08:35:53

RİZE-ARTVİN İÇİN İLK SONDAJDA OLUMLU NETİCE

Pist uzunluğunun 4 bin metre olması planlanan Rize-Artvin Havalimanı için yapılan ilk sondaj netice verdi.
  • Biraz da ekolojik açıdan ufuk açalım. Uçakların atmosfere verdiği zararı, trenler vermiyor. Orta vadede geri kazanımsız kaybedeceğiz. Havacılık sektöründe ne yazık ki yaptırım da uygulanmıyor. Aksine teşvik ediliyor.
  • Günde 3-4 tane sefer için bukadar para harcamaya ne gerek var. SAHİL YOLUNA paralel HIZLI TREN yapılsa daha uzun süreli daha kalıcı olur.
  • her ile bir havaalanı yapılması lazım hızlı trenden daha az maliyetli İstanbul Saw Ankara uçakla 50 tl hızlı tren 70 tl..... hani tren ucuzdu o 58 tane tünel 120 viyad7kte cabası
  • Turkiynin davosu ayder icin gerekli.fazlasiyla olumlu bir yatirim.

Pist uzunluğunun 4 bin metre olması planlanan Rize-Artvin Havalimanı için yapılan ilk sondaj netice verdi.

Türkiye'nin ve Avrupa'nın deniz dolgusu üzerine inşa edilecek ikinci havaalanı olma özelliğini taşıyan Rize-Artvin Havalimanı için sondaj çalışmaları devam ediyor. Denar Deniz Araştırmaları çalışanları ve Bakanlık yetkilileri, Pazar ilçesinin Yeşilköy köyü ile Kız Kulesi mevkisi arasında 4.5 kilometrelik deniz dolgu alanında keşif yaptı.

Yetkililer, ilk olarak açılan iki sondaj kuyusundaki incelemede deniz suyu derinliğinin 16 metre, kaya derinliğinin ise 26 metre olduğunu tespit etti. Sahilden 600 metre açıkta yapılacak havalimanında ilk incelemelere göre ortalama deniz dolgu derinliği de 24 metre olarak hesaplandı.

Yaklaşık 77 bin hektar alana sahip bölgede 31 sondaj kuyusu açılacak ve ardından deniz dolgu ihalesi gerçekleşecek.

Havalimanının pist uzunluğunun 4 bin metre olması planlanıyor. Jeoloji mühendisi Orkan Tamer Yarım, “Rize-Artvin Havalimanı için seçilen yer çok iyi. Sağlam bir kaya var aşağıda, çalışma arkadaşlarımız kesmekte bile zorlanıyor. Bu oldukça sevindirici bir haber çünkü biz sondaj çalışmalarını, yapıyı sağlam zemine kurmak için yapıyoruz.

RİZE-ARTVİN İÇİN İLK SONDAJDA OLUMLU NETİCE

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Biraz da ekolojik açıdan ufuk açalım. Uçakların atmosfere verdiği zararı, trenler vermiyor. Orta vadede geri kazanımsız kaybedeceğiz. Havacılık sektöründe ne yazık ki yaptırım da uygulanmıyor. Aksine teşvik ediliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Günde 3-4 tane sefer için bukadar para harcamaya ne gerek var. SAHİL YOLUNA paralel HIZLI TREN yapılsa daha uzun süreli daha kalıcı olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İzmirli ~ 3 yıl önce
her ile bir havaalanı yapılması lazım hızlı trenden daha az maliyetli İstanbul Saw Ankara uçakla 50 tl hızlı tren 70 tl..... hani tren ucuzdu o 58 tane tünel 120 viyad7kte cabası

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Turkiynin davosu ayder icin gerekli.fazlasiyla olumlu bir yatirim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000