05 Kasım 2011, Cumartesi 11:30:55

PİST 1 KİLOMETRE UZATILIYOR

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş başkanlığında Ankara’ya Bakan Binali Yıldırım ile görüşmeye giden Adana heyeti, şehirdeki inşaat çalışmalarını durma noktasına getiren Mania meselesi çözüme kavuşturdu.
  • yıllardır söylnir uzatan 05 pistbaşından batıaya doğru uzatılırsa hayya 2 km.doğu pistbaşıda geriye cekilmiş olur.hemde arazi müsaitidüşünenlere yapmaya karar verenlere gelecek yıllarda faydası cok görüleceğinden teşekkürler.cukurova aslında erdemli cıvarına yapılmalı.
  • Peki, söz konusu Adana Havalimanına 24 Km uzaklıkta yapılması planlanan ve Aralık ay ı içerisinde DHMİ tarafından ihalesi yapılacak olan, Çukurova Bölgesel Havalimanı ne olacak ? tahmini olarak, birinin pist onarımı, içhatlar B terminali yapım işi, pist çevresi beton perde işi ile diğerinin yapımı aynı zamanlarda bitecek. israf değil mi ? bizim vergilerimizle yapılmıyor mu bu işler. ayrıca Emniyet Müdürlüğü binası yapılırken mania planları hakkında ilgili kurumlar bilgilendirildi, neden dikkate alınmadı ! suçu olan bürokratlar hakkkında neden işlem yapılmıyor !
  • NEDEN dıyen kardeşıme...bak kardes kimin zengin olacagından cok kimin magdurıyetının sonlanacagını bı düşün.. onca konut yapı bına yapıldı ve bu pist yüzünden ruhsatları iptal edilidi...yazık degıl mı bu kadar ınsana..biraz objektif olmalısın
  • Arkadaş bu pistin uzaması bizim milli tank yapmamız daha doğrusu kendi silahlarımızı üretmemize paralel bir gelişme çünkü ileride (maalesef) bu çoğrafyada bir savaş çıkacak ve vatanımızın korunması için önemli bir havaalanı olacağından...
Binali Yıldırım,  havaalanının mevcut pist boyunun 1 kilometre uzatılarak meselenin çözülmesi talimatını verdi.
 
ADANA’YA MUTLU DÖNDÜLER
 
Adana Valisi, Seyhan Belediye Başkanı, Meslek Odası ve STK'ların ortak Ankara çıkarmasından sonra Bakan Binali Yıldırım’ın ikna olması Adana’da sevinçle karşılandı. Pist boyunun uzatılması kararıyla birlikte Adana Emniyet Müdürlüğü yeni hizmet binası inşaatı başta olmak üzere 100 bin konutluk inşaat çalışmasının önü açılmış oldu.

Bu kararın çıkmasında Ak Partili milletvekillerinin ve Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk’ün büyük gayretlerinin olduğu belirtildi.
PİST 1 KİLOMETRE UZATILIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 7 yıl önce
yıllardır söylnir uzatan 05 pistbaşından batıaya doğru uzatılırsa hayya 2 km.doğu pistbaşıda geriye cekilmiş olur.hemde arazi müsaitidüşünenlere yapmaya karar verenlere gelecek yıllarda faydası cok görüleceğinden teşekkürler.cukurova aslında erdemli cıvarına yapılmalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Peki, söz konusu Adana Havalimanına 24 Km uzaklıkta yapılması planlanan ve Aralık ay ı içerisinde DHMİ tarafından ihalesi yapılacak olan, Çukurova Bölgesel Havalimanı ne olacak ? tahmini olarak, birinin pist onarımı, içhatlar B terminali yapım işi, pist çevresi beton perde işi ile diğerinin yapımı aynı zamanlarda bitecek. israf değil mi ? bizim vergilerimizle yapılmıyor mu bu işler. ayrıca Emniyet Müdürlüğü binası yapılırken mania planları hakkında ilgili kurumlar bilgilendirildi, neden dikkate alınmadı ! suçu olan bürokratlar hakkkında neden işlem yapılmıyor !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
NEDEN dıyen kardeşıme...bak kardes kimin zengin olacagından cok kimin magdurıyetının sonlanacagını bı düşün.. onca konut yapı bına yapıldı ve bu pist yüzünden ruhsatları iptal edilidi...yazık degıl mı bu kadar ınsana..biraz objektif olmalısın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Arkadaş bu pistin uzaması bizim milli tank yapmamız daha doğrusu kendi silahlarımızı üretmemize paralel bir gelişme çünkü ileride (maalesef) bu çoğrafyada bir savaş çıkacak ve vatanımızın korunması için önemli bir havaalanı olacağından...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000