15 Kasım 2011, Salı 08:05:16

RESMİ ONAY ÇIKTI, GELİYORLAR...

ABD Kongresi, Amerikan deniz piyadelerinin envanterinden Türkiye’ye 3 adet AH-1W "Super Cobra" taarruz helikopteri satışını onayladı...
  • bilip bilmeden sallamayın. terörle mücadelede hayati öenmi vardır saldırı helikopterlerinin. bir tane bile gelse kârdır. adam babamızın oğlu mu bedava versin? ayrıca bu helikopteri istediğimiz yerde kullanabiliriz bir sınırlama yok.
  • Karşılığında ABD ye hangi taviz verildi?
  • Bunlara güven olmaz. Göz boyamacılığı. Bir de tonla para veriyoruz üzerine. sonuç alınmayacak işler bunlar. Herif diyecek ki tamam bunu alırsın ama benim iznim olmadan kullanamazsın. Filanyere operasyona gönderemezsin... bu hikayeleri çok biliyoruz. Zamanında Almanlar leopard tankları güneydoğuda operasyonda kullanılıyor diye hopoturup hop kalkmıştı...
  • neye seviyoruz yaaa..
ABD yönetimi, sözkonusu satışla ilgili olarak 28 Ekim’de Kongre’ye resmi bildirimde bulunmuştu. Mevzuata göre, bir NATO müttefikine silah satışı konusunda Kongre’ye resmi bildirimde bulunulmasından sonraki 15 gün içerisinde, Kongre’nin satışın engellenmesi veya teklifin yeniden düzenlenmesine yönelik bir tasarı geçirmemesi halinde, bu satışlar otomatikman onaylanmış oluyor.
 
Türkiye’ye, aralarında Super Cobra helikopterlerinin de olduğu 111 milyon dolar değerindeki askeri teçhizat satışı konusunda da bu 15 günlük sürenin hafta sonunda dolması ve bu sürede Kongre’de aleyhte bir tasarının kabul edilmemesiyle birlikte, satışa ilişkin Kongre’deki onay süreci tamamlanmış oldu.

Helikopterlerin şimdi, teknik sürecin tamamlanmasının ardından birkaç ay içerisinde Türkiye’ye teslim edilmesi öngörülüyor.
 
Demokrat Kongre üyeleri Shelley Berkley ile Eliot Engel’in başını çektiği bir grup Temsilciler Meclisi üyesi, bu ay başında, sözkonusu satışı engellemek için Kongre’ye "ortak karar tasarısı" sunmuş, ancak 15 günlük sürenin dolması nedeniyle bu girişim sonuçsuz kalmış oldu. (Milliyet)
RESMİ ONAY ÇIKTI, GELİYORLAR...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 7 yıl önce
bilip bilmeden sallamayın. terörle mücadelede hayati öenmi vardır saldırı helikopterlerinin. bir tane bile gelse kârdır. adam babamızın oğlu mu bedava versin? ayrıca bu helikopteri istediğimiz yerde kullanabiliriz bir sınırlama yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Karşılığında ABD ye hangi taviz verildi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bunlara güven olmaz. Göz boyamacılığı. Bir de tonla para veriyoruz üzerine. sonuç alınmayacak işler bunlar. Herif diyecek ki tamam bunu alırsın ama benim iznim olmadan kullanamazsın. Filanyere operasyona gönderemezsin... bu hikayeleri çok biliyoruz. Zamanında Almanlar leopard tankları güneydoğuda operasyonda kullanılıyor diye hopoturup hop kalkmıştı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
neye seviyoruz yaaa..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000