10 Temmuz 2018, Salı 12:50:45

‘Rent a car’cılar uçuş ekiplerinin yerine çöktü!

Atatürk Havalimanı’ndan uçuşa gitmek için gelen ekipler kendileri için tahsis edilen otoparkta yer bulamıyor. Rent A Car şirketlerinin şoförleri tarafından otopark alanlarının işgal edildiğini belirten uçuş ekipleri, kural tanımayan rent a car personelleri nedeniyle seferlere geç kaldıklarını iddia ediyor.
  • Kiralık araç firmalarının şoförleri AHL taksicilerinden daha berbat. Ne kural tanırlar, ne de kuralları bilirler. Piyasadaki en ucuz adamı işe alıp altına araba verirsen olacağı budur. Burada en büyük görev polise düşmektedir ancak polisi de görmek pek mümkün değildir.
  • Foto cekilip rapor edilmeli
  • Saçma bir yorum olmuş. Kimse doğal hakkı gasp edildiği için uçuşa 3 saat önce gelmek zorunda değil.
  • Ben de bu konuda talpaya birkaç kelime söylemek istiyorum. 1-Neden tekrar otopark girişlerinde TALPA YERLER DOLU diye beklemeye başladık. (Talpa yerim yok diye milleti açık otoparka alıyor, demekki kapalıda da sattığından-"sattı diyorum ve nedenini ikinci mesajımda bulacaksınız" eksik yer tahsis ediyorsun üyelerine. Eğer yerler bizimse neden TAV'a hesap sorulmuyor? 2- Talpaya üye olmadan 110 TL olan otopark üye olunca 70 TL 'ye düşüyor. Acaba talpa bu park yeri için TAV'a ne ödüyor? Ticari bir kuruluş gibi %100 kâr ile park yeri mi satıyor? 3-TALPA'ya üye olmayanları otoparktan çıkarmakla tehdit eden dernek yeni havalimanda üyeleri elinde tutmak için hangi B planını devreye alacak?

Atatürk Havalimanı’ndan uçuşa gitmek için gelen ekipler kendileri için tahsis edilen otoparkta yer bulamıyor. Rent A Car şirketlerinin şoförleri tarafından otopark alanlarının işgal edildiğini belirten uçuş ekipleri, kural tanımayan rent a car personelleri nedeniyle seferlere geç kaldıklarını iddia ediyor.

TAV Havalimanları İşletmesi ile yapılan anlaşma gereği Türkiye Havayolları Pilotları Derneği TALPA ile Kabin Memurları Derneği TASSA üyelerine sunulan açık ve kapalı otopark alanlarında ‘rent a car’cılar çöktü! Özellikle kapalı otopark alanında pilot ve kabin memurlarına tahsis edilen bölgelere araç kiralama şirketlerinde görev yapan şoförlerin müşteri araçlarını çekmesi nedeniyle uçuş ekipleri araçlarını park edecek yer bulamıyor. Yüzlerce rent a car aracı uçuş ekiplerine ayrılan otopark alanlarını işgal ederken zaman zaman ekiplerle bu araçların şoförleri arasında tartışmalar da yaşanıyor.  Dakikalarca otoparkta yer arayan uçuş ekipleri görev sürelerine geç kalıyor. Rent a car araçlarını kullanan şoförlerin hız sınırlarını aşmaları da otopark içerisinde adeta tehlikeye davetiye çıkarıyor.

AirportHaber’in edindiği bilgiye göre, Atatürk Havalimanı’nda kendilerine tahsis edilen alanlarda park yeri bulamayan TALPA ve TASSA üyeleri söz konusu mağduriyetin bir an önce giderilmesini bekliyor.

UYGULAMA SONA ERDİ... 'RENT A CAR’CILAR İŞGALCİ OLDU!

Geçtiğimiz dönemlerde TAV Güvenlik tarafından ID kart kontrolü yapılarak TALPA ve TASSA üyelerine tahsis edilen alana geçiş izni veriliyordu. Bu uygulamanın sona ermesiyle birlikte söz konusu alanın rent a car sürücüleri tarafından işgal edildiği iddia edildi.

TRANSFER ARAÇLARI TRAFİĞİ KİLİTLİYOR!

Öte yandan Atatürk Havalimanı’nda yolcu transferi için gelen araçlar da trafiği kilitleyerek sorun olmaya devam ediyor.

Atatürk Havalimanı’na yolcu ve bagaj transferi için gelen minibüs şoförleri yolcu indirip bindirmek için peron ya da yol kenarına yaşanamayarak yol ortasında duruyor. Özellikle otopark çıkışlarından yolcuları alan araç sürücüleri otopark içerisinde trafiği adeta kilitliyor.

Kural tanımaz sürücüler nedeniyle Atatürk Havalimanı’na gelen diğer yolcu ve yolcu yakınları arasında sık sık tartışma yaşanıyor.

Atatürk Havalimanı’nda görevli trafik polislerinin sık sık uyarmasına ve kesilen trafik cezalarına rağmen kural tanımaz sürücüler aynı şekilde yolcu indirip bindirmeye devam ediyor.

©AirportHaber.com ÖZEL

İşte o görüntüler‘Rent a car’cılar uçuş ekiplerinin yerine çöktü!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (54)

Rent A Car ~ 10 gün önce
Kiralık araç firmalarının şoförleri AHL taksicilerinden daha berbat. Ne kural tanırlar, ne de kuralları bilirler. Piyasadaki en ucuz adamı işe alıp altına araba verirsen olacağı budur. Burada en büyük görev polise düşmektedir ancak polisi de görmek pek mümkün değildir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tk ~ 11 gün önce
Foto cekilip rapor edilmeli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Burçin Yılmaz ~ 11 gün önce
Saçma bir yorum olmuş. Kimse doğal hakkı gasp edildiği için uçuşa 3 saat önce gelmek zorunda değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Konu açılmışken ~ 11 gün önce
Ben de bu konuda talpaya birkaç kelime söylemek istiyorum. 1-Neden tekrar otopark girişlerinde TALPA YERLER DOLU diye beklemeye başladık. (Talpa yerim yok diye milleti açık otoparka alıyor, demekki kapalıda da sattığından-"sattı diyorum ve nedenini ikinci mesajımda bulacaksınız" eksik yer tahsis ediyorsun üyelerine. Eğer yerler bizimse neden TAV'a hesap sorulmuyor? 2- Talpaya üye olmadan 110 TL olan otopark üye olunca 70 TL 'ye düşüyor. Acaba talpa bu park yeri için TAV'a ne ödüyor? Ticari bir kuruluş gibi %100 kâr ile park yeri mi satıyor? 3-TALPA'ya üye olmayanları otoparktan çıkarmakla tehdit eden dernek yeni havalimanda üyeleri elinde tutmak için hangi B planını devreye alacak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000