22 Mart 2013, Cuma 09:44:24

POLİSE DEV HAVA FİLOSU KURULACAK

Savunma Sanayii Müsterşarlığı’nın üreteceği yerli helikopterlerin önemli bir kısmı Emniyet Genel Müdürlüğü’nün kullanım envanterine girecek.
  • Emniyet 15adet 429 aldı ve bu yazdan itibaren gelmeye başlayacak.şuanda kullanılan md600 ile karşılaştırılamayacak kadar extra özelliklere ve kaliteye sahip.md ler notar sistemine sahip olması sebebiyle yüksek irtifada sorun yaratıyor ve doğuda verimli olamıyor.bell 429 motoru daha güçlü ve hepsinden öte çift motor.daha gelişmiş avioniklere sahip. En altta yorumunda polisin güçlenmesini askere rakip gibi gören düşünceyi ise zavallıca buluyorum ve ABD ab ülkelerini bir baksa,şuam bizim polis teşkilatımıza acırsın.sanırım arkadaşın polisten yana çekmişliği var var.
  • MD-510 ve MD-520'ler çok güzeldi, niye Bell tercih ettiler anlamıyorum.
  • Neden Bell 429 simulatoru aliniyor? Bell 429'mu uretecekler?
  • Kimse kimseyi ezme yoketme düşüncesinde olamaz bu devletin askeride , poliside Turkiye cumhuriyetinin memuru, sen ne hakla bölücülük yapıyorsun ki ?

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), hava filosunu "Özgün Türk Helikopter" projesi ile güçlendirecek. Proje hayata geçirildiğinde polise 100'e yakın helikopter alınacak.

Havacılık Daire Başkanlığı'nca hazırlanan raporda üretimi planlanan Özgün Türk Helikopter projesine İçişleri Bakanlığı’nca büyük destek verildiği belirtildi.EGM, uçuş personelinin bireysel bilgi ve becerilerini artırmak, uçuş maliyetini azaltmak amacıyla helikopter simülatörlerinden faydalanmaya başladı.

Bu kapsamda, İstanbul hava filosuna Basic, Gölbaşı'ndaki üsse ise "FNPT seviyesinde Bell 206 helikopteri" simülatörü kuruldu. Daire Başkanlığı'nın Bell 429 helikopter simülatörü almak için çalışma başlattığı öğrenildi. Açılacak ihale ile Bell 429 simülatörünün hava filosuna kazandırılacağı ifade edildi (Bugün)

POLİSE DEV HAVA FİLOSU KURULACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Vatandaş ~ 5 yıl önce
Emniyet 15adet 429 aldı ve bu yazdan itibaren gelmeye başlayacak.şuanda kullanılan md600 ile karşılaştırılamayacak kadar extra özelliklere ve kaliteye sahip.md ler notar sistemine sahip olması sebebiyle yüksek irtifada sorun yaratıyor ve doğuda verimli olamıyor.bell 429 motoru daha güçlü ve hepsinden öte çift motor.daha gelişmiş avioniklere sahip. En altta yorumunda polisin güçlenmesini askere rakip gibi gören düşünceyi ise zavallıca buluyorum ve ABD ab ülkelerini bir baksa,şuam bizim polis teşkilatımıza acırsın.sanırım arkadaşın polisten yana çekmişliği var var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Volvo ~ 5 yıl önce
MD-510 ve MD-520'ler çok güzeldi, niye Bell tercih ettiler anlamıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
volvo ~ 5 yıl önce
muhendis kafasiyla dusun arkadasim, cok anliyorsun ya herseyden.
Bell 429 ~ 5 yıl önce
Neden Bell 429 simulatoru aliniyor? Bell 429'mu uretecekler?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:::.rumuzlu ! ~ 5 yıl önce
Kimse kimseyi ezme yoketme düşüncesinde olamaz bu devletin askeride , poliside Turkiye cumhuriyetinin memuru, sen ne hakla bölücülük yapıyorsun ki ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000