24 Kasım 2015, Salı 14:54:20

Putin: "Sırtımızdan bıçaklandık"

Rusya Devlet Başkanı Putin, Ürdün'de Kral Abdullah ile görüşmesi sırasında Türkiye'nin Rus uçağını düşürmesi ile ilgili "Rus uçağının Suriye’de düşürülmesi olayı terörle mücadele çerçevesinin dışına çıkıyor. Sırtımızdan bıçaklandık" dedi.
  • diyenede bak.
  • TÜRKİYE BU BURNU BÜYÜK BURNU UZUN PUTİN E GERÇEKLERİ GÖSTERDİ.TÜRKİYE HAVA SAHASI ESKİ DOĞU BLOKU ÜLKELERİNİN HAVA SAHALARINA BENZEMEZ.ORALARDA YAPTIĞINIZ İHLALLERİ BURADA YAPAMAZSINIZ.HEM SUÇLU HEM GÜÇLÜ PUTİN EFENDİ.SABRIMIZI SINADINIZ SABRETTİK CEVABINIDA VERDİK.IŞID DİYE ESEDE MUHALİF TÜRKMENLERİ NİYE BOMBALIYORSUN PUTİN.MEYDANI BOŞMUŞ BULDUN.HODRİ MEYDAN.
  • 3 yıl önce Akdenizde,Suriye sınırına yakın,15 mil'de Türk RF 4 E silahsız keşif uçağımızı Ruslar yerden füzeyle düşürmemişmiydi? Fesat Esat, biz vurmadık demişti....
  • Adamlar hava sahamızda dolaşıp Türkmenleri bombalayacak, buradaki hainler düşürülen uçak için devleti suçlayacak, siz hangi ülke vatandaşınız soysuzlar!

Ürdün'de Kral Abdullah ile bir araya gelen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Rusya ve Ürdün terörle mücadelede güçlerini birleştirecek. Ordu ve istihbarat yetkilileri bu doğrultuda çalışıyor" dedi.

Ürdün Kralı Abdullah ise Rusya’ya SU-24 tipi Rus uçağının düşürülmesi nedeniyle taziyelerini iletti. Abdullah, "IŞİD’le mücadele için güç birliği yapılması şart. Eylemlerimizi sadece Suriye ve Irak ile sınırlı tutmamalıyız" diye konuştu.

Putin ise "Rus uçağının Suriye’de düşürülmesi olayı terörle mücadele çerçevesinin dışına çıkıyor. Sırtımızdan bıçaklandık" diye konuştu.

Rus uçağının Suriye’de düşürülmesi olayı terörle mücadele çerçevesinin dışına çıkıyor. Sırtımızdan bıçaklandık" diyen Putin'in konuşmasından öne çıkan bölümler şöyle:

* Rus uçağı ve pilotları, Türkiye için hiçbir şekilde tehdit teşkil etmedi. Bu çok açık.

* Suriye’de düşürülen Rus uçağı, IŞİD’le savaş görevini yerine getiriyordu. Teröristlere önleyici vuruşlar gerçekleştiriyordu.
* Savaş uçağı Türk sınırına 4 kilometre uzaklıktaydı.

* Türkiye, Rusya’nın ABD ile bu tür olayların önlenmesi konusunda anlaşma imzalamış olmasına karşın Rus uçağını vurmuştur.
* Uçağın düşürülmesinin Türk-Rus ilişkilerine ciddi sonuçları olacaktır.

* Rusya, Türkiye’ye sadece komşu olarak değil, aynı zamanda dost bir ülke olarak yaklaşmıştır. Böyle bir adım kimin işine yarardı bilemiyorum ama bizim buna ihtiyacımız yok.

* Türkiye, Rus uçağının düşürülmesinden sonra acilen Rusya ile iletişim kurmak yerine, sanki uçağı Rusya düşürmüş gibi NATO’ya başvurdu. (Sputniknews)

Putin: "Sırtımızdan bıçaklandık"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (61)

Gurbetci ~ 3 yıl önce
diyenede bak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Günok ~ 3 yıl önce
TÜRKİYE BU BURNU BÜYÜK BURNU UZUN PUTİN E GERÇEKLERİ GÖSTERDİ.TÜRKİYE HAVA SAHASI ESKİ DOĞU BLOKU ÜLKELERİNİN HAVA SAHALARINA BENZEMEZ.ORALARDA YAPTIĞINIZ İHLALLERİ BURADA YAPAMAZSINIZ.HEM SUÇLU HEM GÜÇLÜ PUTİN EFENDİ.SABRIMIZI SINADINIZ SABRETTİK CEVABINIDA VERDİK.IŞID DİYE ESEDE MUHALİF TÜRKMENLERİ NİYE BOMBALIYORSUN PUTİN.MEYDANI BOŞMUŞ BULDUN.HODRİ MEYDAN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sırtımızdan .... ~ 3 yıl önce
3 yıl önce Akdenizde,Suriye sınırına yakın,15 mil'de Türk RF 4 E silahsız keşif uçağımızı Ruslar yerden füzeyle düşürmemişmiydi? Fesat Esat, biz vurmadık demişti....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İhanet-i Vataniyye ~ 3 yıl önce
Adamlar hava sahamızda dolaşıp Türkmenleri bombalayacak, buradaki hainler düşürülen uçak için devleti suçlayacak, siz hangi ülke vatandaşınız soysuzlar!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
soysuz sensin. ~ 3 yıl önce
bombalananlar türkmen değil; resimlere bakarsan öldürülen rus pilotun başındaki katil sürülerine sen de anlarsın. o türkmenlere kapılarını kapatırken içerde beslediklerin var ya o katiller işte onlar. ben emperyalist uşağı olmayan ve her türlü işbirlikçiliğe karşı olan Türk vatandaşıyım, sen de o adını daha söyleyemeyen soysuzlardan olacaksın o zaman.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000