26 Haziran 2009, Cuma 13:18:23

PİST BAŞINDAN GERİ DÖNDÜ

Türk Hava Yollarının İstanbul-Ankara seferini yapacak uçağı teknik arıza yüzünden pist başından geri döndü.
  • THY nin 2006 yılının başında 54 uçağı vardı, bu kadar rotarı yoktu.2009 haziran ayının ilk günlerinde 123 uçağı var,rotarlar 1 saatı geçiyor nedenmi? PLAN yok ARGE yok uçağın var ama uçuracak kaptanın yok, hostesin yok, yedek ekibin yok, uçağın kalkış saati gelmiş, 1 saat sonra gelecek uçaktan mesaisi dolmamış ekibi bekle TEMEL bey bu sözüm sana uçuk al ama uçuracak ekibi daha önceden planla benim gibi sosyal görüşlü eğitimli insanların sınıf ayrımı olduğumuz içim istifaya yönlendirme, THY gerçekten ama gerçekten çok büyük bir havayolu şirketi
  • Her zaman her şirkette olabilecek bu arızaları veren uçaklarla siz tecrübe uçuşu yapın. Ben almayayım
  • Uçak adedi plansız arttı.Thy de de arızalar arttı.Thy bu büyümeyi kaldıramıyor. Başka izahı yok.
  • Sorun nerde olursa olsun böyle arızalar her zaman her şirkette olabilir. Önemli olanda arızaları büyümeden önlemektir. Küçük bir arıza çıktı diye ortalığı velveleye vermek yanlış olur. Hem Türk havacılığı için hem de o şirket için olumsuz düşünceler doğar.

İstanbul’dan Ankara’ya gitmek için hazırlanan Türk Hava Yolları’na ait  TK118 sefer sayılı Airbus 321 tipi uçak teknik arıza yüzünden seferini yapamadı.

‘Aksaray’ adlı uçakta Saadet Lideri Numan Kurtulmuş’un da bulunduğu belirtilirken uçak bakım için hangara çekildi. Yolcular başka uçakla saat 13:00’te Ankara’ya uçtu.

PİST BAŞINDAN GERİ DÖNDÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 9 yıl önce
THY nin 2006 yılının başında 54 uçağı vardı, bu kadar rotarı yoktu.2009 haziran ayının ilk günlerinde 123 uçağı var,rotarlar 1 saatı geçiyor nedenmi? PLAN yok ARGE yok uçağın var ama uçuracak kaptanın yok, hostesin yok, yedek ekibin yok, uçağın kalkış saati gelmiş, 1 saat sonra gelecek uçaktan mesaisi dolmamış ekibi bekle TEMEL bey bu sözüm sana uçuk al ama uçuracak ekibi daha önceden planla benim gibi sosyal görüşlü eğitimli insanların sınıf ayrımı olduğumuz içim istifaya yönlendirme, THY gerçekten ama gerçekten çok büyük bir havayolu şirketi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Her zaman her şirkette olabilecek bu arızaları veren uçaklarla siz tecrübe uçuşu yapın. Ben almayayım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Uçak adedi plansız arttı.Thy de de arızalar arttı.Thy bu büyümeyi kaldıramıyor. Başka izahı yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Sorun nerde olursa olsun böyle arızalar her zaman her şirkette olabilir. Önemli olanda arızaları büyümeden önlemektir. Küçük bir arıza çıktı diye ortalığı velveleye vermek yanlış olur. Hem Türk havacılığı için hem de o şirket için olumsuz düşünceler doğar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000